Kurz Cesta ke zdraví: 03. Kde stojím a ujasnění si „co“ a „proč“

 

Prvním stadiem k nalezení rovnováhy a aktivace samoléčebných schopností ve svém těle je uvědomit si stav, ve kterém se naše tělo nyní nalézá. Tedy bez vytáček a výmluv si přiznat, jak na tom jsem a také to, co dělám pro to, aby moje tělo fungovalo, jak má a naopak čím mu vůbec nepomáhám. Také je dobré si ujasnit, jaké zdravotní obtíže řeším, jak a proč. Máme pro vás 4 kroky pro inspiraci, jak se přestat schovávat sami před sebou a vyjasnit si vaše skutečné důvody. Na závěr přidáme bod 5. , na který se při uzdravování těla i mysli často zapomíná a přitom patří mezi nejúčinnější a zároveň nejpřímější způsoby, jak v sobě energii uzdravení v podstatě okamžitě aktivovat ;-)

1. krok – ujasněte si, co chcete na svém těle změnit. Pak se zamyslete „proč“ to chcete změnit. Uvědomění si podstaty určitého přání vám může velmi rozšířit obzory a také výrazně změnit přesvědčení, jakým způsobem ke změně musí dojít. I drobná změna zdánlivě nevýznamné věci spustí další řadu změn, které jste dříve nedávali do souvislostí, ale provázanost s tím, co chcete, může být významná.

2. krok – rozdělte vnější faktory ve vašem životě na ty, které můžete ovlivnit a které ne. Zaměřte se na ty, které změnit můžete a jděte do toho. Začněte dostatečně spát, víc chodit do přírody, začněte přiměřeně cvičit nebo kdy to jde vyměňte jízdu za chůzi, změňte složení stravy, pijte přiměřené množství čisté vody. Přestaňte rozdělovat změny na velké a malé a zkrátka – buďte změnou.

3. krok – přijměte svoje tělo jako dokonalý nástroj vaší duše, takové jaké je teď, ať je hubené nebo tlusté, s vráskami či bez, zdravé či nemocné, stále je perfektní a Vaši lásku a péči si zaslouží. Naše těla pro nás den za dnem vykonávají spoustu práce a ne vždy si uvědomujeme, že i když jim všemožně házíme klacky pod nohy (špatnými fyzickými návyky, stresem, nevnímáním podstaty toho, co se nám děje), stále dělají co můžou. Až budete stát u zrcadla, dívejte se na něj novýma očima a poděkujte mu za to, jak dobře Vám slouží.

4. krok – vyjasněte si, jestli změny, které chcete udělat děláte opravdu z lásky k sobě a nebo proto, abyste naplnily očekávání někoho jiného. Protože jen změna probíhající  zevnitř ven budeme mít dostatečně pevné základy, aby se na nich dalo stavět dál.

5. krok – nezapomínejte, že život má být zábava, takže si svou cestu k vědomému zdraví užívejte, probuďte svůj smysl pro humor i v této oblasti a smějte se klidně i sami sobě, protože smích léčí :-D .

 

 

Rubriky Cesta ke zdraví | 2 komentáře

2 komentáře u Kurz Cesta ke zdraví: 03. Kde stojím a ujasnění si „co“ a „proč“

  1. Olina :

    Takže může mít souvislost zdravotní problém s neshody doma?

    • Petra Petra :

      Olino, vše, co prožíváme nám různými způsoby ukazuje, kde jsme my sami ve vztahu k sobě… Naše prožívání je naše vlastní zrcadlo. Díky tomu se poznáváme a můžeme se vědomě měnit. Zdravotní problém i neshody doma mohou zrcadlit jeden a tentýž problém, každý z trochu jiného pohledu. Každopádně vše souvisí se vším, jen to ne vždy dokážeme v dané chvíli vnímat.

Napsat komentář