Anežka: Jsou doplňky stravy CaliVita „drahé“?

Někteří z vás se mě občas ptají na to, proč nabízím právě produkty CaliVita a jestli bych jim nedoporučila nějaké „levnější“.

K tomu mohu vždy říci jen tolik, že nemohu nabízet a doporučit něco, s čím sama nemám zkušenost. Snažím každému poradit, jak nejlépe sama cítím. Péče o tělo a mysl pro mě osobně není jen o výživě nebo doplňcích stravy, ale to myslím každý, kdo se mnou komunikoval ať formou konzultace nebo třeba jen tady v komentářích, už ví… Vždy se snažím lidi směrovat k tomu, aby si uvědomili 2 důležité věci a těmi jsou:

1. Odpovědnost za svůj život

2. Podceňovaná důležitost sebelásky (někdo toto slovo nemá rád, ale je to v podstatě to samé, co lze popsat slovy – vážit a respektovat si sám sebe)

a od toho odvíjeli vše ostatní. Kdo dokáže plně převzít odpovědnost za svůj život a má se doopravdy rád, ten začne vnímat život na úplně jiných úrovní, protože ví, že tvůrcem svého života je jen on sám a nemá smysl svůj život tvořit s obavami a strachy, že na něco nemám nebo nebudu mít, že se mi něčeho nedostane v potřebném množství nebo že si něco nezasloužím. Můžete mít vše, co ve svém životě mít chcete a není to o penězích jako takových, ale o vašich myšlenkách a přesvědčení.

K firmě CaliVita jsem se nedostala přes žádný kurz výživových poradců, ale díky těmto kurzům jsem věděla, na co se mám při výběru těch opravdu kvalitních doplňků stravy zaměřit a jak je užívat, aby měly požadovaný efekt. Pravdou také je, že těch skutečně kvalitních zase tolik není, a i když to zní trochu protestně, tak v klasických lékárnách je zkrátka neseženete… Ale zase mají spoustu peněz na reklamy, že? :-)

Produkty CaliVita mě přesvědčily „na vlastní“ kůži a musím přiznat, že já osobně jsem produkty CaliVita vlastně nikdy nepovažovala za příliš drahé. I v dobách , kdy jsem byla na mateřské nebo jsme byli v ne příliš růžové finanční situaci, tak na doplňky, o které jsem byla přesvědčená, že potřebujeme, vždy peníze byly.

A zejména díky synovi jsem se zaměřila v tomto směru pouze na skutečnou kvalitu, protože na něm jsem experimentovat chuť opravdu neměla a nemám, tudíž  vůbec nepřemýšlím nad tím, že bych sháněla nějaké „levnější“…

Když jsem se nad tématem dnešního článku zamýšlela, došlo mi, jak velmi „relativní“ je to, co považujeme za „drahé“. Mnohdy je to řečeno až tak, že je to příliš drahé či dokonce „zbytečně“ drahé..

Než jsem začala s plně živou stravou dopřávala jsem si několikrát do roka jaterní kůru, Rhodiolin (ten je opravdu skvělý a jeho účinnost výjimečná), AC-zymes nebo třeba pupálkový olej Primrose oil. Když jsem měla pocit, že potřebuji pročistit, užívala jsem Spirulina Chlorella max (ta je vhodná například i během kojení), Pure Yucca nebo Nopalin. Během těhotenství i kojení jsem popíjela nápoje z Liquid Chlorophyll (a pro maminky – mléka jsem měla dost a dost)

Liquid chlorophyll syn popíjí dodnes, stejně jako mu dopřávám kvalitní probiotika ProbioBalance nebo dle potřeby různě střídám Organic Noni (můj  favorit pro děti jakéhokoli věku), Samburex, případně přidávám ještě Liquid C.

Jako je v „klasické“ lékárničce většiny lidí Coldrex, u nás je tam C 1000, Vrba bílá, Vir Ago, ImmuAid a ParaProtex.

Přestože můj manžel je značný „přírodňák“, vždy mi nahlásí,  když dochází „jeho“ denně užívané C 1000 a Liver Aid… A kdo mého manžela zná, ví jak velký samorost to je. Ten se nedá do ničeho vmanipulovat a kdybych mu cokoli „cpala“ já, tak to z principu odmítne.. :-D

Takže cena čehokoli je vždy velmi velmi relativní, a i když jsem tomu
sama ještě relativně nedávno nepřikládala takovou váhu, tak dnes vím,
že do svého života si přitáhnete přesně takovou kvalitu, kterou si
myslíte,že si zasluhujete.

Za kvalitou produktů, které doporučuji, si stojím a pro svojí
rodinu zkrátka nic „levnějšího“ nechci, protože vím, že v tomhle
případě je cena naprosto úměrná kvalitě…

K tomuto tématu doporučuji také přečíst články:
Víte jaký je rozdíl mezi syntetickým a přírodním potravinovým doplňkem?

Jsou doplňky stravy nezbytností nebo vyhazováním peněz?

Rubriky Přírodní doplňky stravy | 6 komentářů

6 komentářů u Anežka: Jsou doplňky stravy CaliVita „drahé“?

 1. Irena Irena :

  Děkuji za článek. Musím přiznat, že patřím mezi ty, kterým se produkty Calivita taky zdály dražší, ale po zkušenostech s nimi mi došlo, jak moc drahé vlastně byly ty levnější. Takže na kvalitu jsem za poslední dobu změnila názor hodně.
  Ještě jsem se Anežko chtěla zeptat, proč vlastně například Paraprotex v Čr není povolený k volnému prodeji a je jen pro členy? Jedna kamarádka by ho také chtěla, ale nemůže teď investovat víc, aby si třeba udělala taky jaterní kůru. Jde to nějak obejít? Děkuji moc za radu!

  • Anežka Anežka :

   Ireno, přesně jak píše Luk – můžeš to koupit ty jako člen CaliVita, co s tím pak jako fyzická osoba uděláš, to už je na tobě.

   Luku, taky to nechápu, ale už to neřeším. Vím, jak ParaProtex účinný je, takže ho moc doporučuji komukoli, kdo chce své tělo skutečně „ozdravit“. A máš pravdu v tom, že je výjimečný tím svým značným záběrem a účinností na vše možné, co v nás lidech může přebývat a žít s naším „požehnáním“ na úkor nás samotných…

   Ohledně multivitamínů s tebou také souhlasím, když má člověk velký deficit doporučuji spíš zelené „potraviny“ – http://www.prirodnicestou.cz/eshop/zelene-potraviny, případně preparáty podle krevních skupin – http://www.prirodnicestou.cz/eshop/doplnky-podle-krevnich-skupin.
   Každopádně nejlepším multivitamínem je bezesporu ovoce (trávené ve čistém těle) :-)

 2. Luk :

  Ireno, myslím, že obejít to oficiálně nejde, můžou ho koupit jen členi CaliVita, ale proč to nekoupíš na sebe? ;-) To se mi zdá jako jednoduché řešení, když jde o Tvojí kamarádku. A taky nechápu, proč Paraprotex není u nás povolený, asi proto aby lidi zůstávali co nejvíc nemocní. :-D
  Ale sám jsem si ho dál taky s jaterní kůrou, takže jsem tím členství měl vyřešené.
  Na parazity jsem zkoušel už víc věcí, ale ParaProtex jediný zabral, možná je to tím, že má nejširší záběr. Nejsem pro klasické multivitamíny a tě ani od CaliVita, ale některé přípravky mají jedinečné a jsou hlavně účinné.

 3. Hanka Hanka :

  Ahoj všem,
  nejdřív, děkuji za článek.
  Dál mě se slovo sebeláska moc líbí ;-)
  Další myšlenka je, že konečně vidím soupis, jak kdo co a kdy používal.
  Jinak mě taky pobavilo naťuknutí tématu, přírodní přípravky a muži :-P
  A k tomu ParaProtexu nezbívá než dodat, že to není jediný, zcela nelogicky neoficiální produkt. Trošku mi to připomíná situci pár let naspátek, kdy nebyla povolena Stevie, ale umělá sladidla jsou „v pohodě“, že? Ale víme aspoň trošku co je sebeláska, tak se nenechme namíchnout :-D

 4. Michala Michala :

  Souhlasím s Anežkou a ještě bych se vrátila k diskuzi o tom, že nejlepší multivitamíny jsou v ovoci, protože mě štvou ty reklamy, které dokola všemi možnými triky působí na děti a tvrdí, že braní vitamínů je pro zdraví to nejlepší a já si teda fak myslím, že opak je pravdou.

 5. Hanka Hanka :

  Ještě dodám, že za doplňky stravy se u jiných výrobců platí mnohem víc.

Napsat komentář