Kurz Cesta ke zdraví: 13. Nemoc jako projev energetické nerovnováhy

Nyní je nám  jasné, že je před námi ještě hodně dlouhá cesta k tomu být skutečně sám sebou. Tato cesta vede celým naším životem. Stále se budou objevovat věci, které  nám pomáhají sami sebe poznávat v nových situacích nebo z nového úhlu pohledu. Všechny kroky, které jsme doposud udělali na cestě k vědomému zdraví nám usnadňují rozjezd, pomáhají nám projasnit výhled a pochopení, že náš život je jen v našich rukou.

Náš život je stále v pohybu, buď stagnujeme, nebo se měníme. Buď jedeme na vlně, nebo na ní čekáme. Vlna dříve nebo později přijde, je jen na nás, jestli v tomto procesu budeme my sami tou vlnou, nebo se jí necháme vézt na vlnách okolností či jiných lidí. Obě možnosti mohou být správné, všichni jsme občas spíš aktivní a občas více pasivní.

Když chceme mít svoje zdraví se svých rukách, musíme se učit vnímat, kdy být aktivně sami změnou a kdy dokázat ustoupit sami sobě z cesty a nechat věci volně plynout. Strčit hlavu do písku může být jak snaha o útěk před změnou, může to být také účinná možnost, jak se přestat zabývat něčím, co nás od změny v souladu s naším srdcem spíše vzdaluje.

Projevená nemoc je fyzickou manifestací energetické nerovnováhy v těle. Učme se proto více vnímat nejen fyzické tělo, ale i souhru energií, které naše tělo utvářejí. Podpořme aktivně rovnováhu, kterou pro zdravé tělo potřebujeme. Když například ucítíte, že se z rovnováhy vychylujete a stav trvá delší dobu, máte dvě možnosti. Buď vyčkáte, co se bude dít, nebo začnete dělat něco jinak. Například víte, že po některých jídlech vás pálí žáha. Na lékařském vyšetření je vám může být řečeno, že jste fyzicky zdraví. Ale vy „cítíte“, že něco jinak, než být má. Může to nechat být, však když se nic nezjistilo u doktora, asi si na to musíte zvyknout nebo podstoupit další a další vyšetření či si „počkat“ třeba na žaludeční vředy.. Nebo můžete sami začít něco změnit – zaměřit se na složení stravy, posílení svého trávení nebo na to jít i z jiné strany a zajímat se o to, co tyto projevy mohou znamenat na úrovni psychiky. Možná zjistíte, že vás trápí nějaká situace a jen při pomyšlení na ní se necítíte dobře ani fyzicky.

Nemoc nám pomáhá vnímat naše energeticky oslabená místa a začít je měnit. Takže kdykoliv si uvědomíme, že nás něco trápí či dokonce žere, nečekejme, až nás to sežere úplně, ale začneme něco dělat jinak. Chovejte se ke své psychické úrovni s láskou a porozuměním, nespěchejte na rychlé výsledky, ale na druhou stranu ani neotálejte s akcí.

Rubriky Cesta ke zdraví | Napsat komentář

Napsat komentář