Kurz Cesta ke zdraví: 04. Vaše jedinečná cesta ke zdraví

V tomto dílu se zabýváme změnou, která našemu tělu přinese úlevu, vlastně se dá tento proces přirovnat k pořádnému úklidu. Každý z nás je jedinečný, někdo má sklony svoje tělo hodně zanedbávat, uklízení neřeší a spoléhá, že si tělo poradí samo. V tomto případě je vhodné vytvořit si pro sebe jistá pravidla, řád, kterým se budeme řídit, ale všeho s mírou, řád nesmí být nucením se do něčeho, nesmí být moc přísný, abychom se při jeho dodržování mohli i dobře bavit a ne jen myslet na to, jak a kdy ho porušíme.

Druhým extrémem jsou ti z nás, kteří na sebe mají příliš velké nároky, svoje tělo dlouhodobě přetěžují ať už nadměrným cvičením či dodržování diety, která tělu nedělá moc dobře, protože je mu vnucená z nevhodných důvodů. V tomto případě je dobré zvolnit tempo, naučit se víc odpočívat, naučit se víc poslouchat svoje tělo a nechovat se k němu jak otrokář.

Oba zmíněné případy, každý jiným způsobem přinášejí tělu stres, nežádoucí zátěž organismu, překyselení a rozhozenou vnitřní rovnováhu, která může vést ke snížení imunity, k fyzické únavě, rychlejšímu stárnutí či různým nemocem.

Proto není důležité se zpočátku zaměřit na konkrétní příznaky nemocí či konkrétní fyzické obtíže, protože všechny mívají společný základ. Většina zdravotních problémů na fyzické úrovni pramení:

  • v naší mysli, tedy v našich návycích a vzorcích myšlení a chování, které zdraví nepodporují ;-) (více ve Spirálách života)
  • v našem trávicím a střevním systému

Když máme ucpaný komín, kamna prostě špatně táhnou a i když budeme topit prvotřídním krásně proschlým dřevem, stejně budou špatně hořet. Je pravděpodobné, že se komín časem trochu pročistí, ale když nemáme stále k dispozici dobře vysušené dřevo, časem se začne zase ucpávat. To platí i pro naše tělo. Pro každého z nás bez ohledu na to, co jíme je čas od času vhodné svoje tělo pěkně pročistit. A když stojíme na počátku velké životní změny, během které posupně  přebíráme 100% zodpovědnost za svoje zdraví, tak je dobré to udělat důkladně.

Než se rozhodnete pro jakoukoliv změnu, dopřejte si trochu času, abyste se ujistili, proč to vlastně děláte. Pokud chcete udělat změnu ze strachu, že budete nemocní, ze strachu, že vám budou přibývat vrásky, ze strachu, že když to neuděláte, nejste hodni lásky svojí či někoho jiného, protože máte o pár kilo víc či míň, ze strachu, že že něco zanedbáte, pak tím nevědomky v sobě ten strach ještě více posilujete a po zdánlivém vyřešení jedné obavy, se záhy ukáže další, vzniklá ze stejného základu.

Nejlepší je však udělat změnu, protože cítíte, že Vašemu tělo prospěje. Udělejte to proto, aby se Vaše tělo cítilo lépe. Udělejte to z lásky k sobě a svému tělu.

O možnostech, jak vyčistit své tělo se v kostce věnuje kapitola Půsty, očisty, kůry – jedině bez strachu. Snažte se spíše, než přebírat názory od ostatních, naučit se s důvěrou spojit se svým vnitřním vedením – vaší intuicí, která vás povede nejen k volbě, která je pro vás a vaše tělo v současné chvíli nejvhodnější.

Rubriky Cesta ke zdraví | Napsat komentář

Napsat komentář