Kurz Cesta ke zdraví: 06. Čistá síla přírody

 

V minulé kapitole jsme si uvedli některé mechanické postupy očisty těla a zmínili některé doplňky stravy. Připomněli si také důležitost činit tak v souladu s vnitřním vedením. Což platí také pro dnešní kapitolu (vlastně pro všechny kapitoly :D )

Pro očistu těla můžete užít také čistou sílu přírody v její nezpracované formě (do výživových doplňků), tedy rostlinou stravou. V takovém případě volíme maximum syrové stravy, tedy zeleninu, ovoce, oříšky, semínka, za studena lisované oleje a podobně.

1. pro očistu trávicí soustavy zařaďte velké množství vlákniny, kterou obsahuje zelenina v syrovém stavu, jezte hodně listové zeleniny a naprosto nepřekonatelné účinky mají divoce rostoucí rostliny. Ty je nejlepší jíst rozmixované (takové kopřivy se špatně koušou) pro lepší využitelnost. Z ostatních potravin, pokud s Vámi neladí (ani jen dočasně) představa čistě syrové, tepelně neupravované stravy, zařaďte celozrnné potraviny. Vyhýbejte se bílému pečivu, cukru, alkoholu, kávě a používejte pouze oleje za studena lisované, ty rafinované tělo spíše ucpávají.

2. pro jaterní očistu zařaďte tyto byliny: pampeliška, benedikt, měsíček, řebříček, svízel a mnoho jiných, u pampelišky je výborná celá rostlina, květy jsou bohatý zdroj lecitinu, který je zodpovědný za správné využití a odbourávání tuků, listy jsou pro játra výborné. Skvělý jaterní čistič je ostropestřec mariánský, u kterého se dají využít semena na čaj, nebo listy rostliny (je to bodlák, takže doporučujeme odšťavnit či rozmixovat).

3. šťávový půst – tomuto procesu se sice říká půst, ale opravdový půst to není, protože přijímáme potravu ve formě čerstvě odšťavněného ovoce a zeleniny. Trávení se v tomto případě nezastaví, tělu dodáme živiny ze šťáv, které jsou ale tak rychle stravitelné, že tělo příliš nezatíží a ještě ho rovnou vyživují obrovským množstvím vitamínů, minerálů a enzymů. Rostlinná syrová strava je komplexní (obzvlášť pokud máte možnost konzumovat hodně divoce rostoucích bylin, ty mají přímo zázračné účinky), takže postupem času se doplní tělu vše, co mu chybělo. Není třeba se nutit žít trvale na živé stravě, pro někoho to nyní nemusí být pro něj ta nejvhodnější cesta, ale jako detoxikační kůra je víc než účinná.

Vybíráme postupy, se kterými ladíme, u kterých  máme dobrý pocit či je různě kombinovat. Smyslem není přestat skokově užívat lékařem doporučené léky nebo chtít být za každou cenu na syrové stravě, protože jsme se někde dočetli, že to je všelék na vše. Když věci lámeme přes koleno a tlačíme se do něčeho, na co nejsme připraveni, pak i to „sebeúčinnější“ pro nás momentálně vůbec nemusí být to pravé. Mnohem více nám prospěje, když budeme učit naslouchat svému tělu a své intuici a postupovat v souladu s  ní.

 

Rubriky Cesta ke zdraví | Napsat komentář

Napsat komentář