Kurz Cesta ke zdraví: 07. Pilíře znovuzrozeného těla

 Očista těla pro vás může být nový začátek. Stejně tak, jako přestat se srovnávat s ostatními a otevřít se komunikaci se svojí intuicí a svým tělem. Někdo dělá velké kroky, někdo malé, možná ještě spíše váhavé krůčky. Vše se počítá. Ne všechny změny se projeví okamžitě, takže buďme trpěliví, vše přijde v pravý čas. Pokud děláte Vaše osobní maximum (každý má laťku jinak nastavenou a je to v pořádku), Vaše tělo se Vám odmění nárůstem energie, Vaše případné chronické potíže začnou postupně slábnout a daná oblast harmonizovat.

Nyní si představte si svoje znovuzrozené tělo, které se obrazně a možná i doslova znovu narodilo, jako novorozence. V této chvíli totiž naše tělo potřebuje totéž. Vnímejme své tělo stejně, jako tělíčko čerstvě narozeného miminka. Je to požehnání, zhmotnění čisté lásky a krásy. A co potřebuje pro to, aby se cítilo dobře? Miminko dostává mateřské mléko, které obsahuje koncentrovaný soubor výživových látek vytvořených malému tělíčku přímo na míru. Když trochu zesílí a povyroste, může začít přijímat i jinou potravu, jejíž složení je silně upravené pro čisté dětské tělíčko. Chovejte se ke svému tělu se stejnou láskou.

Nejprve doplňte tolik potřebné vitamíny, minerály a enzymy, je na Vás, či je pro Vás příjemnější využít sílu potravinových doplňků, různých superfoods či samotné stravy a vody. Vy sami víte nejlépe, co Vám dělá dobře a není dobré se do něčeho nutit.  Rozhodně je ale dobré svou stravu upravit potřebám právě restartovaného organismu, vyřadit potraviny, o kterých víme, že našemu tělu nedělají dobře (konzervované potraviny, alkohol, rafinovaný cukr, bílé pečivo…..však všichni víme, co nám dělá dobře a co ne), zařadit hodně zeleniny, ovoce, čerstvých potravin a až ucítíte, že je vaše tělo připravené, můžete ho postupně více zvykat na stravu, u které cítíte, že je pro Vás ta pravá. Nelekněte se, že Vaše tělo vyžaduje pár měsíců po sobě dokola ty stejné kombinace potravin, nebo “nadměrný” přísun něčeho neobvyklého. Prostě doplňuje, co mu chybí. Když budete postupovat s citem a s láskou ke svému tělu, poznáte, co je  správné. I ta nejlepší strava, kterou jíme ze strachu, abychom neonemocněli či nepřibrali pár kilo navíc může v ústech pěkně zhořknout a nezískáme z ní tolik, kolik bychom mohli.

Co dál potřebuje novorozenec (naše tělo) pro dobrý vývoj? Rozhodně je to pobyt na čerstvém vzduchu, spojte to s pohybem, z počátku klidně pomalu, procházky, jízda na kole, koloběžce, cokoliv, co Vám dělá dobře. Vy, co máte tendenci se přepínat zvolněte tempo, víc odpočívejte. Pokud Vám zpočátku dělá aktivní pohyb problémy, začněte chodit na masáže, na fyzioterapie, zkušený terapeut dokáže občas nemožné a pořádná masáž je vlastně druh pohybu. Rozproudí energii v těle, tělo se protáhne, prohřeje, chce to zvolit důkladné masáže, žádné jemné šolíchání :-D . Nezapomínejte, že tělo se pro svůj dobrý vývoj potřebuje hýbat, necvičte proto, abyste byli hubení či svalnatí, ale pro svoje zdraví. Pravidelný pohyb, u kterého se tělo prohřeje rozproudí v těle krev i lymfu, která tělo důkladně pročistí.

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou potřebuje každý novorozenec je láska a dotek. Bez lásky chřadne. Miminko potřebuje lásku z venku, Vaše tělo potřebuje tu Vaši. Milujte své tělo takové jaké je, dopřejte mu dostatek doteku, lásky, je jedno, jestli Vás pohladí někdo jiný, nebo Vy sami.  Dejte svému tělu vědět, čím pro Vás je. Kupte mu občas něco krásného, co mu udělá radost, dejte si pravidelně koupel, vystavujte ho hladivým slunečním paprskům. Vaše tělo Vám věří, věří, že ho milujete a že pro něj děláte to nejlepší. Proto na něj myslete s láskou, ať je jakéhokoliv tvaru, velikosti, věku, pohlaví.

Dalším důležitým pilířem našeho zdraví je dostatečný spánek. Nikdo nedokáže říct, kolik hodin spánku potřebujete přesně Vy, každý z nás nejlíp ví, kdy je to málo a kdy už akorát. Pokud jste mívali problémy se spánkem a i po očistě těla stále přetrvávají, zkuste zjistit, jestli to není způsobeno vnějšími faktory. Někdy máme postel na špatném místě, někdy pomůže výměna přikrývky za jinou z přírodních materiálů. Všeobecně se dá říct, že vyladěné tělo potřebuje spát méně, ale to jen ve srovnání samo se sebou. Takže mu naslouchejte a místo ranní kávy radši jděte spát o hodinu dřív.

Nebojte se být sami sobě oporou a neřešte, co si myslí ostatní. Vaši nejbližší nemusí rozumět tomu co děláte, proč chcete něco měnit, často je za tím strach, že budete chtít po nich, aby se změnili. Mnoha nedorozuměním v rodině předejdete tím, že svým milovaným vysvětlíte, co děláte, že si za tím stojíte a že cítíte, že je to pro Vás to pravé. Naopak někdy je zase lepší, než do světa vyhlašovat to, co prožíváme, nechat si to pro sebe, než si budeme natolik jistí tím, co děláme, že už nějaké řeči okolí nebudeme řešit. Základem toho je začít více vnímat své vnitřní vedení, svojí intuici a být otevřený změnám, ke kterým nás vede.

On-line cyklus Cesta ke zdraví pokračuje úrovní MYSL a VĚDOMÍ. Tyto úrovně jsou součástí klubu PřírodniCestou.

 

 

Rubriky Cesta ke zdraví | 6 komentářů

6 komentářů u Kurz Cesta ke zdraví: 07. Pilíře znovuzrozeného těla

 1. Katy :

  Krásně napsané a moc se mi líbí přirovnání k novorozenci.
  S láskou o něm pečovat :heart:
  Děkuji!

 2. Olijanko :

  – souhlasím, to přirovnání k novorozenci mě dojalo, jelikož jsem si cestu ke svému tělu a pobytu zde na Zemi vlastně též, nalezla až opravdu v posledních měsících, předtím po celý život jen tak sem – tam , a protože ted už je to takový celodenní pocit, že super že jsi tady se mnou, ty mé milované (telíčko), tak to s tím novorozencem sedí moc pěkně. Děkuju, a taky za celý kurz, holčičky, je to psané s láskou :kiss: ; to je tak pěkně nakažlivé a přenosné :smile:

 3. Kamila :

  Já čtu, čtu a čtu :-D
  A těším se na akci :-D
  Moc krásně a láskyplně udělané :duha:
  :heart:

Napsat komentář