Očkovat – neočkovat?

 

V několika posledních dnech se na mě obrátilo vícero lidí ohledně očkování dětí. Nevím, jestli je to nyní nějaké aktuální téma nebo se to zrovna tak „náhodou“ vyskytlo, ale to není podstatné :-)

Náš Toník zatím očkovaný je – tedy, co se týče těch „standardních“ očkování. Jsem přesvědčená, že očkování třeba není a jistě dokáže udělat v těle i pořádnou paseku, ale je dle mého mnohem důležitější, jak se k celé věci postavíte vy – rodiče.

Jsou-li vaše děti očkované nebo na nějaké očkování byli lékařem pozvané a vy jako rodiče v sobě v této otázce nemáte jasno (nebo některý z vás váhá nebo vnímá očkování jako důležité), nemá smysl se k tomu stavět k odporem a pnutí v sobě ještě více prohlubovat. Tím to nevylepšíme. Stejné je to i opačně, kdy mi nyní psala maminka, která dítě očkovat nedala a teď má výčitky, protože.. Protože něco..

Takže můj názor – srovnat si to v sobě, probrat s partnerem a rozhodnout se – jestli neočkovat, tak nemít žádné pnutí a obavy, jestli očkovat, tak to samé :D

Je to otřepané :D , ale je to tak – vše je v pořádku. Zklidnit se, naladit se na sebe, jak co v sobě nyní cítím a podle toho jednat. Najít „mír“ v sobě.. Pak se o ty naše úžasné děti nemusíme bát. Můžeme je nechat neočkované a stejně tak se můžeme rozhodnout, že je nyní proti něčemu naočkovat necháme.

Když jste vy nebo vaše dítě po očkování nebo kdykoli si na očkování vzpomenete a máte nepříjemné pocity – prodýchejte to a pusťte to. A až budete příště před rozhodnutím očkovat-neočkovat, možná budete mít naprosto jasno v tom, co chcete a s plným vědomým a důvěrou tak učiníte, ať je to rozhodnutí jakékoli :-)

 

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Pro zdraví a harmonii | 2 komentáře

2 komentáře u Očkovat – neočkovat?

  1. Tereza Stropnicka Tereza Stropnicka :

    Já přidám komentář z druhé strany, moje děti očkované nejsou, ale vnímám celou otázku očkování či neočkování stejně jako Petra. Můžu přihodit čerstvou zkušenost se strašákem zvaným tetanus. Kamarádky neočkovaný syn šlápl na hřebík a propíchnul si nohu, jeho pediatr ránu vyčistil a na otázku, jak s tetanem, kamarádku ujistil, že je opravdu hodně málo pravděpodobné, že by něco takového propuklo, jen prostě hlídali hojení rány a pokud by se na ráně objevila čárka (znak výskytu tetanu), pak by bylo stále ještě dost času to řešit. Žádná křeč, věčná sláva všem osvíceným lékařům :3hearts:

  2. Katy :

    Děkuji za téma, aktuální, hodně mě pomohlo si to v sobě ujasnit.

Napsat komentář