*On-line kurz: Cesta ke zdraví

On-line kurz Cesta ke zdraví

Každý máme svojí vlastní cestu a svůj „batůžek“ toho, co máme během svého života vyřešit, a on-line kurz Cesta ke zdraví pomůže postavit nové základy všem, kteří řeší nějaké zdravotní, chtějí o sebe začít více pečovat nebo podpořit přirozené očistné, regenerační a léčivé procesy v těle.

 

Naše nemoc je zpráva od našeho srdce, od naší duše, od našeho „vyššího Já“. Zpráva, že jsme se vzdálili na určité úrovni své rovnováze.

Neexistuje žádný „jediný správný“ způsob léčení, žádná „jediná správná“ cesta, jak se uzdravit, být v harmonii, cítit se zdravý a plný životní energie. Nenajdeme dva stejné lidi, stejně tak nenajdeme dva totožné léčivé prožitky, reakce a účinky.

Uzdravování a léčení bylo v dávných dobách „uměním“ založeným na znalostech přírodních zákonitostí a schopnosti vnímání vnitřního „vesmírného“ – intuitivního – vedení, které ovládali jen „vyvolení“. Schopnost naslouchat vedení svému vnitřnímu tichému hlasu srdce, své intuici, máme však všichni a je tím „nejzázračnějším“ nástrojem našeho uzdravení.

Moderní lékařství má velmi dobré výsledky a pokroky v různých oddělených odvětví, například v chirurgii. Úspěch slaví bezesporu také například v bezprostřední záchraně života. Podle moderní medicíny se „uzdraveným, vyléčeným“ stáváme tehdy, kdy se něco navrátí k funkčnosti, funkčnost něčeho se nahradí něčím jiným nebo dojde k dosažení určitých hodnot.  Samozřejmě i to je nebo může být součást celého procesu uzdravení, opomíjí se ale to, že velmi často dojde pouze k doplnění benzínu do děravé nádrže či začmárání ukazatele docházejícího benzínu černým fixem – zdánlivě je „vyřešeno“, ale podstata zůstala bez pochopení a tudíž bez nastolení harmonie.

Naše fyzické a emocionální zdraví souvisí těsně s postojem a vnímám sebe sama a života obecně. Uzdravování je cyklický proces, kterým se dostáváme na spirálu. Na spirálu objevování sám sebe na všech úrovní naší bytosti, našeho celého já.

Skutečné uzdravení vyžaduje vnitřní změnu. Jinými slovy – jakákoli nemoc nás vede k vnitřní změně. Většina lidí si uvědomuje, že fyzické zdraví je závislé nejen na fyzický pochodech, které v něm probíhají, jako příjem a trávení výživových látek, dýchání čerstvého vzduch, pití čisté vody, dostatku pohybu a spánku, ale také na psychické kondici člověka. Ačkoliv si toto uvědomuje téměř každý z nás, ne všichni jsou ochotní převzít zodpovědnost za své zdraví i svůj život a začít se svým tělem vědomě spolupracovat.

Pro vyléčení těla i psychiky je podstatné zaměřit se na sebe, na to, jak o své tělo pečujeme i na to, jak se cítíme. Najít podstatu problému a tu vyřešit, místo nekonečného záplatování trhlin, které problém pouze zakryje, ale neodstraní, často celkovou nerovnováhu ještě více vychýlí. Je potřeba se naučit neodstraňovat projevy nemocí, ale nacházet příčiny a ty vyřešit.

Převzít zodpovědnost za svoje tělo a najít si cestu k jeho samoléčebných schopnostem, které v sobě máme my všichni, je úkolem pro nás všechny. A tak se otevřeme svým vlastním hojivým a sebetransformačním schopnostem :-)

 

 • Úvod ke kurzu Cesta ke zdraví

TĚLO:

MYSL:

Úroveň Cesta ke zdraví – Mysl je součástí klubu PřírodníCestou.

 • Vliv psychiky na tělo
 • Kde začít?
 • O jedinečnosti a filtrech vnímání
 • Jak začít spolu-pracovat se svou myslí
 • Plusy a mínusy velkých skoků

VĚDOMÍ:

Úroveň Cesta ke zdraví – Mysl je součástí klubu PřírodníCestou.

 • Jsme celistvé bytosti
 • Nemoc jako projev energetické nerovnováhy
 • Léčení pránou
 • Intuitivní léčení
 • Léčivá sexualita
 • Přestat se točit v kruhu a postoupit po spirále života
Rubriky Cesta ke zdraví | Napsat komentář

Napsat komentář