Archiv rubriky: Cesta ke zdraví

Kurz Cesta ke zdraví: 13. Nemoc jako projev energetické nerovnováhy

Nyní je nám  jasné, že je před námi ještě hodně dlouhá cesta k tomu být skutečně sám sebou. Tato cesta vede celým naším životem. Stále se budou objevovat věci, které  nám pomáhají sami sebe poznávat v nových situacích nebo z nového úhlu pohledu. Všechny kroky, které jsme doposud udělali na cestě k vědomému zdraví nám usnadňují rozjezd, pomáhají nám projasnit výhled a pochopení, že náš život je jen v našich rukou.

Náš život je stále v pohybu, buď stagnujeme, nebo se měníme. Buď jedeme na vlně, nebo na ní čekáme. Vlna dříve nebo později přijde, je jen na nás, jestli v tomto procesu budeme my sami tou vlnou, nebo se jí necháme vézt na vlnách okolností či jiných lidí. Obě možnosti mohou být správné, všichni jsme občas spíš aktivní a občas více pasivní.

více

Cesta ke zdraví: 12. Plusy a mínusy velkých skoků

Třetí a poslední kategorií je čistá, rychlá a někdy radikální “akce”. Některé akce jsou méně akční, některé více. Jsou vhodné pro ty, kteří mají možnost udělat si čas jen pro sebe, pro rychlou transformaci na psychické úrovni a tedy i rychlou změnu v oblasti zdraví. Není to cesta pro každého, chce to hodně odvahy, ale přináší okamžité výsledky, nastoluje v nás klid a uvědomění, že jsme úžasné a silné bytosti, které po takové zkoušce zvládnou cokoliv. V této kategorii je o velkou změnu úhlu pohledu, kterým pohlížíme na svůj život, takže vlastně sami získáme jistý odstup a dokážeme sami sebe začít vnímat novýma očima.

více

Cesta ke zdraví: 11. Začít spolu-pracovat se svou myslí

Další kategorií, která přináší změny pomalu, ale jistě (velmi účinné, ale taky vyžadují vytrvalost a silnou chuť zlepšit své zdraví z psychické úrovně) jsou techniky, které nás učí pracovat se svou myslí. Některé jsou více založené na řízení toku svých myšlenek, jiné pracují s přijímáním své osobnosti jako celku, každý přesně podle svého zaměření najde co právě potřebuje. V této kategorii nebudeme doporučovat konkrétní postupy, jen popíšeme principy, na kterých fungují. Tedy až na jednu výjimku :-D .

více

*On-line kurz: Cesta ke zdraví

On-line kurz Cesta ke zdraví

Každý máme svojí vlastní cestu a svůj „batůžek“ toho, co máme během svého života vyřešit, a on-line kurz Cesta ke zdraví pomůže postavit nové základy všem, kteří řeší nějaké zdravotní, chtějí o sebe začít více pečovat nebo podpořit přirozené očistné, regenerační a léčivé procesy v těle.

 

Naše nemoc je zpráva od našeho srdce, od naší duše, od našeho „vyššího Já“. Zpráva, že jsme se vzdálili na určité úrovni své rovnováze.
více

Kuzr Cesta ke zdraví: 09. Kde začít?

více

celkem 13 článků na 2 stranách