Proč se nechce v pondělí do práce? :-)

Koncem a začátkem týdne se to na sociálních sítích často hemží různými obrázky a výkřiky radosti (v případě pátku) a otrávení (v případě pondělí). Připomíná mi to dobu, kdy jsem chodila do školy a v neděli večer zjišťovala, co všechno jsem se měla naučit/připravit během víkendu :D Znám to také z dob, kdy jsem chodila do práce, a přestože mě nikdy vysloveně moje zaměstnání „neštvalo“, pondělí znamenalo se s nepřílišnou chutí minimálně na několik hodin věnovat něčeho, co šlo tak nějak mimo mě a naopak pátek byl příslibem toho, že čas budu trávit pro mě mnohem přínosněji – tedy činnostmi, které si vybírám, které mě baví.

A takto někteří lidé žijí naprostou většinu svého života. Proč? Někteří lidé to neřeší – možná brblají, ale často si vůbec nepřipustí, že by to v jejich případě mohlo být jinak. Jsou ale tací – a je jich stále víc a patří jím tato má série článků o „práci“ – kteří stále jasněji cítí, že jinak by o být určitě mohlo. Ať je to jakkoli, to, že nemáte rádi pondělí :D , protože vám začíná pracovní směna (ono to nemusí být jen pondělí, že :D ) znamená jednu nebo kombinace více možností:

 • děláte práci, kterou dělat nemáte
 • způsobem, kterým nemáte

Pak je ještě další možnost, kdy možná už děláte to, co cítíte, že máte, způsobem jaký máte, nebo víte, co a jak byste dělat chtěli, ALE

 • nevíte zatím, jak své mužské energii dovolit, aby vám zajišťovala stálou finanční podporu, abyste se své vysněné práci mohli věnovat a nebyli ve stavu „finanční nouze“.

Každý z těchto případů je pro vás velká a křiklavě blikající směrovka, která vám ukazuje, abyste nastoupili na cestu hlubšího sebepoznávání. Jen v sobě totiž najdete odpovědi na otázku, PROČ nemáte rádi pondělí. Nemůže za to samozřejmě pondělí, nemůže za to dokonce ani vaše práce. Podstatou toho je neporozumění sám sobě nebo obavy, jak si takový luxus dovolit.

Podstatou je nepřijetí toho, kdo jste. A k přijetí toho, kým jste, je nezbytné poznat se – poznat sám sebe. Naše profesní role a spokojenost v ní je jednou z mnoha možností, jak se o sobě dozvědět více. Čím více přijímáte sami sebe, tím jasněji vnímáte luxus v podobě práce, která vám přináší vnitřní i finanční naplnění, jako normální stav.

I poté můžete „pátek“ a „pondělí“ vnímat odlišně, ale už to není ve smyslu – „Sláva“ a „Grrr“. Snadno a s chutí se soustředíte o „pracovních“ dnech na činnosti související s vaší profesí, nemusíte se k tomu nutit, těšíte se na to. A o víkendu se s klidnou myslí věnujete ve větší míře rodině nebo svým jiným zájmům bez obav, co vás v pondělí čeká nebo jak hmotně zajistíte svoje potřeby a svoji rodinu. Zkrátka cítíte, že jste právě tam,  kde teď být máte.  Ať je jaro nebo zima, středa nebo sobota, 10 hodin dopoledne nebo 4 hodiny odpoledne :D

V dalším článku se zaměříme na to, proč rčení „Cestu ti může ukázat někdo jiný, jít po ní musíš jít sám“ či návody od druhých na dosažení úspěchu selhávají a proč chtít umět sám rozpoznávat, která ta cesta je opravdu pro vás a jak po ní jít, aby byla cestou naplnění – vnitřního i naší peněženky.

www.PrirodniCestou.cz

Máme radost z nekomerčního sdílení článku s ostatními. Děkujeme za zachování plně originálního znění, aktivních odkazů i této poznámky :-)

 

 

 

Rubriky Práce, finance | 2 komentáře

2 komentáře u Proč se nechce v pondělí do práce? :-)

 1. Veru :

  Už jsem se ptala u jiného článku, ale hodí se to taky sem. Myslíte si Petro, že v mlm podnikání může uspět každý? Jak poznám, že se na to hodím?

  • Petra Petra :

   Veru, tady odpověď k Vašemu prvnímu dotazu – odpovídá to i na to, co se jinými slovy ptáte zde. Na co se hodíte, poznáte, až poznáte sama sebe :-)

   Máte-li pocit, že chcete „pomáhat lidem“, neznamená to, že Váš způsob „pomáhání“ druhým je stejný jako způsob někoho jiného. Nejsme tady od toho, abychom dělali věci stejně jako druzí nebo kopírovali jejich cesty.

   Naučte se více vnímat sama sebe, sundejte masky, které Vám brání v tom, abyste věděla, kdo jste a na co se „hodíte“. Dříve bylo mnohem složitější spojit se se svojí intuicí tak, abychom jí porozuměli. Dnes to dokáže každý, kdo je připravený se tomu otevřít – a to je zcela jistě každý, kdo čte tyto řádky nebo si pokládá podobné otázky ;-)

   Součástí kurzu Intuice je také možnost individuálních konzultací, kdy Vám v případě Vašeho zájmu můžeme pomoci naučit se rozplétat klubka obsažená v jednotlivých otázkách, která nás vždy vedou k hlubšímu pochopení sama sebe a k následným změnám.

   I když jednu a tutéž otázku pokládá více lidí, klubko je vždy jiné a tudíž i odpovědi a cesty, které k nám přijdou, jsou naprosto jedinečné.

Napsat komentář