Spirály života 2: – Štěstí bez berliček

Nejdůležitější pocit pro každého z nás je pocit štěstí. Když ho necítíme, honíme se za ním, abychom ho dosáhli, protože tam, kde není štěstí, je prázdnota, deprese. Žít v prázdnotě není nic příjemného, proto se v tomto případě spouští náš záložní program, který má pro nás připravený naše ego, aby tuto prázdnotu něčím vyplnilo.

A co že to vlastně to štěstí je?

Štěstí je něco, co je naprosto nezávislé na vnějším světě. Proto nám ho naše ego samo o sobě nikdy nemůže dodat. Mnoho lidé si plete štěstí se vzrušením (hurá, mám novou kabelku), či stimulací (když nás třeba někdo chválí, oceňuje či jinak stimuluje :-D ). Štěstí je naprosto v našich rukách, jde o to se prostě rozhodnout být šťastnou osobou a postupně se oprostit od potřeby vnějších berliček. Zapomeňte na všechny podmínky, které jste si nastavili k tomu, abyste mohli být šťastní.

Už žádné až budu dělat práci svých snů, až vyhraji v loterii, až budu mít lepší auto, až děti vyrostou, až si najdu toho pravého partnera (partnerku)…. Když nejste šťastní teď, nebudete ani potom.

Vaše vnitřní žena umí dát svou nespokojenost jasně najevo a vy se budete do zblbnutí točit na kolotoči zvaném honba za štěstím. Ale tato jízda plná fantazie, stimulace a vzrušení nás jen drží od naší podstaty. Čím víc cítíme, kým skutečně jsme, tím více radosti, štěstí a lásky cítíme bez vnějšího přičinění. Když jsme blízko ke své podstatě, naše vnitřní žena cítí plnost a slast jen tím, že je a nemá potřebu se za slastí honit ve vnějším světě.

Jak se tedy dostat k našemu vnitřnímu zdroji štěstí?

Štěstí je přirozený doprovodný jev stavu, ve kterém jsme napojeni na náš zdroj, na boží jiskru v nás. Jakmile dosáhneme napojení, cítíme radost, která ve projevuje jako štěstí bez zjevné příčiny. Pokud se umíme na svůj zdroj napojit jen při určitých činnostech či meditaci, náš přísun štěstí bude omezen na tyto okamžiky. Když však žijeme život, ve kterém jdeme cestou svého srdce a v každé části svého života manifestujeme to, kým jsme, pak naplňujeme naší vnitřní ženu takovou slastí tak, že nás již nevede ke snaze jí vyrovnávat zvnějšku, ale září námi ven.

Štěstí je výsledkem našeho rozhodnutí žít opravdový život. Vyjadřovat svou skutečnou podstatu. Žít “opravdový” život zahrnuje stálý proces otevřeného sebe-vnímání, který je založený na tom, že pokud cítíme emoci, která není vyjádřením štěstí a radosti, nezameteme ji pod koberec, ale naopak jí věnujeme svojí přítomnost – pozornost. Jen tak se před námi může rozprostřít energetická předloha, z které emoce pramení.

Štěstí je vnímat vlastní zodpovědnost za to, co se nám děje, naplno prožít to, co je a procházet procesem sebeuvědomování a sebepoznávání s důvěrou a pokorou. Vážit si své vlastní cesty i vážit si cest, které si zvolili druzí.

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Spirály života | 2 komentáře

2 komentáře u Spirály života 2: – Štěstí bez berliček

  1. Pavlina Denkova :

    Dodnes jsem si myslela, ze ziji opravdovy zivot. Jsem zodpovedna za sve ciny a proto se snazim zit dobre. Staram se o sebe a i o ty, na kterych mi zalezi. Nezpusobuji jim veci, ktere by jim ublizily.
    Jak dosahnout toho opravdoveh zivota?

Napsat komentář