Spirály života 1/2 – Přežít nebo žít?

První čakra je ve znamení živlu země. Země je symbolem pro hmotnou úroveň našeho bytí, která je konečným článkem při sestupu našeho vědomí při našem zrození. Země je domovem pro naše těla, vyživuje naše těla, a poskytuje nám ukotvení v prostoru a času. Naše těla jsou nástrojem naší duše, jsou naší součástí, vyjádřením toho, kdo jsme. Ačkoliv se zdají být velmi pevně strukturovaná, jsou jen konečným produktem kondenzace vesmírné energie, která je vším, co jest.

V této úrovni je naším záměrem začít vnímat veškerou hmotu, ne jen naše těla, jako energii, která se zhušťuje do takové formy, která nám ukazuje, co se odehrává uvnitř nás. Vše je propojené, naše těla jsou výsledkem spolutvorby mezi naší duší a Zemí, která nám dodává vše potřebné pro život v lidském těle.

Pokud jsme „zabořeni“ v 1. čakře a pouze v hmotné úrovni, bereme život jako boj o přežití. Zápasíme o svoje místo na slunci, jak se dá. Bojujeme o svoje zdraví, chutné jídlo, peníze na všechny naše potřeby. Všechny oblasti života, které souvisí s naší tělesnou pohodou, jsou pro nás natolik podstatné (když nám umře tělo, je po legraci :-D), že si naše vědomí vytvořilo obranný mechanismus, který funguje tak, že pokud nejsou naplněny naše základní potřeby (umožňující naše přežití), nejsme schopni myslet na cokoliv jiného, než náš životní boj. V tuto chvíli nejsme schopni svoje vědomí odpoutat od země a vidět to, co nám nabízí svět kolem nás.

I v případě, že už jsme v rozvoji svého vědomí pokročilejší, může nás jakákoliv událost týkající se našeho přežití vrátit zpět do kolotoče, který roztáčí naše 1. čakra. Když onemocníme, přijdeme o práci nebo nám vítr odfoukene střechu z domu, přijde vlna zvýšeného pudu sebezáchovy, který může vyústit v panickou reakci. Tělo vyplaví dávku adrenalinu, máme touhu okamžitě něco dělat nebo jen utíkat. Našemu vědomí začnou dominovat potřeby našeho těla a první čakra startuje svůj automatický program, který není radno přerušovat. Jinak to odnese naše tělo. V tu chvíli je třeba si například odpočinout, dokud nemoc neustoupí, její ústup však můžeme podpořit doplněním energie (u 5 čakry probereme jakou energii a odkud). Když například přijdeme o práci, bude mít 1. čakra v popisu své práce držet tento stav neustále v našem vědomí, dokud to nevyřešíme. Ať chceme nebo ne, kdo neustále řeší nedostatek peněz nebo zdravotní problémy, zůstává svým vědomím trčet ve svojí první čakře.

První čakra je však velmi mocný energetický transformátor a pokud se s ním naučíme pracovat, máme vyhráno. Potom i v případě, že se dostaneme do života ohrožující události, umíme přijmout pocit paniky jakožto průvodce zvýšené hladiny adrenalinu a naladit se zpět na svoje vyšší já, které má pro nás vždy připravené mnohem lepší řešení než naše pudové já. Když umožníme svému vyššímu já – své intuici –  ukázat nám správnou cestu (tedy způsob, jak vyřešit zdravotní problémy, kde získat peníze na život či kde budeme dnes v noci spát, když nám ulítla střecha), vystoupíme z bludného kruhu a vystoupáme po spirále do nové úrovně.

Spirály života

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Spirály života | Napsat komentář

Napsat komentář