Spirály života 1/3 – Ven z bludného kruhu

Pokud se stále točíme v bludném kruhu vytvořeném první čakrou, jediné, co je potřeba, je ve svém nitru vykřesat jiskru naděje, která se později rozhoří v mocný plamen, který nám bude svítit na cestu, a dá nám potřebnou hybnost k tomu, abychom vystoupili ze zajetých kolejí. Tato silně zaměřená mužská energie nám umožní přijmout zodpovědnost za svůj život, postavit se na vlastní nohy a přestat jen nereálně snít, ale také uzemněně konat.

Je třeba si upřímně přiznat, kdo nese odpovědnost za naše základní potřeby. Kdo se o nás staral, když jsme byli malí? Dokázali jsme se od té doby postavit na svoje vlastní nohy? Přijímáme zodpovědnost za svoje zdraví? Víme o tom, že máme právo žít svůj vlastní život? Že máme právo mít vše, co pro svůj život potřebujeme? Víme, že vidina nedostatku je jen někým vytvořený tobogán? A baví Vás tento tobogán stále používat? Což takhle vytvářet si vlastní, takový, který je přesně na míru naší současné situaci.. ?

Jak tedy vystoupit z vyjetých kolejí, jak reagovat na krizovou situaci, když už přišla a panika s námi zuřivě cloumá? Tak předně, vzpomeňte si, že panická reakce je důsledkem nadměrné dávky hormonů, přijměte tuto situaci a počkejte, až se trochu uklidníte. Krizové situace jsou totožné s jakákoliv jinou změnou, ať na tělesné či psychické úrovni, mají stejné fáze a protože je známe, můžeme je využít ve prospěch naší cesty z kruhu ven.

1) přichází změna, ztráta (objevuje se nemoc, úraz, přijdeme o práci) – nastává panická reakce (ach bože, co se to stalo, pomoooc)

2) cítíme prázdnotu – nastává deprese, smutek, šok či strach z budoucnosti

3) jsme zmatení – v této fázi klesáme na pomyslné dno, přemýšlíme, kam jít, co dělat, jak situaci vyřešit. Pokud v této fázi přijmeme řešení, většinou se záhy do bludném kruhu zase vrátíme.

4) začíná přestavba, jsme připraveni položit svému životu nové základy, začít novou úroveň.

Na základě volby děláme aktivní kroky vedoucí ze změně – rozšiřujeme současné znalosti, vzděláváme se v novém oboru, budujeme zdravý životní styl, čistíme tělo, harmonizujeme vztahy, jsme otevření v sebepoznávání, prohlubujeme spojení naší intuice s myslí. Že jdeme tou pravou cestou pro nás poznáme tak, že cítíme klid a důvěru v to, co děláme.

5) budujeme nový život, jsme v nové úrovní bytí – nová práce, budujeme zdravý životní styl, navazujeme nové vztahy,…

Těmito 5 transformačními body procházíme, ať se cítíme jako oběti a žijeme „nevědomě“ stejně jako když jsme studenty svého života, tedy jsme otevřeni vědomému životu a víme, že vše, co přichází je naše tvorba a vše co se nám děje nás učí, léčí nebo někam posouvá.

Jak dlouho zůstaneme v bodě 2 a 3 je vždy individuální, smysl nemá tyto stavy popírat ani se v nich příliš „rochnit“. Právě v této době může být velkou pomoci výklad energetického otisku s aktuálními myšlenkovými vzorci a možnostmi nových cest.

Výklad může být však velkou pomocí i u bodu 4. a 5. zejména, . když nás brzdí naučené myšlenkové vzorce typu: co když se zase zklamu, co když nejsem dost dobrý/á atd. nebo naopak snaha  otevřít se podstatě toho, proč k něčemu došlo a chuti změnit přímo tuto podstatu.

Pokud v nějaké oblasti života nebo v nějaké situaci dokážeme mít aktivovanou intuitivní mysl (neblokujeme si jí myšlenkovými vzorci), rozpoznáme, že v dané záležitosti stagnuje energie a stáváme se změnou bez nutnosti projít body 1-3. V bodě č. 4 v takovém případě nekopírujeme druhé, nepřebíráme nějaké vnější systémy, neřídíme se podle rad druhých, ale změny jsou v souladu s naší jedinečnou cestou a šité intuicí přímo na míru.

Nutno podotknout, že ale i přespřílišná snaha být „intuitivní“ je pouhý myšlenkový vzorec, který nás v určité fázi může k intuitivní mysli nasměrovat, ale v jiné nás od ní může naopak vzdalovat a dovést nás například k potlačovaní pocitů spojenými s tématy prvních 3 čaker.

Spirály života

www.PrirodniCestou.cz

 

Rubriky Spirály života | Napsat komentář

Napsat komentář