Spirály života 2: Kreativita, nástroj ženské energie

Naše kreativita je báječný nástroj, který máme proto, abychom mohli uspokojit všechny slasti, po kterých touží naše vnitřní žena. Všichni jsme ohromně kreativní bytosti, ačkoliv se to někteří z nás snaží ze všech sil potlačovat. Pokud se naše vnitřní žena nebude cítit uspokojená a naplněná, budeme v sobě stále cítit neklid, že nám něco chybí. Pokud stav nenaplnění zjistí naše osobnost – naše 3. čakra, začne nám navrhovat všechno možné, co můžeme udělat, abychom tu prázdnotu vyplnili a začneme se točit na kolotoči zvaném honba za štěstím. Ale to už všechno víme, takže teď je na čase začít využívat svou kreativitu, aby naplnila formu, kterou pro nás vytváří naše mužská energie a to tím způsobem, který je v souladu s tím, kam nás vede naše srdce.

Kreativitu máme proto, abychom z prázdného domu uměli vytvořit útulný domov, abychom se každé ráno oblékli do oblečení, v kterém se cítíme dobře, abychom dokázali tvořit ve hmotné realitě věci, které vyjadřují to, kým jsme, které nám umožňují naplňovat svoje poslání a to na oplátku naplňuje nás slastným pocitem štěstí. Když se v nás naplno rozproudí naše kreativní energie, je velmi snadné ji zaměnit za sexuální vzrušení. Kreativita stejně jako sexuální vzrušení naplno rozproudí energii v 2. čakře, jen její vyjádření je odlišné. Pokud je této kreativní energie přetlak a my nevíme, jak i jinak ji využít, jediné, co nás napadá je, že potřebujeme prožít “pořádný” orgasmus. Když ale víme, že tato energie (často pociťovaná jako vzrušení) dokáže stvořit cokoliv a zároveň najdeme způsob, jak ji vyjádřit, náš život se stane jedním velkým tvůrčím procesem. Tím ovšem nezavrhujeme naší sexualitu, ba naopak, jen se jí budeme věnovat v jiné kapitole ;-)

Pokud tvoříme něco, co nás baví a naplňuje, zapomínáme na čas, zapomínáme jíst, spát…. Je to tím, že v tu chvíli jsme plně otevřeni naší božské podstatě a ta námi naplno proudí. V některých lidech je zakořeněný předsudek, že aby člověk realizoval cestu svého srdce, musí dělat nějakou veledůležitou činnost. Ale tak to není, své srdce můžeme manifestovat v každé drobnosti běžného života, i v zásadnějších věcech jako je například to, že i když už máme jasno, že nás nenaplňuje naše současné zaměstnání a pracujeme na změně (hledáme si jinou práci, vzděláváme se v oboru, který nás zajímá atd.), stále odvádíme co nejlepší výkon.

Je to právě naše kreativita, která nám pomáhá přizpůsobit se každé (i navenek nepříjemné) situaci, která nám umožní se jako voda přelévat od změny ke změně, aniž by nás to bolelo. Naše kreativita dokáže vytvořit z prachu u cesty kouzelný zámek a ze smutku nejkrásnější palác na světě. Naše kreativita nás hýčká a dokáže nás zaplavit pocity radosti a štěstí i bez závislosti na vnějších okolnostech.

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Spirály života | Napsat komentář

Napsat komentář