Spirály života 3 – Vůle jako nástroj změny aneb vůle osobnosti a vůle srdce

Vůle je nástrojem naší duše, našeho srdce a jeho hlavní funkcí je vést nás k projevení naší „vůle“. Vůli dělíme do 2 rovin – vůle osobnost a vůle srdce. Zásadní a úžasnou vůli je na této planetě ještě „třetí“ vůle, které říkáme svobodná vůle, a která je s vůlí osobnosti a srdce propojená. Právě díky naší svobodné vůli volíme, jaká vůle pro nás prvořadá, zda touhy naší osobnosti nebo touhy naše srdce..

Základním principem vůle je změna. Změna může být směrem k pohybu energie nebo naopak k zastavení určité energie či změny jeho toku.

Celistvá spolupráce s vůlí osobnosti je základním kamenem k vyjádření vůle našeho srdce. Nejdříve se tedy učíme pracovat s vůlí osobnosti, stejně jako se učíme řídit auto. Nevíme-li jaké možnosti nám naše vůle (auto) může poskytovat, jak s ní zacházet, nedokážeme plně využít náš potenciál (řídit auto ;-) ).

Ti, kteří vůli své osobnosti využívají k tomu, co je vnitřně naplňuje, jsme „přirozeně“ úspěšnější než ti, kteří se vůlí svého osobnosti chtějí donutit do něčeho, co je nebaví nebo co dělají je proto, aby dosáhli nějakého stanoveného cíle.

Chcete-li například začít běhat nebo nějak cvičit proto, abychom měli krásné tělo, je to změna, která nás jistě může ovlivnit a posunout, ale stojí to více té vůle, námahy a přemlouvání, než když máte chuť si jí zaběhat, protože vás běhání zkrátka baví. Důvodem není konkrétní projev – požadované cm v pase nebo konkrétní váha, ale právě ona radost ze samotné činnosti. V takovém případě také většinou využíváme optimální sílu vůle. Tedy takovou, jejíž přirozeným důsledkem je také zdravé tělo a ne jeho přespřílišné zatěžování.

Když zjistíme, že vůlí dokážeme spoustu věcí ve svém životě změnit a „zhmotňovat“ si svá přání, když se naučíme, jak díky ní dokážeme nastartovat nějaký proces, nějakou změnu, jak jí ve vhodnou chvíli přibrzdit nebo naopak jí „šlápnout na plyn“, nastává období, kdy možná budeme nějaký čas toužit po tom, tím naším autem jezdit co nejrychleji a bude nám dělat radost, jak hlasitě dokážeme troubit nebo jak obdivně na nás druzí koukají, když jim řekneme, jakou to naše auto má značku.

V posledních letech dochází na Zemi k velkým energetickým změnám a změny se značně dotýkají také 3. čakry – solar plexu, tedy centra vůle naší osobnosti (někdo tomu říká ego). Dříve bývala naše vůle často potlačována nebo jí bylo jinými manipulováno. Bylo zapotřebí velmi silné vůle, aby člověk mohl něco změnit. Vůle byla soustředěná právě především v energetickém centru 3. čakry a zaměřená zejména na uspokojování tužeb osobnosti své nebo druhých. Energie se mění a společně s rozšiřujícím vědomím jsme stále otevřenější propojení centra vůle osobnosti s centrum vůle naší duše – našeho srdce.

A tím se mění potřeba posilovat naší vůli mocnými dávkami mužské energie, protože naše osobní vůle, vůli osobnosti často stačí nastartovat harmonizací energie mužské i ženské. Tato vyvážená harmonizace nám kromě silného vnitřního ohně, který naši vůli vyživuje, přináší navíc v podobě ženské energie přímé spojení s vůlí naším srdcem (duší) skrze intuici.

A v tom také spočívá naše svobodná vůle.

Děláte v životě volby, ke kterým vás vede vůle vaší osobnosti a nevědomé vzorce nebo děláte volby, které jsou v souladu s vaším srdcem? Kde se vám cestou svého srdce daří jít, cítíte vůli srdce tak silně, že nelze jinak, než tou cestou jít a kde vedení svého srdce necítíte nebo máte obavy vůli srdce následovat?

A nezapomeňte – to, co jeden dělá z vůle osobnosti, může jiný dělat z vůle srdce a naopak. Nesrovnávejme se, nehodnoťme druhé, učme se vnímat sami sebe a volit podle sebe a ne druhých :-)

 

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Spirály života | Napsat komentář

Napsat komentář