Spirály života 3/2 – Umění zaměřit se a rozlišovat

 

Ve 3 spirále možná dojdete ke zjištění, že zaměřit svojí pozornost nemusí být vždy jednoduché, a možná vás také  napadne, že jde doslova o umění zaměřit se, které jde ruku v ruce s uměním rozlišovat :-). Pokud to neumíme, naše energie vznikající z naší touhy v druhé čakře naprázdno vybouchne a tak produkujeme další a další touhy, protože necítíme žádné naplnění. Takže pokud ucítíme v sobě touhu cokoliv zažít či získat, naše třetí čakra, ve které sídlí naše mentální tělo (zde vznikají myšlenky) začne plnit svoje poslání.

Pokud je naše emoční tělo (sídlící v druhé čakře) nepročištěné, plné neuvolněných emočních struktur, jsou závěry, které z informací dodaných první a druhou čakrou tvořeny v našem mentálním těle, zkreslená myšlenková schémata.

Pro začátek je důležité si uvědomit, že původní funkcí našeho mentálního těla (3. čakry) je přijímat a překládat informace, které přicházejí z duchovních těla, tedy z vyšších čaker, a aplikovat je na konkrétní situace tak, aby jejich řešení bylo v souladu s vesmírnými zákonitostmi. A naopak, to, co přichází z dolních čaker přeložit do jazyka (mentální formy) horních čaker, aby nám mohla přijít odpověď, která je v souladu s naším srdcem.

Takže stručně a jasně. Pokud jsou naše první dvě čakry málo nebo špatně funkční, naše myšlenky se točí stále jen kolem nich – tedy kolem našeho přežití, nebo ukojení touhy po slasti. K vyšším čakrám už se naše vědomí neodlepí a tak se zaměřujeme na řešení stále stejných věcí (točíme se v kruhu).  Pokud se přece jen trochu odlepí, všechny filtry a masky způsobí, že nejsme schopni pochopit, co se nám naše duše snaží sdělit, nebo chytáme jen střípky. Pokud jsou však naše osobnostní čakry (první tři čakry) funkční, naše mentální tělo dokáže být dokonalým tlumočníkem mezi naším tzv. vyšším já a nižším já. Naše 3. čakra pak dokáže správně vysvětlit symbolický jazyk naší duše, našeho srdce a nevykládat naše vize přes růžové, černé či zelené brýle. Je-li naše 3. čakra harmonická, stává se naše mentální tělo zrcadlem naší duše a umožňuje nám v životě realizovat moudrost našeho vyššího já (což je také „důvod“, proč dost možná nikdo nedokáže být ve spojení se svojí intuicí nonstop – každý zatím máme své nevědomé filtry a emoční otisky ;-) )

Kromě role tlumočníka má naše třetí čakra mnoho dalších významných funkcí, je sídlem naší vůle, moci a sebeúcty. Když se nám podaří odpoutat se od nějakého emočního otisku a projevit v něčem sami sebe, je to právě naše třetí čakra, která vytvoří pevné a zároveň pružné hranice, které nás nemají chránit před vnějším světem, ale naopak chrání naši integritu. Tyto hranice jsou tu proto, aby kdykoliv se začneme vzdalovat od svého pravého já, spustí se poplašný signál, který v podobě našich emocí hlásí, že právě překračujeme svoje hranice. A naše vůle jako nástroj změny má příležitost stav napravit (když sami sebe nepřesvědčíme, že je „lepší“ nerespektovat svoje osobní hranice než např. někoho „urazit“ svým „ne“)

Umění zaměřit se je opravdu uměním, přestože zaměřovat se umí každý. Tím uměním je však rozlišovat, co stojí za to být v našem zaměření, tedy odpovídá to našemu systému hodnot, je to součástí naší integrity (je to uvnitř našich hranic), co je v souladu s cestou, kterou nás vede naše srdce, naše duše není a tudíž není se tím třeba ani vzrušovat ;-)

3. čakra nás učí vnímat své hranice a vnímat z jaké strany hranice nějakou situaci vnímáme – jestli ze strany emočního otisku a myšlenkového vzorce nebo ze strany svého srdce. A nestydět nebo nebát své hranice měnit v souladu sami se sebou a neposouvat je v domnění, že tím si zvenčí zajistíme to, co necítíme sami uvnitř sebe – osobní hodnotu a úctu. Ctít své hranice, ale zároveň zůstat otevřený ke změně v souladu se svým srdcem a v rámci své integrity. I tomu se věnujeme v klubu Harmony with heart.

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Spirály života | 3 komentáře

3 komentáře u Spirály života 3/2 – Umění zaměřit se a rozlišovat

 1. Lucka :

  Ano, umění zaměřit a rozlišovat :-)

 2. Lucka :

  Možná rozlišovat a pak zaměřit co Péťo? :-)

  • Petra Petra :

   Lucko, někdy je velký pokrok se i dokázat „jen“ zaměřit na něco, co nám pomůže dostat se z nějakého kolotoče.. ;-) Pak se stává člověk otevřenější i k tomu rozlišování.

   Ale jinak samo souhlas, ideální stav – umět rozlišit, co je a co ne souladu se mnou, mojí cestou a tím směrem být zaměřený :duha:

Napsat komentář