*Úvod Spirály života: Energie a jídlo

Ať řešíte nějaké zdravotní problémy nebo celkově zodpovědnější přístup ke svému tělu a životu, dříve nebo později se zamyslíte také nad jídlem. Jak to s ním je? Je nějaký způsob stravování vhodný nebo naopak nevhodný pro zvyšování vibrací a rozšiřování vědomí? Někdo říká, že bez živé stravy to nejde, ale možná patříte mezi ty, kteří zjistili, že 100% živá strava jim nevyhovuje. A jak je to vlastně s jídlem a jeho vibracemi? Je vařené jídlo mrtvé? Takové zapeklité otázky se můžou (či mohli) objevit i ve vaší mysli a možná těch otázek bylo ještě mnohem víc :-D .

Někteří lidé se domnívají, že ke svým vnitřním světům se dostanou přes změnu stravování. Jedna z možných cest to určitě je, ale pouhá změna jídel nestačí. Taková cesta by byla velmi pomalá a zdlouhavá, možná i nekonečná :-D . Tak jako každý máme jiný otisk prstu, i naše ideální strava je čistě individuální. Proto si teď řekneme různá pro i proti u různých druhů potravin, ať máte z čeho vybírat ;-) .

1. živočišné produkty – jsou plné bílkovin, je to druh jídla, který dokáže parádně uzemnit. Pokud se konzumují střídmě, ne moc často, pro někoho mohou být doplňujícím ukotvujícím prvkem (souvisí s 1. čakrou). Při nadměrné konzumaci hlavně masa se však energie pohltí na jeho trávení a téměř žádná nezbývá pro proudění k vyšším čakrám. Maso je velmi kontroverzní složkou jídelníčku někoho, kdo se vydal na cestu k pozvednutí vědomí, často je naprosto zapovězeno, ale i maso zvířat je ve své podstatě čistá energie.

Není tu nikdo, kdo by nás za konzumaci masa trestal víc, nežli naše vlastní pochyby a výčitky svědomí, přesto se mnoho lidí dostane do stavu, kdy je to povede k vyjasnění si toho, co je k pojídání masa vede, a zda v tom chtějí pokračovat či nikoli. Ať maso jíte nebo ne – nehodnoťte ty „druhé“ a nemyslete si, že vy jste „dál“, když maso nejíte nebo že ti druzí jsou „divní“, když volí něco jiného než maso ;-)

2. cukry a škroby – palivo pro naše tělo, rychle se proměňují v energii. Proto jsou spojené s 3. čakrou. Závislost na cukru může mít základ v blokované 3. čakře, proto je dobré volit pro tělo nejlépe využitelné druhy potravin – celozrnné potraviny, které jsou komplexní a cukry v jejich přírodní podobě – tedy ovoce, med, nerafinovaný cukr.

Ovoce samo o sobě je přiřazováno k 5. čakře, protože je vibračně nejvyšším stupněm potravinového řetězce (kromě velkého množství prány nebylo pro jeho “sklizen” nutno zabít zvíře ani rostlinu). Jeho energie nám umožní mít volný přístup k vyšším čakrám. Na druhou stranu je moc pěkné mít přístupné vyšší čakry, ale pokud se neumíme ukotvit vnitřně, nebudeme schopni bez vnějšího uzemnění realizovat moudrost vyšších čaker na hmotné úrovni.

3. zelenina – zelenina je dokonale vyvážená potravina. Obsahuje v sobě mužskou i ženskou energii, je produktem fotosyntézy, je tedy plná světla (prány) a obsahuje v sobě všechny živly. Je přiřazována ke 4. čakře.

4. tekutiny – pro dobře fungující komplex našich těl je velmi důležité pít přiměřené množství kvalitní vody, která tělo čistí a tím chrání.

Často opomíjenou složkou našeho jídla je jeho způsob přípravy. Je veliký rozdíl jíst jídlo připravené či vařené s láskou či jídlo připravené od někoho, kdo přípravu jídla vnímá jako nutné zlo. Proto vědomě volte i to, kde svoje jídlo získáváte. Láska a zlost jídlu dodají zcela odlišnou jiskru. Zrovna tak je velmi důležité si uvědomit, že čistě veganská strava za vás vaše srdce neotevře a ani maso samo o sobě vám otevřené srdce zase nezavře. Naše tělo je napájeno energií. Jsme bytosti utkané ze světla, z prány kondenzované do různých vibrací. Jídlo není tolik podstatné, jako energie, s kterou jídlo přijímáme.

Živá strava je plná prány a živoucí energie, je to vysokovibrační strava, ale stále je to jen vnější vyrovnání energií a ne každému čistě raw stravování vyhovuje.

Ať se stravujeme jakkoli, učme se vnímat své tělo a jeho skutečné potřeby i jeho poselství. 

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Spirály života, Strava pro život, Zdravá a léčivá výživa | Napsat komentář

Napsat komentář