*Úvod Spirály života – Fyzické versus éterické tělo

Jak již víme, naše fyzická těla jsou konečným produktem kondenzace vesmírné energie.  Jsou zrcadlem toho, co se děje na energetické úrovni v ostatních částech naší bytosti.

Éterické tělo je nositelem tvořivé síly. Tak jako je v těle fyzickém přes systém cév rozváděna krev po celém těle a tělo je tak zásobováno nezbytnými živinami, v éterickém těle je systémem rozvodných kanálků (kterým se „odborně“ říká nádí) rozváděna absolutní energie, která je nazývána různě, například kosmická či vesmírná energie, životní energie, chi, prána atd. Různé názvy pro jedno a to samé.

Do systému tato energie – prána ;-) vstupuje přes čakry, které jí transformují na potřebnou frekvenci. Prána, která po nasycení éterického těla už není potřeba, prochází skrz čakry a povrch těla ven, kde tvoří asi 5 cm kolem těla éterickou auru, která tělo obklopuje a chrání před vnějšími vlivy. Pokud je naše éterické tělo nedostatečně zásobené energií, v aurickém obalu jsou slabá místy či trhliny (způsobuje je i nezdravá výživa, přetížení, stres, alkohol) a jsme náchylní k různým onemocněním nebo k ovlivnění na úrovni naší mysli a emocí. Pokud je náš aurický obal neporušený a plný energie, potom se nás nemůže dotknout nic. To však neznamená, že se z nás poté stávají necitelní a sobečtí lidé, ale naopak dokážeme jednat v rámci své integrity.

Všechno, co je na Zemi projevené, tedy má hmotnou podobu, má i svoje éterické tělo. Vše co jíme vyzařuje energii (pránu) určitých frekvencí a proto jsou jisté potraviny k jídlu velmi vhodné, třeba rostliny vyzařují energii, která je velmi podobná té naší a tedy jejich energií můžeme doplnit tu naší a jiné věci jsou naopak k jídlu naprosto nevhodné. K doplnění energie není třeba rostliny pozřít, stačí pobývat v jejich blízkosti, třeba sednout si ke stromu a umožnit harmonizující síle, aby na nás volně působila. Stejně tak mám energii doplňují éterické oleje, pokojové rostliny nebo i jen fotka rozkvetlé louky.

Všechny pochody v našem fyzickém těle jsou řízeny jemnou souhrou energií v našem éterickém tělo, všechno jídlo, které trávíme nám dodává energii buď volně přístupnou v podobě jemné prány nebo vázané v jeho hmotě, kterou musí fyzické tělo uvolnit během trávení. Když se naučíme vědomě pracovat s pránou, nemusíme svou energii dobíjet jen jídlem, nebo dokonce nepotřebujeme jíst vůbec. Zrovna tak je možné jídlo, které obsahuje jen malé množství volné prány před jeho požitím pránou nabít a tím tělu poskytnout dostatečnou výživu.  Proto jsou lidé, kteří jedí roky jen hrst rýže denně a jejich těla mohou i tak být v perfektní kondici.

Naše fyzické (a současně éterické) tělo má vlastní vědomí a funguje nezávisle na tom našem. Když však vědomě tělu dodáme dostatek prány a zároveň smysluplné instrukce, jak s ní naložit, tělo dokáže ozdravit se a zářit množství prány, která se drží v jeho aurickém obalu.

Éterické tělo umí přímo přijímat pránu buď z první čakry – ze Země, ze třetí čakry – ze Slunce či přes nádí z čaker ostatních. Pro naše tělo je klíčové získávání prány přímo ze Země, kterou mnozí vnímají jako bytost zvanou Gaia, která nám hmotu, ze které jsou naše těla utvořena propůjčila a proto když s ní navážeme kontakt, doplní mám naši energii přesně na míru našim tělům.  A nejen našim tělům. Vše, co je hmotné je součástí Gaii, vše, co chceme ve hmotě projevit, je v podstatě projevem z jejího těla. Ačkoliv hmotné objekty vypadají odděleně, nejsou. Vše je propojené se vším.

 

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Spirály života | Napsat komentář

Napsat komentář