Spirály života 1/4 – Pocity (ne)dostatku a (ne)důvěry

Základním předpokladem proto, abychom se zde na Zemi cítili dobře a neřešili ve svém životě pouze otázku „přežití“ , je potřebné cítit důvěru v život a věřit ve svojí schopnost zajistit si vše potřebné k životu na úrovni 1. čakry. Jak už jsme si v předchozích kapitolách řekli, pokud máme obavy o to, zda budeme mít rodina co jíst, kde bydlet atd. točíme se stále v kolotoči 1. čakry a naše zaměření se jen většinou těžko „odlepuje“ od těchto témat a emocí s nimi spojenými.

Pokud však tělo dostává svou dávku potřebných živin a cítíme se zabezpečeni po materiální stránce, může první čakra uvolnit naše vědomí, které poté může stoupat do vyšších čaker. A tak se dostáváme k otázce, co je pro nás dost na to, abychom se cítili dobře, zabezpečeně a v dostatku neboli hojnosti. Toto je samozřejmě velmi individuální, někdo se cítí bohatý, když má 4 košile a dvoje kalhoty, někdo potřebuje mít každý měsíc troje nové boty, každý rok nové auto a dům jako palác. Obě varianty mohou být v pořádku, obě varianty mohou být také nevědomé útěky od témat, které ve svém životě máme řešit.

Mít dostatek toho, co ke svému životu potřebujeme je naše základní právo, není nikdo a nic než my sami, kdo by nám mohl zabránit jí dosáhnout. Dostatek však není o tom, kolik máme peněz v peněžence či na kontě, pocit dostatku (hojnosti) je otázka důvěry. Důvěry v to, že stejně jako budeme mít k dispozici dostatek kyslíku k dýchání, stále budeme mít k dispozici také dostatek všeho ostatního, co vnímáme jako „potřebné“.

Se základními životními potřebami je to stejné jako s láskou. Když se nemilujeme, hledáme lásku ve vnějším světě, chceme potvrzení od ostatních, že jsme hodni lásky. Jakmile začneme milovat sami sebe, už nepotřebujeme dodávat lásku z venku a stáváme se nezávislými na projevech lásky od ostatních. S důvěrou v hmotné zajištění je to stejné.

Hodně lidí, kteří si toto uvědomí, se snaží vyřešit svůj nedostatek (nejen) financí tím, že si představují a vizualizují to, čeho se jim podle nich nedostává. Někteří si to představují svůj vysněný svět ve stylu – plné účty, luxusní auta, velké domy.. Pro většinu těchto lidí jsou tyto představy však ve velkém rozporu s tím, co nyní zažívají a zažívají proto často nepříjemné „propady“, kdy si to uvědomí.

Důvodem bývá, že nevědomě přeskakují velmi důležitou fázi a tou je vyléčení pocitu nedostatku. Bez věnování pozornosti samotné příčině toho, proč pocity viny vůbec máme, mohou být naše představy plné „náhražek“ toho, po čem skutečně toužíme jako celistvá bytost. Mnoho lidí například chceme něco zejména proto, že je to „in“ nebo proto, abych navenek působili, jako že se jich rozhodně žádný nedostatek netýká ;-) To nás samozřejmě může na nějaký čas „ukolébat“, ale ne na příliš dlouho.. Bez léčení v nás stále bude něco vyvolává pocit, že nám něco chybí  nebo že nemáme něčeho dostatek. A to i přesto, že objektivně žádným nedostatkem netrpíme..

Všímejme si svých pocitů spojených s tématy 1. čakry a buďte otevření jejich podstaty. Můžete si také na otázky a témata, která vás zajímají, nechat udělat výklad svého současného energetického otisku.

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Spirály života | 1 komentář

1 komentář u Spirály života 1/4 – Pocity (ne)dostatku a (ne)důvěry

Napsat komentář