Svobodná vůle – osvobozuje nebo omezuje?

  1. cakry-2Život no limit, život bez limitů? To se mi jeden čas móc líbilo, protože jsem se o to snažila, co pamatuji – chápete – představa, že můžete mít všechno. Fakt všechno! Stačí jen chtít, stačí se jen zbavit odporu, stačí “umožňovat”.. A tak ;-) Jednoduché ne? Zaměřte se a máte to ;-)

Zní jednoduše, zní to lákavě, ale je v tom háček. Dokud si jisté věci  nevyřešíme, nejenže nevíme, co skutečně chceme, ale také náš “vzlet” budou brzdit záležitosti, kterých se v sobě zbavit odporu máme, ale ne tím, že děláme vše proto, abychom se na ně nezaměřovaly..

Bez ochoty a odvahy řešit, co řešit máme, řešíme něco zástupného, jen aby nedošlo na to podstatné. A život “no limit” je výborný způsob, jak k  obcházení snadno sklouznout.

Měla jsem od dětství podivnou touhu jít proti proudu, dostat se za hranice, dělalo mi problém jakékoli hranice, struktury a autority respektovat. Vždy jsem jasně cítila, že za to, co ve svém životě mám nebo nemám, si mohu sama. V tom jsem se vždy cítila svobodněji než většina lidí kolem, kteří dokáží dlouho vyprávět o tom, co nebo kdo může za to, že oni se svobodně necítí.

Moje výhoda je, že jsem nikdy nebyla svázaná tolika přesvědčeními o tom, co je správné, vhodné, slušné a co nikoli.. Vždy jsem určitým způsobem soucítila z oběma stranami a ve spoustě záležitostech nebyla připoutaná ke konkrétnímu názoru. To je velmi osvobozující stav. OVŠEM osvobození bez omezení nás současně snadno udělá nesoustředěné, roztěkané, zmatené, s hlavou příliš v oblacích. A i to byl můj případ. Měla jsem například spoustu úžasných nápadů, které jsem nebyla schopna dotáhnout k realizaci, protože jsem se zase nadšeně rozlétla za nějakým novým nápadem ;-)  nebo jsem se zalekla nějakého “omezení”, které by pro mě při realizování vyplývalo.

Bez jistého omezení však nemůže dojít k projevení.

Na druhou stranu – převaha omezení nad svobodou nás tíží a táhne dolů do navyklých vzorců, k jistotě a od odvahy a chuti ke změnám.

Abychom se stali bytostí, která naplňuje záměr své duše, musíme skrze svoji svobodnou vůli umožnit své duši projevit.

Upřednostňujeme-li svou osobností před záměry naší duše, před intuitivním vedením – jsme otroky vzorců myšlení a chování, které se nás snaží ochránit před nevyléčenými emočními otisky (ano, i “snaha” cítit se za každou cenu “lépe” je jen útěk před tím, co má být vyléčeno – projasněno).

Upřednostňujeme-li záměry duše před svou osobností – jsme si vědomi svého úžasného potenciálu, ale nedokážeme ho plně využít – duše a osobnost nespolupracují.

 

Systém čaker může být mapou jak k osvobození, tak projevení. Učme se vnímat struktury, ve kterých se cítíme dobře proto, že se v nich před něčím schováváme od těch, které nám pomáhají být konkrétní a naše osobnost – svobodná vůle – jimi naplňuje záměry duše.

Používejte svoji svobodnou vůli k tvoření života, ve kterém se cítíme dobře, aniž bychom klamali druhé či sebe. Ciťme se dobře právě proto a ne na úkor toho.. 

Připravila jsem pro vás on-line čakrový test, který vám ukáže v jaké oblasti jste připraveni osvobodit se nebo se naopak více omezit či vymezit.

www.PrirodniCestou.cz

 

 

 

 

 

Rubriky Mentální a emoční vzorce | Napsat komentář

Napsat komentář