Anémie – chudokrevnost – přírodní léčba

Cítíte se často unavení? Jste pobledlí a padá na vás co chvíli slabost? Zajděte si na vyšetření krve, možná za to může  chudokrevnost neboli anémie.

Anémie neboli chudokrevnost je nemoc, při které dochází ke snížení počtu červených krvinek či ztrátě hemoglobinu. To má za následek snížení množství kyslíku, který je krev schopna rozvádět po těle. Buňky celého organismu pak nedostávají dostatek kyslíku a mají tak mnohem méně energie tak potřebné k vykonávání běžných funkcí.

Příčiny anémie – chudokrevnosti

Nejčastější příčinou chudokrevnosti je nedostatek železa. Při nedostatku železa je narušena tvorba červených krvinek, které kyslík rozvádí. To hrozí zejména u žen se silným menstruačním krvácením.

Chudokrevnost může doprovázet také nemoci a zdravotní potíže jako jsou hemeroidy, polypy konečníku, vředové onemocnění žaludku nebo střev nebo poruchy štítné žlázy. Anémii mohou způsobovat také chemické léky, zejména dlouhodobé užívání acylpyrinu nebo ibuprofenu.

Nedostatky ve výživě mohou být také příčinou anémie, pozor nejen na nedostatek železa, ale také kyseliny listové a vitamínů skupiny B.

Přírodní léčba anémie – chudokrevnosti

Železo – produkt Iron plus na rozdíl o jiných běžně dostupných prostředků obsahuje železo v tzv. chelátové formě a tudíž pro organismus vstřebatelné.

Vitamíny B – ideálně v celém komplexu vitamínů skupiny B – Stress Management B Complex.

Vitamin C je nutný pro dobré vstřebání železa

Mořské řasy – Pokud je anémie spojena se sníženou funkcí štítné žlázy, zharmonizujte její funkci pravidelným užíváním mořských řas. Výborné zkušenosti máme s doplňkem stravy Ocean 21, který je v tekuté formě a kromě mořských řas obsahuje i aloe vera a Pau d´Arco neboli lapacho (přírodní zdroj železa).

 

Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí

 

Rubriky Přírodní léčba nemocí | Komentáře nejsou povoleny.