Květové esence – Bachovo a australské – rozdíl mezi nimi?

Většinou se píše, že rozdíl mezi květovými esencemi Bachovo a australskými je zejména ten, že australské esence jsou více přizpůsobené modernímu světu. Samozřejmě to není tak, že by vědomí nějaké rostliny bylo víc přizpůsobené a jiné nějak “zaostalé” ;-) , jde zejména o to, že australské květové esence jsou popisovány a kombinovány v rámci svého systému jinak než je tomu u původního bachovo systému – “moderněji” a s ohledem na současná témata. To však lze i s Bachovo esencemi, není to tak, že australské esence dokáží něco více, jen jsou jiné. Souhlasím s názorem, že australské esence rozšiřují bachovo esence.

Já nejdříve spolupracovala zejména s

Bachovo květovými esencemi a australských měla jen několik. Australské esence mají trochu odlišnou energie, obecně ty rostliny rostoucí v Austrálii.. Rozdíl je však i v Bachovo esencích, které jsou z rostlin rostoucích (a tvořených) v Anglie a těch například z Německa (mě osobně jsou bližší ty “německé”, ale v tomto záleží čistě na tom, jak se s vědomím esence dokážete propojit právě vy, jsou to jen jemné rozdíly). Postupně jsem se energii australských esencí otevřela více a nyní spolupracuji jak s Bachovo, tak australskými.
Nepracuji s jednotlivými systémy, ale přímo s květovými esencemi a s interakcemi mezi nimi. Čím dál více u mě mizí vnímání ve smyslu Bachova esence-australská esence (nebo i jiná, je i mnoho dalších květových esencí mimo tyto systémy). Vnímám je podobně jako krystaly – s krystalovou říší nás dokáže propojit jeden jediný krystal, ale máte-li na výběr víc, je snadnější vše přizpůsobit konkrétním potřebám. A stejně jako krystaly i esence tvoří určité mřížky – sítě, v rámci kterých fungují celistvě.
Jestli vás oslovují květové esence a chcete si nechat udělat květovou esenci na míru, řiďte se spíše než tím, o jaké esence jde – zda Bachovo nebo australské – tím, jak s vámi celkově ladí ten, kdo s nimi spolupracuje a s od koho esenci na míru chcete. Mnoho lidí pracující s květovými esencemi  dnes již dokáží vnímat samotné vědomí rostliny a pracují mnohem více intuitivně a v propojení na jednotlivé esence a vaše energetické pole. Znám více takových, kteří takto pracují čistě s bachovkami, čistě s australkými esencemi i těch, kteří to kombinují. Netvořte si ani v tomto omezení a řiďte se  svou vlastní intuicí a pocity, ty vás přivede k tomu pravému pro vaše tady a teď :-)
Každopádně květové esence jsou velkými pomocníky v tom, abychom vnímali sami sebe a měli odvahu následovat své srdce. Dokáží být podporou i partnerem ve všech fázích sebepoznávání, seberozvoje, sebeléčení a jsou otevřené spolupráci s dalšími dary Země a energií našeho srdce ♥
Máte-li zájem o květové esence, objednejte zde – květové esence na míru. V případě dotazů mě kontaktujte.
Rubriky Květové esence | Napsat komentář

Napsat komentář