(Ne)plodnost a vědomý život

Neplodnost a vedomy zivot

Hodně párů, které po miminku touží řeší zázemí pro dítě, chtějí být finančně zajištění, vše připravené, naplánované. Co ale miminko skutečně potřebuje, je prostředí, které ho připraví na život, v kterém může dosáhnout plného potenciálu – což může být něco odlišného od všeobecně přijímaných představ o tom, co vlastně znamená žít naplňujícím životem..

Někdy za nemožností otěhotnět mohou stát i přesvědčení, že my jako rodiče musíme musíme dosáhnout určité “duchovní” zralosti, aby z nás byli rodiče dostatečně vědomí. Skoro to někdy vypadá, že abychom mohli mít dítě, je třeba mít vše vyřešené, protože jinak tím svému dítěti nějak ublížíme nebo mu něco komplikujeme.

Ano, v dnešní době se rodí v mnohem větší množství velmi vědomé a jemné bytosti. Některé z nich chtějí cítit, že je rodiče vnímají a respektují již před početím, během těhotenství a porodu, nebo ve věku, kdy ještě nemohou verbálně vyjádřit, co potřebují. Některé tyto bytosti si naopak volí rodiče, které jim “ideální” podmínky zdánlivě neumožňují, mohou například rodit způsobem, který je pro jiné naprosto nepřijatelný (nebo dokonce chtějí rodit v porodnici :-o ;-) ) a mít rodiče, kteří se o duchovní aspekty života nyní nezajímají nebo zajímají, ale některé věci vnímají odlišně, než je některými lidmi předkládané, že je dostatečně “vědomé”..

Jestliže se chcete stát rodiči a “nejde to”, zaměřte se více na svoje vlastní potřeby, nebojte se měnit své názory, nebojte se být jiní, ať to ve vašem případě znamená to, že například chcete mít co nejvíce přírodní porod nebo to, že se na porod doma necítíte.

Možná jste právě ten případ, který si nevědomě brání ne “nepřipraveností” na rodičovství, ale naopak přespřílišnou snahou být dokonale vědomým rodičem – snahou dítě vědomě počít, napojit se na něj, porodit, vychovávat, vzdělávat.. kdy máte na druhou stranu pocity viny a strachu, že to nezvládnete. A vytváříte si tím sami na sebe tlak, který je hlavní příčinou toho, že se “nedaří”. I přespřílišná snaha a očekávání mohou způsobovat fyzické problémy, jako jsou například hormonální nerovnováhy, které jsou častým důvodem neplodnosti.

Duše, které se chtějí narodit, nečekají na naší dokonalost ani na dokonalé podmínky. Nestanou se méněcennými, když se nenarodí “ideálně” ani jim “ideálním” příchodem na svět nezajistíme život bez škobrtání. A na druhou stranu opravdu není nutné nějak hodnotit a kritizovat ženy, které chtějí rodit doma. To, že jste tak nerodili vy nebo tak rodit nechcete, neznamená, že při dalším těhotenství nezměníte názor nebo vás k novému pohledu nepřivede třeba to, až se doma rozhodnou rodit (nebo dělat cokoli “jinak”) vaše dospělé děti ;-)

Přestože se říká, že sama touha po dítěti ukazuje na to, že žena matkou či muž otcem být má, nemusí to automaticky znamenat, že musí dítě přímo zplodit. Rodičovství je jistě jednou ze zásadních životních rolí většiny lidí, ale ani to není pravidlo. Ne všechny duše musí chtít v tomto životě rodičovstvím projít, ne všichni lidé po to stát se rodiči skutečně stojí. Za jakoukoli touhou, i touhou po dítěti, může stát i touha po projevení skutečného já, touha po zaplnění prázdnoty v nás a nenaplnění v jiné oblasti života..

pc-cisarovnaPřesvědčení, že žena bez dítěte musí být zákonitě o něco ochuzená, je také pouze jen přesvědčení.. přijatý vzorec, který může sednout na jednoho, ale nemusí na druhého.

Nechtějte jen někam zapadnout, nesrovnávejte se s druhými. Místo toho se otevřete sami sobě, vnímejte, co jste vy a co je jen maska, za kterou schováváte sami sebe.. ze strachu být sám sebou, jít svojí vlastní cestou – ať je jakákoli..

Harmonizace

Při hormonální nerovnováze je na úrovni těla a mysli výborná kombinace noni + pupalkový olej.

Na úrovni harmonicky rezonujích vibrací a světelných informací jsou při neplodnosti a tématech s nimi spojenými obecně vhodné esenciální oleje:

   • anýz, bazalka, levandule, meduňka, ylang-ylang
   • u mužské neplodnosti nebo pro vyrovnání mužské energie navíc cedr, vetiver a šalvěj muškátová

Z tarotových karet může být z jakéhokoli důvodu neplodnosti velmi nápomocna energie a informace od karty:

   • Císařovna (v případě neplodnosti muže nebo nerovnováhy mužské energie Císař)

Z krystalů v případě neplodnosti obecně:

   • karneol, rubín, granát, ohnivý opál, ohnivý achát.

Tématu ne-plodnost a přípravy na rodičovství porod se věnuji také v on-line kurzu Rezonanční terapie nebo individuálně s možností intuitivní krystaloterapie a aromaterapie.

Vzorce myšlení a emoční otisky týkajících se plánovaní rodičovství zrcadlí zejména první 3 čakry, všech 7 základních čaker si můžete zhruba otestovat v on-line čakrovém testu ;-)

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Jak to vnímám já, Přírodní léčba nemocí | 1 komentář

1 komentář u (Ne)plodnost a vědomý život

Napsat komentář