Archiv rubriky: Stromy

Seznam článků v rubrice

Stromová esence HABR

STROMOVÁ ESENCE HABR – CÍTIT SE NA ZEMI DOBŘE, STABILITA, ROVNOVÁHA
To, jak se na Zemi cítíme, jak se nám zde žije, velmi úzce souvisí s naším vnímáním. A naše vnímání souvisí s našimi emočními otisky, mentálními vzory a programy, kterým věříme, podle který “jedeme”. Pro to, abych se ve svém životě cítili dobře, většina lidí potřebuje vnímat nějaký smysl života. To může být obtížné, když se nám nedaří být “úspěšní” v rámci vlastního nastavení, v rámci svých přesvědčení nebo ostatní lidé “hrají” podle docela jiných pravidel. To souvisí také s tím, zda jsme schopni (nebo ochotni) rozlišovat na úrovni srdce (téma stromové esence Lípa), co je za tím, co děláme, co nedělám, s kým se stýkáme nebo naopak koho nějakým způsobem odmítáme.
Stromová esence Habr vede k tomu, cítit se na Zemi dobře “stabilněji” – pomáhá nám vnímat, kde je naše zaměření předimenzované a kde se ho nedostává. Pomáhá harmonizovat intenzitu námi vkládané energie skrze naší pozornost – zesílit i zeslabit ji tak, abychom vnímali potřeby všech životních oblastí, nejen té, které nás nyní energeticky – buď “dobíjí” nebo naopak “vybíjí” ;-)
Na jednu stranu nás podporuje v tom posunout našeho vnímání směrem k “pozitivnějšímu” pohledu na svět, kdy je vhodná zejména pro ty, kteří mají tendenci na vše koukat jako na problém, nebezpečí, mají obavu z toho, že někomu “naletí”, že se jistě zase “spálí”, že něco určitě nevyjde, nezvládnout něco, pokazí se to nějak a podobně. Jemně, ale vytrvale “rozfoukává” vnímání v tomto případě směrem k “pozitivnějšímu” pohledu a pomáhá tím vnímání dát více do rovnováhy a nadhledu. Neuvrtat sám sebe hned do odmítání, obav a opozice, ale vnímat i jiné možnosti..
Na druhou stranu je stromová esence Habru dokáže pomoci sundat si růžové brýle, které si nasazujeme z neochoty nebo obavy vnímat věci tak, jak jsou. Místo strkání hlavy do písku nás povede nejen k vnímání podstaty toho, proč něco nechceme “vidět”, ale zejména ke konání – k činnostem, které možná přímým způsobem nemění globální záležitosti a světový mír, ale povedou nás k hlubšímu míru se životem na Zemi – k činnostem souvisejícím s naším reálným životem.
Další možností, kdy je stromová esence Habr vhodná je přílišné zaměření se na jednu oblast života, kdy pro značné zaujetí jedním, nám mezi prsty uniká energie v dalších oblastech života. Může se to týkat i těch, kteří jsou extrémně “zakousnuti” do svého poslání, v těchto případech mohu říci, že stromová esence Habr dokáže velmi upřímně odkrýt to, před čím vším utíkáme, když se zdá, že pro samou práci nemáme čas na nic jiného, byť pro nás a náš dobrý pocit ze života na Zemi, stejně důležité ;-)
Stromová esence Habr rezonuje v krystalové říši zejména se záhnědou, ve spolupráci s ní a lemurským křištálem vznikala. Dále je velmi vhodná pro propojení také například s aragonitem či vltavínem.
Zde si můžete koupit stromovou esenci Habr nebo jakoukoli jinou ze stromů z naší zahrady – Rozkvést.
více

Naše zahrada

Stromové šperky a esence vznikají díky prostoru, kde žijeme – na okraji lesa na 1,5 hektarovém pozemku na úpatí vrchu Radyně u Plzně. Zahrada vznikla v 50 letech na základě projektu vypracovaném zahradním architektem jako jakési arboretum – živá sbírka dřevin.

Je krásná, přírodní, stromová, s ovocným sadem, loukou, ohraničená vzrostlými stromy, řada nemístního původu (v okolí jiné takové nerostou). Na zahradě se v různě hojném počtu vyskytují z ovocných stromů zejména jabloně, dále švestky, třešně, hrušky. Z listnatých jsou zde lípy, břízy, ořešáky, javory, duby, kaštany, buk, hloh, lísky, bezy, habry, topoly, jasany. Z jehličnatých borovice, modříny, smrky, jedle, je zde například i keřový tis a stromová túje.

Zahrada má své specifické mikroklima. Je výjimečná nejen rozlohou (v místě, kde se nachází), ale zejména svým složením a energií.   Já zde bydlím od roku 2004. S některými stromy jsem úzké spojení hned (mezi ně patří zejména velká bříza u domu), s některými vzniklo spojení až po nějaké době zde strávené.

Dřevěné šperky vznikají ze suchých větví stromů ze zahrady, esence z napojení na stromy.

 

více