Juka – přírodní mýdlo pro střeva

Juka je stále zelená rostlina, jejíž původ najdeme v Mexiku, na Karibských ostrovech a Spojených státech. Svým vzhledem připomíná palmu – tlustý kmen, mečovité listy. Bílé květy voní během noci. Indiáni juku považují za nejkrásnější rostlinu pouště a věří v její zázračnou moc. Často je nazývána stromem života.

Juka a detoxikace a nemoci látkové výměny

I současná medicína již začíná zařazovat chronická onemocnění tlustého střeva (Crohnova choroba, střevní katary a polypy atd.) a revmatické potíže (artridita, dna, atd.) mezi chronická onemocnění látkové výměny. Příroda nabízí řadu léčivých rostlin, které dokáží významně zvýšit rychlost látkové výměny a tím zlepšit přirozenou detoxikaci z těla, která v případě poruch metabolizmu dokáže podstatně zlepšit zdravotní stav. Juka obsahuje látky, které tyto čistící procesy výrazně zintenzívňuje.

V čem spočívá tajemství juky

Juka dokáže přežít i ty nejextrémnější povětrností podmínky: vypořádá se se studenou nocí, horkem i měsíce trvajícím suchem. I přes náročné podmínky, které zvládne přežít si stále uchovává řadu výjimečných látek, např. enzymy, saponiny, antioxikdanty nebo  chlorofyl.

Působení juky na lidský organismus

  • napomáhá dokonalému vstřebávání výživných látek
  • zlepšuje trávení
  • svým příznivým vlivem na procesy vylučování posiluje a příznivě ovlivňuje přirozenou očistu organismu
  • vhodná při chronickám onemocněním tlustého střeva
  • pomáhá snižovat cholesterol
  • pomáhá obnovit střevní mikroflóru, zvláště po léčbě antibiotiky
  • zvyšuje odolnost organismu
  • velmi účinná při léčbě zánětu kloubů (a to zejména díky tomu, že juka obsahuje tzv. saponiny

Jihoameričtí Indiáni při ztuhlosti kloubů dodržovali půst kombinovaný s užíváním určitých rostlin. Jednou z nich byla právě juka, která dodá organismu potřebné enzymy, vitamíny, minerální látky a zároveň podporuje detoxikaci.

Na co si dát při užívání juky pozor

Při užívání juky dbejte na dostatečný pitný režim, kapsle zapíjet větším množstvím vody pro snadněšjí vylučování toxických látek.

Důsledkem zrychleného metabolismu a detoxikace může na začátku užití juky může dojít ke zvětšenému množství vylučováné moči, k průjmu, ke snížení hladiny cukru a vápníku v krvi. Proto je velmi vhodné zaměřit se na kvalitní stravu a dodat tělu navíc důležité  vitamíny, minerální a stopové látky a zvýšit příjem antioxidantů.

Pure Yucca – Juka

Rubriky Léčivé rostliny a bylinky | Komentáře nejsou povoleny.