Archiv rubriky: Voda – základ života

Možnosti úpravy pitné vody

Voda je nejdůležitější součástí našich životů. Bez ní se zkrátka neobejdeme, proto je více než nutné, aby veškerá přijímaná voda odpovídala určité kvalitě. Voda z městských vodáren je chemicky ošetřovaná a pro lidský organismus z dlouhodobého hlediska i zdravotně závadná. Na trhu se objevuje celá řada způsobů, jak si svou vodu upravit a docílit maximální možné průzračnosti. Stojíte li na samotném začátku a rozhodujete se, pro jakou úpravu vody se rozhodnout, tak by vám následující článek měl usnadnit váš výběr

Jakou metodu máme zvolit

Každý člověk je individuální a život je jednou velkou zkouškou. Nikdo vám nezaručí, že tato úprava vody vám bude chutnat nejvíce, stejně jako každému z nás se líbí jiná muzika či filmy. Vždy se rozhodněte pro takovou úpravu, ke které máte nejblíže a zároveň tomu způsobu věříte. Víra je ve všech situacích velice důležitou součástí. Právě na ní záleží nejvíce, jestli se dokážeme uzdravit, či předejít nejrůznějším zdravotním komplikacím.

V případě, že požadujete vodu čistou a plnou antioxidantů, tak se rozhodněte pro vodu ionizovanou. Za předpokladu, že hledáte vodu absolutně čistou bez jakýchkoli okolních částic, tak svou pozornost přeneste k vodě destilované. Na trhu se však objevuje i reverzní osmóza, která vám poskytne tu nejjemnější úpravu vody. A nakonec je zde způsob filtrace, jež vaší vodu zbaví nadbytečných dusičnanů.

Ionizace

Zde dochází k úpravě vody za pomocí elektrolýzy, díky čemu je ionizační přístroj schopen vyrábět vodu kyselou nebo naopak zásaditou. Moderní stravovací návyky zvyšují počet onemocnění a enormně klesá věk pacientů, kteří přicházejí za doktory se svými potížemi. Překyselení organismu z důsledku nadměrného přejídání se moučnými výrobky, masem, mlékem a cukrem vedou k pomalé degeneraci organismu. Ionizovaná, neboli alkalická voda ve vašem těle opětovně nastolí rovnováhu a detoxikuje vás od škodlivých látek. Jakmile svůj organismus budete neustále překyselovat, tak dopomůžete většímu vzniku volných radikálů a tím se vaše tělní schránka stane náchylnější k civilizačním nemocem, jako je cukrovka či rakovina.

Destilace vody

Destilovaná voda je velice diskutovanou položkou na cestě za zdravím. Ještě stále existuje celá řada lidí a to dokonce i z řad lékařů, kteří tvrdí, že pití destilované vody je nebezpečné, právě že naopak. Jde o velice účinnou metodu, jak své tělo zbavit usazenin z pití klasické vodovodní, lesní či balené vody. Nemluvíme zde o plné náhradě za vodu upravenou jiným filtrovacím způsobem, ale jedna sklenka denně je perfektní záležitostí. Jakmile zapnete destilační přístroj, tak se obsah začne zahřívat a z vody se pozvolna odpaří lehké těkavé plyny, jež mají svůj bod varu na nižším stupni, než voda. Ohřev pokračuje až do bodu varu, kdy se zničí veškeré mikroorganizmy a viry. Voda se odpaří a v nádobě zůstanou soli a další chemikálie. Přítomný kondenzátor následně vodu ochladí a promění ji v destilovanou vodu. Takto připravená voda projde ještě přes uhlíkový filtr a tím se zajistí absolutní čistota.

Reverzní Osmóza

Pokud požadujete opravdu jemnou prácičku, tak reverzní osmóza je skvělou volbou. Přístroj se dá zakoupit už za 1700kč a podle zkušeností uživatelů je dostačující. Jeden litr kvalitní vody s nejlepšími účinky na lidský organismus vyjde na velice příjemných 10-90haléřů, což je v porovnání s vodou balenou, která je mnohdy stáčená z vodovodu, velký nepoměr. Proces reverzní osmózy odstraňuje z vody i tak malé částice, jako jsou ionty. Celé zařízení pracuje na principu osmotické membrány s velmi malými póry, které propustí pouze čistou vodu. Membrána je dokonce kontinuálním samočištěním ochráněna před ucpáváním. Znečištěné, neboli nežádoucí látky odstraněné při procesu jsou automaticky odstraněny do odpadu.

Filtrace vody

Jde o klasickou úpravu vodu za pomocí určitého filtračního zařízení. Z vody se odstraní nežádoucí látky a rapidně vzroste její kvalita. Z vody odstraníte nejen chlor, ale i dusičnany, saponáty, těžké kovy, chemické látky nebo přechodnou tvrdost. Filtr veškeré škodlivé látky absorbuje a zadrží je v sobě. Filtry je proto nutné vyměňovat dle pokynů výrobce. Filtrace je další skvělou a finančně dostupnou možností, jak si vodu ve svém okolí zkvalitnit.

více

Tipy, kdy a jak využít blahodárné účinky zásadité vody

O příznivých účincích zásadité vody je toho napsáno poměrně dost. Vyzkoušejte také tipy, kdy a proč je vhodné dopřát svému tělu doušek ionizavané zásadité vody:

  • Ráno – dvě sklenice vody napomáhají při očistě střev od zbytků jídla. Stimulují peristaltiku – svalové kontrakce, jimiž se pohybuje jídlo a odpady v trávicím traktu.
  • Půl hodiny před jídlem – zajišťuje hydrataci těla potřebnou při procesu trávení. Žaludeční šťávy jsou kompenzovány zásaditostí vody, žaludek je pak připraven lépe absorbovat živiny z potravy.
  • Hodinu po jídle k vyčištění žaludku. Během jídla by se zásaditá voda pít neměla, aby žaludek zůstal v kyselém stavu pro vstřebání živin. Nadměrné pití vody při jídle navíc odstraňuje trávicí enzymy, které jsou důležité při rozkladu potravy.
  • Před cvičením připraví vaše tělo na odpady kyseliny mléčné
  • Během cvičení vám napomůže k co nejlepším výkonům.
  • Po cvičení umožní lepší dehydrataci a odplavování kyseliny mléčné ze svalů.
  • V odpoledních hodinách se lidé často cítí ospalí, což je často způsobeno také dehydratací organismu. Zásaditá voda zvyšuje energii a zahání pocit únavy.
  • Hodinu před spánkem – slouží k doplnění vody ztracené během spánku. Podle odborníků může být i prevencí infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody. 
více

Zásaditá a ionizovaná voda a její účinky

Ionizátor vody AQUARION s PROVIZÍ 4.000,-

V případě zájmu mě kontaktujte na petra@PrirodniCestou.cz


Čistou vodu dnes pije jen opravdu málo lidí. Teď už ale víte, že jedině ionizovaná voda je čistá voda, která má schopnost uzdravit celý náš organismus. V čem spočívá to kouzlo ionizované vody?

Zásaditost ionizované vody

Kouzlo spočívá především v její pH. Zásadité pH vašeho těla dokáže zabránit řadě nemocí (alergie, cukrovka, obezita, osteoporóza, bolest kloubů, vysoký krevní tlak, ledvinové obtíže atd.). Ionizovaná voda má schopnost dostat z těla pryč kyselé látky a obohatit celé tělo o zásady. Díky tomu se vaše tělo dostane zase do normálu, protože ionizovaná voda pomáhá udržet acidobazickou rovnováhu těla.

Rychlá a účinná hydratační schopnost

Šíření ionizované vody probíhá velice rychle. Již za jednu minutu po konzumaci se ionizovaná voda dostává do mozkomíšního moku. O účincích ionizované vody se proto snadno přesvědčíte ihned po její konzumaci. Ionizovaná voda vás doslova probudí, zvýší vaši schopnost koncentrace a myšlení.

Proč to ale nepociťujeme při pití normální vody? Protože normální voda je příliš pomalá. Obyčejná voda je utvořena z 12-18 molekul, kdežto ionizovanou vodu tvoří pouze 6 molekul. Obyčejnou vodu buňka nemůže přímo absorbovat, protože je „příliš tlustá”. Ale ionizovaná voda se dostane opravdu rychle do celého těla a její hydratační schopnost je proto až šestkrát vyšší.

Pitím ionizované vody proti předčasnému stárnutí

Nedostatečná hydratace těla způsobuje urychlené stárnutí a snížení imunity. Pitím ionizované vody se nejenže zbavíte nemocí, ale také výrazně omládnete. Posílíte svůj vylučovací proces, zmírníte svou bolest, zregenerujete celé tělo a budete v daleko vyšší kondici.

Antioxidační schopnost ionizované vody

V nezdravém těle jsou taktéž uloženy volné radikály. Dlouho to s vámi nemusí nic dělat, ale za chvíli může dojít k rakovinotvornému bujení. Doktoři tento problém léčí vyřezáním těchto útvarů a ozářením vašeho těla. Ionizovaná voda vás zbaví všech zdravotních potíží a stresu s tím spojeným.

Ionizovaná voda umí z těla odstranit volné radikály, protože je k tomu uzpůsobená. Kyslík v ionizované vodě váže pouze jeden vodík. Kyslíku zde tudíž zůstává ještě jeden volný náboj (taková volná ruka), který na sebe váže volné radikály. Ty jsou pak vyloučeny z těla ven. Zničením volný radikálů zničíte své zdravotní potíže, které můžou vyvolat rakovinu, ale i cukrovku, kardiovaskulární choroby a mnoho dalších onemocnění.

Ionizovaná voda z vás udělá úplně jiného člověka

Ionizovaná voda má spoustu dalších schopností. Po pití ionizované vody bude vaše tělo krásnější a hebké, stejně tak jako jste byli krásní a hebcí v mládí. Ionizovaná voda také dokáže rozpouštět hůře stravitelné potraviny, které způsobují zažívací potíže. Vaše tělo bude zdravé a krásné. Vaše psychika bude najednou zářit. Může se proto stát, že z vás ionizovaná voda udělá úplně jiného člověka.

Související články:

Ionizátor a filtr na vodu AQUARION

více

Ionizátor a filtr na vodu AQUARION

Čistící a ionizační zařízení Aquarion, které je vysoce výkonné filtrovací zařízení, produkující ionizovanou vodu, bohatou na kyslík a zbavenou těžkých kovů a jedovatých látek. Aquarion má filtr 0,01 mikronů, jehož dírky jsou desetkrát menší než viry. Veškeré usazeniny, které se v něm usazují, dokáže odstranit sám, protože je samočistící.

Aquarion umí vyrábět zásaditou vodu, ale i vodu kyselou. Pro tuto schopnost používá ionizaci. K ionizaci dochází na dvou elektrodách (katoda, anoda). Katoda přitahuje prvky pro zásaditou vodu (vápník, sodík, draslík a hořčík) a anoda přitahuje prvky pro vodu kyselou.

Přístroj Aquarion je speciálně vyvinutá technologie, která umožňuje získávat najednou zásaditou i kyselou vodu. Stupně zásaditosti a kyselosti si ještě navíc můžete zvolit od 1 do 4.

Zásaditá voda

Ionizovaná voda je ale přece jenom v něčem unikátní. Shluky molekul v obyčejné vodě se skládají z 12-18 molekul. Ionizovaná voda se skládá jen ze šesti molekul, protože při ionizaci dochází k přetváření shluků. Ionizovaná voda se proto dostane rychleji do buněk. Zlepšuje se tím její rozpouštěcí schopnost a její hydratační účinky se až zešestinásobí.

Zásaditá voda má jeden atom kyslíku a jeden atom vodíku (OH-). Kyslík má jednu volnou vazbu, kterou naváže na volné radikály v našem těle. Volné radikály mají nedostatek elektronů, proto berou elektrony z okolních buněk a poškozují tím buněčné stěny. Díky zásadité vodě je z těla můžete odstranit.

Kyselá voda

Ionizací vznikají vody dvě. Jedna je zásaditá a druhá je kyselá. I když se může zdát, že kyselá voda pro nás není užitečná, tak svoji užitečnost má. Molekuly kyselé vody mají jeden atom vodíku a tři atomy kyslíku (H3O+). Tuto vodu lze používat jen zevně.

Kyselá voda působí proti plísním na nohou, na rukou a na dalších částech těla. Je výborná pro léčení popálenin. Kyselá voda vám dokáže uvolnit ucpaný nos. Kloktáním snižuje podráždění sliznice pylovou alergií. Kyselá voda taktéž výborně dezinfikuje povrch jakéhokoliv materiálu bez použití chemikálií.

Snadná volba

Chcete zhubnout? Nechcete být nemocní? Chcete posílit svou imunitu? Tak pijte zásaditou vodu z čistícího a ionizačního zařízení Aquarion. Můžete si vybrat, jestli chcete být opravdu zdraví, nebo jestli chcete svou nemoc jen zdržet pojídáním prášků.

Ionizátor a filtr na vodu AQUARION můžete koupit přes náš e-shop Přírodnícestou.cz. Nejenže ho koupíte o 25% levněji než je jeho maloobchodní cena, ale navíc k němu získáte členství v síti firmy CaliVita zdarma a budete moci výhodně nakupovat celý její sortiment – doplňky stravy, přírodní kosmetiku a další přístroje podporující zdraví.

více

Špatná voda je novodobý fenomén

Máte kvalitní vodu ve vodovodu, nebo ve svých studních? Tak to by byl opravdový zázrak. Naše prostředí je totiž tak silně znečištěno, že se na naší planetě nachází pouze 0,1 % pitné vody. Co tedy pijete? Pijete vodu normalizovanou, ale nikoliv pitnou. Dle norem EU může pitná voda obsahovat… a pak následují čísla. Tyto čísla stanovují limity látek, které vám přímo neublíží, ale budou vám ubližovat postupně.

Stát nás ani v tomto nezachrání

Na vládu se v tomto spoléhat nemůžeme. Ta má totiž vytvořený represivní systém (až se něco stane, no tak něco uděláme). Jakmile se ve vás tyto špatné látky naakumulují v těle, tak budete mít problém. Zajdete si do nemocnice a dostanete prášky. To ale nic neřeší, protože prášky vám nemoc pozastaví a ve stáří se rozbouří ještě více. Velice těžko se to píše, ale pro stát je optimální, když zemřete ještě před důchodem.

Nespoléhejte se tedy úplně 100 % na náš zavedený systém. Naše okolí je zamořené, což zamořuje i nás. Průmysl mění pH půdy, znečišťuje vodu a vypouští pro život nebezpečné látky mezi nás. V zemědělství se používají pesticidy a půda, která se využívá pro zemědělství je značně znečištěná. Odpadové hospodářství se více zabývá ničením odpadu nežli tím, aby odpad nevznikal. Směsný odpad se ukládá do země a plasty se převážně „recyklují” spalováním za účelem vzniku tepla pro výrobu průmyslových výrobků. A kam to tedy všechno jde? Pryč? Žádné pryč neexistuje. Je to v nás.

Stále více se zamořujeme

Jsme stvořeni z „odpadových výrobků”, což způsobuje náš špatný zdravotní stav. Žijeme v nečistém prostředí. Jíme potraviny, se kterými se naše tělo velice špatně vypořádá. Nemáme dostatek živin pro správnou funkci těla. Tělo musí zákonitě nějak zareagovat, aby nás upozornilo, že se děje něco špatného.

Nedostatečný příjem vody

A když už tu špatnou vodu pijeme, tak ve velice malém množství. Voda je ale pro náš organismus velice důležitá. Jsme složeni až ze 70 % pouze z vody. Koloběh vody v našem organismu zajišťuje odstraňování odpadních látek (močí, potem, stolicí). Když tělu neumožníme tento čistící proces uskutečnit, tak sami sebe zanášíme. Naše funkce pak nefungují a orgány pomalu začínají selhávat, protože se skládají z odpadních látek.

Můžeme se bránit

Tyto negativní dopady našeho prostředí už ale jdou velice jednoduše změnit pitím zdravé vody a jedením zdravých produktů. Jaké jsou ale naše stravovací návyky? Většina potravin má po zpracování v našem těle kyselé pH. Kyselé látky jsou právě látkami odpadními. Tělo se jich potřebuje zbavit. Kdysi to dělalo pomocí vody. My ale nejenže nepijeme zdravou vodu, my pijeme další kyselé nápoje (nápoje s vysokým obsahem cukru apod.). Pití kofeinových nápojů nás dokonce dehydratuje.

Buďte jiní – buďte zdraví

Voda potřebná pro čištění našeho organismu je znečištěná, přijímáme ji málo, vyplavujeme ji a čistící proces proto nefunguje. Promiňte, že jsem to trošku zevšeobecnil, ale slovem „my” myslím převážnou většinu populace. Snad se z této většiny vymaníte a konečně si budete užívat zdravého života.

Související články:

Ionizovaná voda a její účinky

Ionizátor a filtr na vodu AQUARION

více