**4 kroky ke zdraví :-)

Tyto 4 kroky jsou stabilní základnou pro naše zdraví.

 • Uklidnit se
 • Pečovat
 • Otevřít
 • Bavit se :-)

 

1. UKLIDNIT SE: jsme-li právě nemocní snadno se říká, hůře se ale někdy realizuje. Čím více se však dokážeme uklidnit, tím máme větší pravděpodobnost, že uvidíme cesta ke zdraví nebo potřebným změnám jasněji. Možností je více, existuje řada relaxačních technik, velmi nám mohou pomoci také přírodní adaptogeny – rostliny s harmonizující účinky či aromaterapie. V mnoha případech nám může hodně pomoci, když se spojíme s někým, kdo v nás vzbuzuje důvěru a svojí situaci s ním můžeme probrat a získat tak pohled z většího nadhledu.

Výborný je přírodní adaptogen rozchodnice růžová – Rhodiolin nebo Organic Noni, který je vhodný také pro děti. Doplňte vápník s hořčíkem a přidejte vitamíny skupiny B a vitamin C.  

 

3. PÉČOVAT O SVÉ ZDRAVÍ: začnete o své tělo více pečovat a vnímat ho. Můžete se držet nějakého systému, například pentagramu nebo si tvořit vlastní, podle vašich aktuálních potřeb.

Jste-li nyní nemocní nebo řešíte nějaké zdravotní potíže obecně jsou na úrovni těla vhodné 2 základní záležitosti – pročištění těla a dodání živin.

Pročistit: svému zdraví velmi prospějeme, když se zaměříme na regeneraci a vytvoření prostoru v sobě, kde může volně proudit energie (zbavíme se toho, co nám i naše tělo zatěžuje, ubírá energii, vitaminy, minerály atd.).

 • Když před samotným úklidem tělu dopřejete regeneraci jater  – Sylimarin Plus-Liver Aid + Super Soya Lecithin
 • většina nemocí má jednoho společného jmenovatele a tím je překyselený organismu. Pro uzdravení je třeba toto překyselení snížit (zdravý organismus má ph mírně zásadité). Tekutý chlorofyl, nazvaný tekuté slunce,  s tím účinně pomůže, neřeší však příčinu, kterou je ve většině případech nevhodná strava, stres, chemické léky a myšlenkové vzorce (vědomí i nevědomé), které zdraví nepodporují.
 • přírodní mýdlo pro naše tělo zevnitř je juka – Pure Yucca, alternativou je rostlina nopal – Nopalin
 • chcete-li to vzít opravdu z gruntu přidejte k juce nebo Nopalinu ParaProtex, který je tak účinný proti všem možným parazitům a virům.

Dodat živiny: Dopřejte tělu vše, co potřebuje pro zdravé fungování. Zaměříme se na kvalitu své stravy, můžeme přidat také různé přírodní pomocníky z rostlinné říše.

Řadu důležitých látek a vitamínů vám dodají již zmíněný  Nopalin, stejně tak tomu je také u rozchodnice růžové – Rhodiolin. Můžete zvolit také Spirulinu nebo komplex zelených rostlin Spirulina Chlorella plus. Další možností jsou multipreparáty podle krevních skupin, které jsou kombinací multivitamínu s dalšími léčivými rostlinami (nemusíte vybírat pouze podle krevní skupiny, koukněte se na obsahy).

 

4. OTEVŘÍT SE.. ZMĚNĚ:  smyslem nemocí nebo jiných obtíží v životě by nemělo být pouze zahladit stopy po jejích příznacích, ale nějaká změna. Jestliže ve svém životě nezměníme, pak jsme poselství nemoci či nějakého problému nepochopili.

Někdy jsme v nějaké záležitosti tak „zacyklení“, že nejlepší, co můžeme udělat je otevřít se tomu, co nám „radí“ ostatní. Což ale neznamená, že názory druhých máme bezmyšlenkovitě následovat. Otevřít se. Jinému pohledu, řešení, vnímání něčeho..

Samozřejmě neznamená, že když SVŮJ život či pohled na něco změníme na základě názoru někoho jiného, trendu nebo náhodné volby, ale někdy i zdánlivá objížďka může být k užitku :-) Nebýt ustrašený z toho, abych neudělal krok stranou.. tím svému zdraví neprospějeme.

Vše, co v životě prožíváme nás vede právě k tomu, abychom dříve či později v sobě cítili touhu objevovat tu svojí vlastní cestu a odpoutali se od emočních otisků, které nás drží v myšlenkových vzorcích, kterými si bráníme tuto svojí cestu následovat. Až vám bude lépe a budete mít chuť, koukněte se do Spirál života nebo jestli se do světa bez emočních otisků – do světa ve spojení s intuicí – těším se na vás v klubu Harmony with heart.

 

4. BAVIT SE A LADIT SE :-) : v původním článku jsem měla pouze 3 body, tento 4 je však stejně důležitý jako ty předchozí :-) Nezapomínejte se bavit, smát se – ano jde to, i když nám zrovna není do skoku, jen je třeba stočit pozornost správným směrem. Paří sem i odpočinek a relax. Jsou chvíle, kdy nemá smysl řešit něco hlubšího, nějak složitě zkoumat, co dělám či neděláš špatně, ale zkrátka se uvolnit, „vypnout“, odpočívat a načerpat síly ke změnám, ke kterým nás vede naše vnitřní vedení, naše srdce ♥

S tím souvisí další možnosti, které se dají shrnou to slova REZONANCE. I o tom je klub Harmony with heart.

Zájemcům se mohu věnovat také individuálně v provázání s jejich energetickým otiskem.

V případě dotazů mi kdykoli napište na mail petra@prirodnicestou.cz nebo zavolejte :-)

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Bez parazitů, plísní, virů,..., Detoxikace - očista těla, Léčivé rostliny a bylinky, Nové články, Překyselení, parazité, Přírodní léčba nemocí, Pro zdraví a harmonii | Štítky | 16 komentářů

16 komentářů u **4 kroky ke zdraví :-)

 1. Michala Michala :

  3 kroky ke zdraví, jak prostě to zní a ono to možná stejně prosté je :)

 2. Alexandra :

  Já taky myslím, že je to prosté. Jenže to chce soustavnost. A to je ve všem. Kvantová fyzika, do čeho vkládáš energii pokvete, to na co kašleš ne :-) Anežko děkuji za krásné čtení!

 3. Hanka Hanka :

  Chci se na tomhle místě podělit ještě o to, že mým prvním krokem ke zdraví, byla tato stránka a Anežka. Protože zde jsem si přečetla neskutečné množství informací o zdraví a svém těle a navíc jsem se dozvěděla nemálo o sobě samotné.

 4. Pavla Pavla :

  Teď po Vánocích si říkám, že toto budou moje 3 kroky do Nového Roku a ať se zázraky začnou dít :)

 5. Alexandra :

  Myslím, že mým velkým krokem je dnešek, kdy jsem se společně s tebou Anežko pustila do kurzu. Děkuji!

 6. Luk :

  Mým prvním krokem taky bylo seznámení s těmito stránkami a následně se samotnou Anežkou :-)
  A kurz je další výbornou možností jak ještě více ovlivnit svůj život a nevěřil bych, jak mě to chytne a ovlivní. Děkoval jsem tady už několikrát, ale stejně-DĚKUJI!

 7. Hanka Hanka :

  Uvědomujete si, že každý tento „malý“ krůček správným směrem, znamená v důsledku hodně kroků?
  Tady tak nějak začala moje nová cesta a z toho kurzu jsem nadšená! Moje oáza radosti :-) http://www.rozkvest.cz/

 8. Evu23 :

  Hanko, taky se mi kurz na Rozkvést MOC líbí a hlavně mi moc pomáhá. Mám pocit, že za těch 6 dní se mi život opravdu změnil k lepšímu. Možná na něj jen jinak koukám, ale o tom to asi taky z části je.
  Mně se to sešlo najednou. Poznala Anežku, udělala jsem si protiparazitovou a jaterní kúru a do toho kurz. Vážně skvěle načasované, přesně to zapadá a posouvá mě to mílovými kroky :-)

 9. Michala Michala :

  Já jsem tam hned v prvním komentáři psala jak je to prosté a nyní po šesti dnech kurzu mohu říct, že vše je ještě prostější a jasnější, a vážím si každé sekundy, které jsem do kurzu vložila. Já jsem se už dříve zajímala o kurzy amerických speakrů, takže znám ceny a ty nejsou vůbec nízké a tady to dostáváme jako dárek a tak si toho moc vážím.

 10. Hanka Hanka :

  Já to cítím tak, že jsem se zde dostala k těmto zásadním krokům a za odměnu jsem jako bonbónek dostala pozvání ke kurzu. A vše spolu nádherně souvisí takže se nakonec můžete ptát, zda bylo nejdřív vejce nebo slepice a nevíte, zda vás to čištění organismu, ParaProtex, Liver Aid, Chlorophyll, rozchodnice, strava atd dovedl na lepší myšlenky, či lepší myšlenky vás dovedly k ParaProtexu, Liver Aid, Chlorophyllu, rozchodnici, lepší stravě… anebo… :D

 11. Michala Michala :

  Jenom bych snad dodala, že toto už nejsou pouhé kroky, a jestli ano, tak měřte na míle prosím ;)

 12. Evu23 :

  Anežko, krásně přepracovaný článek, skvěle se mnou ladí a když někomu něco mám doporučit já, tak říkám – jaterní regeneraci z Přírodní cestou.cz a pak srdce ukáže. Mně ještě ukázalo na protiparazitovou kůru. A cítím se báječně a jsem moc ráda, že jsi zase začala sem psát :)

 13. Linda :

  Petro váhám mezi jaterní kůrou a Tvým výkladem se zaměřením na moje zdravotní potíže. Nevím, jak se rozhodnout, poradíš mi? Děkuji :-)

Napsat komentář