Regenerace a očista jater

 

V těle se nám ukrývá jedna biochemická fabrika s největší schopností regenerace v těle – játra. Zbavují tělo jedů a škodlivin, produkují žluč, řídí průchodnost na emocionální úrovni, ovlivňují možnost rozhodování, šlachy a klouby, podílejí se na krvetvorbě, vyrábějí enzymy, hormony a důležitá rozpouštědla. Důležitým úkolem jater je vstřebávání živin.

Játra mají úzkou spojitost s 3. čakrou – solar plexu, která symbolizuje naší osobní sílu a schopnost ctít své osobní hranice.

 

Příznaky signalizující problémy s játry

 

Játra jsou schopna dobře fungovat i na 20-30 %. Když tělo začne signalizovat problém s játry, je už skoro pozdě na zlepšení. Při špatné funkci dochází k emocionálnímu napětí, výbuchům, tvrdohlavosti, zbrklosti, ztřeštěnosti a puntičkářství. Oslabená játra vás vzbudí mezi jednou a třetí hodinou.

Zhorší se vám čich, máte migrény, hořkou chuť v ústech, závratě, oči jsou zarudlé a slzí, zrak oslabí, svědí pohlavní orgány a objevují se na nich vyrážky. Narušená energie jater a žlučníku se pozná i bolestmi kyčlí a krční páteře, kuřími oky. Psychicky se projevuje nerozhodností, nedostatkem odvahy, žárlivostí, agresivitou, nenávistí, velkou sebekontrolou a neschopností přijmout ostatní lidi.

 

Očista neboli detoxikace jater

 

Játra se spojují s živlem dřeva. Nejlepší dobou k očistě jater a žlučníku je jaro – čas mezi 15. únorem do 15. května. Po očistě se zbavíte únavy, bolestí kyčlí, vyrážek, zlosti a výbušnosti. Naplní vás životní elán. Ideální k očistě jater je jedna hodina v noci a odpolední třináctá.

Nemáte-li problémy přímo související s játry, doporučuji jaterní kůru minimálně 1x ročně, ideálně na jaře.

Jestliže plánujete očistu tlustého střeva nebo kůru proti parazitům, doporučuji před tím dopřát svým játrům regeneraci, následné očisty se tím stanou efektivnějšími.

 

Účinná a ověřená regenerace (detoxikace, očista) jater a žlučníku

 

1. Sama nemám ráda “zázračné” výrobky – tento ale tak trochu zázračný opravdu je.. ;-)Liver Aid doporučuji všem, kteří chtějí svým játrům dopřát ověřenou a účinnou regenerační kůru.

Je to komplexní produkt regenerující játra, který obsahuje:

  • nezbytné ­aminokyseliny ochraňující játra, které obsahují síru ­(L-arginin, L-cystein, ­L-ornitin, methionin)
  • důležité látky arginin a ornitin
  • chrom, ­karnitin, selen
  • ostropestřec ­mariánský

Dopřát by si ho měl určitě každý, kdo má nebo měl nějaké jatrerní onemocnění (zejména po, ideálně i při, borelióze, žloutence a encefaliditě, ale i při užívání běžných chemických léků).

2. Další látkou podporující správnou funkci jater je Lecitin (lecithin, 250 ks), což je látka nezbytná pro správné využití a odbourání tuků. Navíc Detoxikace, očista a regenerace jaterzměkčují stolici a tím usnadňuje hladší průběh detoxikace jater i celého organismu. Pozor na kvalitu lecithinu – důležitý je obsah cholinu a inozitolu –  který je pro  tyto dvě látky ve správném poměru, více – lecithin.

3. Nopal (produkt Nopalin) je léčivá rostlina, která má výborný účinek na regeneraci jater. Velmi příznivý účinek má na celé zažívání i vylučování. Jeho další výhodou je, že dokáže optimalizovat váhu – účinný je zejména při hubnutí.

4. Chlorofyl (chlorophyll) má velmi silné detoxikační účinky a kromě řady příznivých účinků pro náš organismus dokáže také účinně harmonizovat činnost střev a tím významně ovlivnit celou regeneraci těla, včetně jater. Liquid Chlorophyll doporučuji nejen jako základ každé očisty, ale pro jeho účinnost a široké využití také pro pravidelné užívání. Přečtěte si více o účincích chlorofylu.

 

 

Bylinky podporující játra

 

Nejznámější a nejúčinnější bylinkou pro jater je ostropestřec mariánský, který podporuje růst nových jaterních buněk. Ostropestřec je také součástí výše zmiňovaného produktu Liver Aid.

Další bylinky vhodné pro regeneraci jater: smetanka, benedikt, měsíček, klanopraška

Bylinky s příznivými účinky na žlučník: smetanka, ostropestřec, benedikt, měsíček, svízel, řebříček, rozrazil

 

Co můžete pro svá játra a žlučník hned teď

 

Doporučuje se zelená a modrá barva. Ve stravě se vzdejte jídel připravených na tuku, alkoholu, kávy, černého čaje, průmyslově připravených polotovarů se stabilizátory a konzervanty.

Naopak si dopřávejte jarní bylinky (hlavně hořké), pampeliškové a kopřivové lístky, zázvorový čaj, citrón, mořské řasy, kvašenou zeleninu. Dopřávejte si relax. Myšlenky a svoje důležité orgány zklidněte turistikou v přírodě.

Otevřete se tématům 3. čakry a pracujte s nimi společně s péči o svá játra :-)

Související články:

 

 

www.PrirodniCestou.cz

 

 

Rubriky Detoxikace - očista těla, Játra, žlučník | Štítky , | 57 komentáře

57 komentářů u Regenerace a očista jater

Napsat komentář