Regenerace a očista jater

V těle se nám ukrývá jedna biochemická fabrika s největší schopností regenerace v těle – játra. Zbavují tělo jedů a škodlivin, produkují žluč, řídí průchodnost na emocionální úrovni, ovlivňují možnost rozhodování, šlachy a klouby, podílejí se na krvetvorbě, vyrábějí enzymy, hormony a důležitá rozpouštědla. Důležitým úkolem jater je vstřebávání živin.

Játra mají úzkou spojitost s 3. čakrou – solar plexu, která symbolizuje naší osobní sílu a schopnost ctít své osobní hranice.

 

Příznaky signalizující problémy s játry

 

Játra jsou schopna dobře fungovat i na 20-30 %. Když tělo začne signalizovat problém s játry, je už skoro pozdě na zlepšení. Při špatné funkci dochází k emocionálnímu napětí, výbuchům, tvrdohlavosti, zbrklosti, ztřeštěnosti a puntičkářství. Oslabená játra vás vzbudí mezi jednou a třetí hodinou.

Zhorší se vám čich, máte migrény, hořkou chuť v ústech, závratě, oči jsou zarudlé a slzí, zrak oslabí, svědí pohlavní orgány a objevují se na nich vyrážky. Narušená energie jater a žlučníku se pozná i bolestmi kyčlí a krční páteře, kuřími oky. Psychicky se projevuje nerozhodností, nedostatkem odvahy, žárlivostí, agresivitou, nenávistí, velkou sebekontrolou a neschopností přijmout ostatní lidi.

 

Očista neboli detoxikace jater

 

Játra se spojují s živlem dřeva. Nejlepší dobou k očistě jater a žlučníku je jaro – čas mezi 15. únorem do 15. května. Po očistě se zbavíte únavy, bolestí kyčlí, vyrážek, zlosti a výbušnosti. Naplní vás životní elán. Ideální k očistě jater je jedna hodina v noci a odpolední třináctá.

Nemáte-li problémy přímo související s játry, doporučuji jaterní kůru minimálně 1x ročně, ideálně na jaře.

Jestliže plánujete očistu tlustého střeva nebo kůru proti parazitům, doporučuji před tím dopřát svým játrům regeneraci, následné očisty se tím stanou efektivnějšími.

 

Účinná a ověřená regenerace (detoxikace, očista) jater a žlučníku

 

1. Sama nemám ráda „zázračné“ výrobky – tento ale tak trochu zázračný opravdu je.. ;-)Liver Aid doporučuji všem, kteří chtějí svým játrům dopřát ověřenou a účinnou regenerační kůru.

Je to komplexní produkt regenerující játra, který obsahuje:

 • nezbytné ­aminokyseliny ochraňující játra, které obsahují síru ­(L-arginin, L-cystein, ­L-ornitin, methionin)
 • důležité látky arginin a ornitin
 • chrom, ­karnitin, selen
 • ostropestřec ­mariánský

Dopřát by si ho měl určitě každý, kdo má nebo měl nějaké jatrerní onemocnění (zejména po, ideálně i při, borelióze, žloutence a encefaliditě, ale i při užívání běžných chemických léků).

2. Další látkou podporující správnou funkci jater je Lecitin (lecithin), což je látka nezbytná pro správné využití a odbourání tuků. Navíc Detoxikace, očista a regenerace jaterzměkčují stolici a tím usnadňuje hladší průběh detoxikace jater i celého organismu. Pozor na kvalitu lecithinu – důležitý je obsah cholinu a inozitolu –  který je pro  tyto dvě látky ve správném poměru, více – lecithin.

3. Máte-li játra ztukovatělá nebo trpíte cirhózou či jste prodělali jakékoli jaterní onemocnění, přidejte navíc arginin –  Arginine Plus, který podporuje odstraňování amoniaku a tuků z těla. Tento produkt je velmi vhodný k pravidelnému užívání všem, kteří požívají v hojnější míře alkohol nebo musí užívat dlouhodobě chemické léky.

4. Nopal je léčivá rostlina, která má výborný účinek na regeneraci jater. Velmi příznivý účinek má na celé zažívání i vylučování. Jeho další výhodou je, že dokáže optimalizovat váhu – účinný je zejména při hubnutí.

5. Chlorofyl (chlorophyll) má velmi silné detoxikační účinky a kromě řady příznivých účinků pro náš organismus dokáže také účinně harmonizovat činnost střev a tím významně ovlivnit celou regenerovaci těla, včetně jater. Liquid Chlorophyll doporučuji nejen jako základ každé očisty, ale pro jeho účinnost a široké využití také pro pravidelné užívání. Přečtěte si více o účincích chlorofylu.

 

Bylinky podporující játra

 

Nejznámější a nejúčinnější bylinkou pro jater je ostropestřec mariánský, který podporuje růst nových jaterních buněk. Ostropestřec je také součástí výše zmiňovaného produktu Liver Aid.

Další bylinky vhodné pro regeneraci jater: smetanka, benedikt, měsíček, klanopraška

Bylinky s příznivými účinky na žlučník: smetanka, ostropestřec, benedikt, měsíček, svízel, řebříček, rozrazil

 

Co můžete pro svá játra a žlučník hned teď

 

Doporučuje se zelená a modrá barva. Ve stravě se vzdejte jídel připravených na tuku, alkoholu, kávy, černého čaje, průmyslově připravených polotovarů se stabilizátory a konzervanty.

Naopak si dopřávejte jarní bylinky (hlavně hořké), pampeliškové a kopřivové lístky, zázvorový čaj, citrón, mořské řasy, kvašenou zeleninu. Dopřávejte si relax. Myšlenky a svoje důležité orgány zklidněte turistikou v přírodě.

Otevřete se tématům 3. čakry a pracujte s nimi společně s péči o svá játra :-)

Související články:

 

 

www.PrirodniCestou.cz

 

 

Rubriky Detoxikace - očista těla, Játra, žlučník | 57 komentářů

57 komentářů u Regenerace a očista jater

 1. Profilový obrázek Alexandra :

  Dobrý den,
  Pokud se člověk dá na detoxikaci jater, může očekávat v první fázi něco nepříjemného? Přece je se tělo čistí. Dík za odpověď.

  • Anežka Anežka :

   Sašo, detoxikace jater z Liver Aid – http://www.prirodnicestou.cz/eshop/Liver-Aid je jak očistou, tak zároveň velkou regenerací. Játra jsou nezbytné pro správnou každodenní přirozenou detoxikační činnost organismu a čím zdravější jsou a čím fungují lépe, tím se lépe funguje celému organismu. Regenerace jater je naopak velmi důležitá před nebo i během jakékoli větší očistě, protože při očistách se nároky na ně značně zvyšují. Játra jsou orgánem, o který se dobře starat opravdu vyplatí, protože to jsou právě játra, která jsou nerovnováhou našich těl velmi zatěžována.
   A nenechte se zmást výsledky krevních testů, které jsou „v normě“, to totiž ještě vůbec nemusí znamenat, že máte játra skutečně zdravá… Vyzkoušejte si například také náš on-line krevní test – http://www.prirodnicestou.cz/jaterni-test-online/.. :-)

 2. Hanka Hanka :

  Dobrý večer,
  Můj dotaz směřuje k výrobky Arginine Plus. Který jak z článku vyplývá, pomáhá odstranit tuky z těla. Lze tento výrobek používat i když bych se chtěla zbavit pár kil navíc?

  • Anežka Anežka :

   Hanko, arginin hlavně odbourává tuk z jater, na pomoc při snaze zhubnout je výborný nopalin, který ti zharmonizuje celé trávení, přímo na podporu hubnutí je pak nopal v kombinaci s dalšími účinnými látkami – Slim formula… A ideálně si naordinuj i jaterní kůru..

 3. Michala Michala :

  Anežko, lze se přírodní cestou zbavit žlučníkových kamenů?

 4. Profilový obrázek Alexandra :

  Anežko,
  Jak je to s exémy? Souvisí také s játry? Já vím, že řekneš, že vše souvisí se vším, ale já na to odpovím, že začnu tam, kde se problém objeví ;) Je detoxikace jater v podstatě znečištění jater možnou příčinou? A jak je potom možné, že se v tak hojném výskytu exém objevuje právě u dětí, které by játra měly mít čistá? Sestra například s holkou bydlely v bytě, kde byla plíseň a malá exémem trpěla, po přestěhování do domku se to zlepšilo a exém skoro zmizel, ale po čase se vrátil.

 5. Hanka Hanka :

  Anežko, přiznávám jsem kafař.
  Je tento nápoj pro játra špatný? Navíc jsem hodně slyšela, že vůbec nejhorší kombinace je káva s mlékem. Tušíš proč?
  Navíc existuje názor, že káva neškodí. Tak jak to je?

  • Anežka Anežka :

   Hanko, názor na kafe je opravdu různorodý. Když vynechám jeho určitou nepopiratelnou návykovost (a tim naší, mimo jiné, v jistém smyslu „nesvobodu“), tak cítím u kávy a čaje spíše jiný „problém“ a tím je to, že způsobují dehydrataci. A ta je sama o sobě při konzumaci vařené nebo jinak zpracované stravy značná a obecně podceňovaná (nejde jen o pociťovanou žízeň, ale dehydrataci na úrovni buněk…). Pak se člověk nemůže divit, když jeho vlasy začínají šedivět, celkově stárne a „sesychá“…

 6. Pavla Pavla :

  Všechny zdravím,
  Osobně považuji detoxikaci jater také za velmi důležitou. Jelikož játra máme jen jedna a každým okamžikem tam dochází k nesčetnému množství chemických reakcí. Nevím, zda to tu už bylo někde napsáno, ale poslechněte si co játra nejvíce zatěžuje a pak promyslete, zda pro detoxikaci nenastala ta správná chvíle. Takže tu máme bílou mouku, bílý cukr, smažená jídla, alkohol, ale také znečištěné ovzduší a chemické léky. Čistit játra pomůže zejména ostropestřec, ale také například zeměžluč, kořen pampelišky,vlaštovičník, kořen hořce žlutého. Ale můj názor je takový, že bylinky jsou drogy a je nutné jich využívat s mírou proto bych raději sáhla po přípravku jako je Liver Aid, kde ostropestřec najdete optimálně zastoupený. Alespoň v době kdy játra detoxikujete se dejte na zdravou stravu. Z článku mě zaujalo to použití barev modrou a zelenou na podporu žlučníku a jater a v této souvislosti mě napadá i léčení krystaly.

 7. Michala Michala :

  Ahoj holky, Takže vynechat kávu, alkohol, smažené, sladké, pečivo. Co si naopak dát?

 8. Pavla Pavla :

  Michalko,
  Pokud chcete játrům ulevit a dáte se na detoxikaci, tak bych doporučila syrovou stravu a zeleninové šťávy potom bylinkové čaje. Tělo omývat octovou vodou a rozmazlit se ovesnou koupelí ( mimochodem výborná i na exém).
  V době detoxikace nenakupujte hovězí maso, kravské mléko ani sýry, nesmažte, nepečte, nepijte alkohol, no a omezíme léky.

 9. Hanka Hanka :

  Jéé bez jogurtů to já bych nemohla.

 10. Pavla Pavla :

  Hanko,
  Tak se s tím netrap. Dokonce jsem zde na webu někde viděla návod na domácí jogurt. Ale také jsou už dnes v nabídce kozí jogurty a dokonce kozí jogurtové mléko je velmi lahodné.
  Ale detoxem i jako prevencí nic nezkazíš.
  Játra máme jen jedna a i to tělo, takže se rozmazluj. Pokud se ti nechce do syrové stravy úplně změň aspoň poměr syrové stravy a tepelně upravené.

 11. Profilový obrázek Alexandra :

  A co příznaky, toho, že játra potřebují pročistit?

  • Anežka Anežka :

   Sašo, můžeš si vyzkoušet malý a orientační on-line test – http://www.prirodnicestou.cz/jaterni-test-online/
   V dnešní době jsou játra jedním z nejzatěžovanějších orgánů vůbec. Celkový zrychlený způsob života, stav životního prostředí, naše jídlo a pití a mnoho dalšího jim dávají dost zabrat. Nehledě na to, že většina z nás stráví několik hodin denně u počítače, tabletu, televize… Naše oči s játry velmi úzce souvisí a jsou-li s nim nějaké potíže (například cítíte, že je máte večer unavené, slzí vám nebo se vám zhoršuje zrak), je to vždy také signál, že by játra potřebovaly regeneraci.

 12. Michala Michala :

  Sašo, zrovna o tom čtu. Při zánětu jsou prý játra zvětšená a lékař to pozná po hmatu a pokožka prý je nažloutlá. Dále problémy se žaludkem, únava, exem, vyrážka, náhlá alergie.

 13. Michala Michala :

  Ještě čtu, že na detox jater je taky dobrá červená řepa. Takže sdílím „Salát z červené řepy“
  1 středně velká červená řepa
  kořen křenu podle toho jak kdo má rád
  vlašské ořechy
  med – 5 polévkových lžic
  sezamová a slunečnicová semínka, pražené nesolené sojové boby
  2 lžíce jablečného octa
  šťáva z půlky citronu
  dva stroužky česneku

  nastrouháme řepu a křen, ořechy nasekáme , boby necháme celé, česnek nadrobno nasekáme, a smícháme, nechat odležet a pustit se do toho. Mňam!

 14. Hanka Hanka :

  Recept vyzkoušen a výborné!
  Anežko dík za typ na figuru Nopal. Ještě se chci zeptat, v tom jaterním testu je otázka, zda používáme kosmetiku. Kosmetika může znečistit játra? Neznám moc lidí, kteří nic nepoužívají a tak máš nějaký typ třeba na krém, který nezatíží tělo:

 15. Profilový obrázek Alexandra :

  Napadá mě k té diskuzi o detoxu dost často se řeší…Co si mám vzít, aby mi bylo lépe, ale možná správnější je zamyslet se na d tím, čeho se zbavit plus dát tělu příležitost, aby se samo léčilo. Takže Yucca jdeme na to :)

 16. Pavla Pavla :

  Ano Alex, přišla jsi na to :) před očistou jater se doporučuje očista střeva, ale i žlučovody je potřeba vyčistit. Takže klidně Yuccou začni, ale neynech LiverAid.

 17. Irena Irena :

  Jaterní kůru s Liver Aid fakt doporučuji. Já už tedy přímo u ní začala odlehčovat stravu a pak dala ParaProtex a Yuccu. A i ten chlorofyl, nevím jestli je nutný, ale chutná mi a hlavně s jeho pitím jsou svolné i moje děti, to mě překvapilo a jsem ráda.

 18. Profilový obrázek Luca :

  Taky se na ní chystám, ale asi si jí budu přát k Vánocům a začnu s ní na Nový rok! :-D

 19. Profilový obrázek Alexandra :

  No nějaká novoroční předsevzetí taky mám :-D a dobré je mít takovou diskuzní skupinku, co tě podpoří, když s tím chceš praštit. Takže lidi, spoléhám na vás :-)

 20. Pavla Pavla :

  Předsevzetí samozřejmě schvaluji nicméně lidičky, Nový rok začíná každý den ;-)

 21. Irena Irena :

  Pavlo, na to jsem taky konečně přišla a taky začínám každý den jako NOVÝ rok (co rok, nový ŽIVOT!) brát! :-)
  A jaterní kůru mám za sebou spolu s protiparazitovou a s některými věcmi taky doporučuji příliš neotálet, já jsem ráda, že jsem do toho šla už teď, ikdyž musím říct, že jsem původně taky chtěla až po novém roce :-D

 22. Hanka Hanka :

  Ještě holky řekněte, že teď máte květen :-)
  Ireno, ty jsi si to dala najednou? Já jsem si spíš myslela, že se to musí jedno po druhém.
  Nemusela jsi přerušovat?

 23. Profilový obrázek Alexandra :

  Ahoj!
  Nevím jestli to tu už někde zaznělo, ale nejjednodušší přírodní cestou detoxu jater jsou půsty :-)

 24. Profilový obrázek Luk :

  S tím půstem ale opatrně. Sám jsem ho před lety zkoušel a určitě bych ho všem nedoporučoval. Zejména nedoporučuji skočit na půst z normální stravy knedlovepřozelo. Na Anežky jaterní kůru jsem slyšel od kamarádky výborné reference a sám si jí na jaře dám.

 25. Hanka Hanka :

  To já uvažuju o té kůře hned po Vánocích. Reference jsem také dostala a navíc mě naprosto okouzlila vlídná atmosféra stránky a ty vědomosti. Jsem zde moc ráda a články jsou pro mě přínosem.

 26. Pavla Pavla :

  Napadá mě ještě, že ostropestřec mariánský neboli extrakt Sylibum marianum obsažený v Liver Aid je vhodný po ‚proflámovaném‘ víkendu nebo i právě aktuálních vánočních a novoročních večírcích.

 27. Michala Michala :

  Pavlo haha to s LiverAid pro tohle využití, mě nenapadlo člověče. Ale jsem připravená na hýření :-)

 28. Profilový obrázek Alexandra :

  Pokud zrovna neabsolvujeme detox jater, nezapomínejte pít. Pár let nazpátek jsem nějak o pitném režimu nepřemýšlela, ale pak mě zdraví donutilo a dělá to opravdu zázraky. Když pijete dostatečné množství vody opravdu se cítíte méně unavení. No a jak Anežka doporučuje :-) modrá a zelená jsou krásné barvy.

 29. Profilový obrázek Luk :

  Jen není dobré, když tím pitím je zrovna alkohol :-D Možná jen „zelená“..:-D

 30. Hanka Hanka :

  Luku :-) dobrý fór!
  Pitný režim, zelená a absinth a poté nerovnováha nejen těla.
  „Vypálit červa“ tímto způsobem jistě vypaluje daleko víc věcí.

 31. Pavla Pavla :

  Je opravdu výborné, že máme Anežku, a že se nám dostává těchto informací. Pro mě je to něco kouzelného, očistit své tělo, a ti z nás, kteří o tom něco trochu ví, vědí, že tomu tak je, naše tělo dokáže zázraky. Takže dejme šanci našim játrům a žlučníku a opravdu nečekejme málo.

 32. Profilový obrázek Alexandra :

  Shrnutí 2013. Když jsem se seznámila v roce 2013 s tvými produkty, nevěděla jsem o harmonii těla nebo duše moc. Spíše jsem se snažila odstraňovat aktuální „průsery“. S těmito články a nejen tím jsem se posunula mnohem dál. Pochopit, jak moje tělo funguje jsi mi Anežko moc pomohla. Nejsem ještě tak daleko jak někteří zde, se stravou a tak, ale moc děkuji za ParaProtex, Chlorophyll, LiverAid, Yuccu. Děkuji za to, že o svém těle, přemýšlím jinak, a že se mám ráda.

 33. Profilový obrázek Evu23 :

  Alexandro díky za Tvůj příspěvěk, cítím to totiž hodně podobně. Všechny zmíněné produkty hodně pomohly i mně a nastartovaly ve mně změny ve vztahu k sobě samé.
  Ještě bych ráda vyzkoušela Anežky doporučované Noni, které jsem nadělila k Vánocům své babičce a už teď se cítí lépe a mnohem lépe spí, to už skoro nevěřila, že by se mohlo zlepšit (je jí 92)

 34. Profilový obrázek Luk :

  Evo, moje maminka má (tedy spíš měla!) se spaním problémy a zabralo u ní taky Anežky Noni v kombinaci s Melatoninem, který se teď kupuje přes nový Anežky eshop Global, protože ho můžou kupovat jen členové sítě Calivita, protože není povolený v volnému prodeji u nás (nechápu proč?!). Melatonin užívám i já, když létám přes oceán a měním pásmo, je výbornej a taky jsem díky němu objevil tyto stránky a to jsem moc rád :-)
  Melatonin je běžné doporučován i lékaři! V jiných zemích není problém ho sehnat, ale Čechy jsou Čechy.. Tak ten ještě doporučuji vyzkoušet, protože na mě zabírá nejvíc ze všech, které jsem kdy vyzkoušel.

 35. Hanka Hanka :

  Luku taky mě to pořádně rozčiluje, že přípravky, které jsou daleko účinnější než farmaceutické nesmysly nejsou povolené. Je to nelogické. Jsem ale na druhou stranu ráda, že pozitivní mysl si cestičku najde, a že díky tomu máme http://www.prirodnicestou.cz/global/
  Taky mě těší číst příspěvky vás ostatních o tom, jak vám přípravky pomohly.

 36. Michala Michala :

  Melatonin je dobrý na spaní, že. Já mám pocit, že odkdy jsem matkou, že už jsem se pořádně nevyspala a tak jak Luc o tom začal, trošku jsem si o tom přečetla a mám o to zájem. Melatonin prý zkracuje dobu usínání a a snižuje počet pohybů v noci. NO už jen z hlediska těchto účinků beru!

 37. Irena Irena :

  Anežko, jak se prosím Tě užívá správně Liver Aid? Někde jsem četla jedna tableta ve 13 a dvě v jednu v noci. Je to tak opravdu? Sestra je ráda, že večer zabere a má strach, že když se budu muset v jednu v noci vzbudit, že pak zase bude mít problém s usínáním… Poradíš???

  • Anežka Anežka :

   Ireno, 1x Liver Aid ve 13 hodin, to souhlasí. Další 2x Liver Aid je opravdu většinou doporučován v 1 hodinu v noci. Důvod je, že v tuto hodinu je dle čínské medicíny čas jater. Můj názor je ale ten, že více než Liver Aid v tuto hodinu játrům prospěje spánek :-)
   Takže doporučuji užívat tyto 2 ks Liver Aid předtím, než je člověk zvyklý jít normálně spát..

 38. Hanka Hanka :

  Jé Anežko, ty jsi na nás tak hodná :-D
  To mě by to asi problém nedělalo, protože spím lehce, takže spíše uvažuji ze zasnoubením Liver Aid s Melatoninem. Někdo si ho tady moc pochvaloval.

 39. Profilový obrázek Luk :

  Hanko, jestli spíš lehce, tak Melatonin nepotrebuješ, ten je právě pro ty, kteří s usínáním mají problém…;-)
  Taky jsem Liver Aid užívám než jdu spát, budit se kvůli tomu mi taky přijde nesmysl.
  Co se týče špatného usínání ale Melatonin a Noni moc doporučuji, protože babička je nadšená a je po mnoha letech v lepší náladě, protože je vyspalá a to je k nezaplacení!!!!;-)

 40. Profilový obrázek Alexandra :

  Já myslím, jestli Hanka nemá namysli lehké spaní ve smyslu, že ji cokoliv vzbudí.
  Dnes jsem se zamyslela nad ženským pokolením. O chemii. Takže když si vezmeme koupání, tělový šampon, vlasový šampón, balzám na vlasy, tělové mléko, pokračujeme lakem na vlasy, deodorantem, parfémem, krém na ruce, nohy. Dále pak rtěnka, makeup, řasenka, oční linky, barvíme si vlasy, přípravky na holení a po holení, denní, noční krém atd… není to hodně chemie? Já myslím, že pročistit játra stojí v každém případě za to.

 41. Profilový obrázek Heda :

  Anežko, blíží se 15. února, tedy doba, která je uvedená v článku jako vhodná pro regeneraci jater. Je možné začít i dříve? Dále bych se chtěla zeptat, jestli je vhodné začít současně užívat i Paraprotex proti parazitům nebo je lepší s ním začít až po jaterní kúře. Děkuji.

  • Anežka Anežka :

   Hedo, určitě můžeš začít i dřív. Jaterní kůra je vhodná kdykoli během roku. Jestliže jsi ještě neměla kůru proti parazitům a jíš i vařenou stravu, tak určitě doporučuji s jaterní kůrou začít alespoň nějaký den dopředu. Jestli víš, že jsou játra oslabená, tak si klidně dopřej jednu jaterní kůru před protiparazitou a pak i během ní. Hodně jim i celému organismu ulehčíš.

 42. Michala Michala :

  Taky si jdu vylepšit játra. Já jsem hodně instinktivní člověk a objednala jsem si jistě to, co potřebuji. LiverAid je součástí mého jarního balíčku. Tu a tam zhřeším a tak chci ve svém těle rozhýbat ty správné energie. Zítra začínám :) Yesss!

 43. Profilový obrázek Nikola :

  Dobrá volba Míšo, jaterku teď také znovu dám! :-)

 44. Pavla Pavla :

  No vždyť už je cítit v kostech jaro! A jarní revize musí být :) Jaterní kůra je malý zázrak, který si můžeme dovolit i bez modlení.
  Já když se na to dám tak si připadám jako když jsem si svlékla starou kůži a pod tím mi zůstala ta nová luxusní :)

 45. Profilový obrázek Larisa :

  Petro, chci o svoje tělo začít více pečovat, čím začít? Žádné větší zdravotní potíže nemám. Podle data narození jsem v Pentagramu prvek dřevo, tak mě napadlo začít játry. Nebo by jsi doporučovala nějaký jiný postup?

 46. Profilový obrázek Eugenie :

  Dobry den,
  Mam problemy s pleti. Nejdriv me trapilo akne a ted spis perioralni dermatitida. Tak jsem se chtela zeptat jestli mi na to pomuze detoxikace jater? Pokud ano, tak co konkretne?
  Predem dekuji za odpoved.

 47. Profilový obrázek Zuzka :

  Dobry den,
  chtela bych se optat. Jiz tyden uzivam drceny ostropestrec. Cim jeste doplnit detoxikaci? Nemam zadny diagnostikovany problem s jatry, jen jsem dlouhodoby migrenik a mam zvyseny cholesterol. docetla jsem se ze ocista by mohla pomoci.
  Dale je mi jasny ze denne popijet se nesmi, jednou tydne sklenicka vina vadi?:)

Napsat komentář