Chlorofyl – chlorophyll – tekuté slunce

Chlorofyl je přírodní látka, kterou obsahují zelené rostliny a některé řasy. Tím, že zajišťuje fotosyntézu, která je nezbytná pro všechny živé organismy, se mu někdy říká “tekuté slunce”.

Dnes chlorofyl není v oblasti zdravého životního stylu neznámým pojmem, do širšího podvědomí lidí ho dostaly zejména tzv. zelené potraviny, pod kterými si většina lidí přestavuje mořské řasy – chlorella a spirulina (doporučuji od české firmy Bewit)

“Zelené potraviny” nejsou ale jen řasy, patří mezi ně všechny zelené rostliny s příznivými účinky pro náš organismus. Jsou ta tedy také: zelenolistá zelenina (např. špenát, petržel, zelí atd.) a zelená nať roslin a bylinek ( kopřiva, jitrocel, řeřicha atd.). Ideální je samozřejmě konzumace čerstvých rostlin z vlastní zahrádky.

 

Chlorofyliny a detoxikace těla

Tekutý chlorofyl - Liquid Chlorophyll

Tekutý chlorofyl – Liquid Chlorophyll

Chlorofyliny jsou důležité při vnitřní detoxikaci těla a účinně tím pomáhají zachování zdraví a vnitřní rovnováhy. Jejich účinek je příznivý pro celý organismus, nejvíce na:

Dýchací orgány – plíce, průdušky, krk, vedlejší nosní dutiny a nos.
Žaludek a střeva – játra, žlučník, tlusté střevo a celý trávicí systém.
Močový a vylučovací systém – ledviny, močový měchýř a močovody.
Kůže – potní a mazové žlázy a slzní kanálky.
Lymfatický systém – mízní cévy a uzliny.

Čím je výjimečný chlorofyl z vojtěšky?

 

Zelenou rostlinkou je také známá vojtěška, kterou pro mimořádný obsah příznivých látek uznává nejen přírodní, ale také moderní medicína.

Významnou výhodou vojtěšky jsou její kořeny, které dokáží dosáhnout do značné hloubky (i více jak 10 metrů), což jim umožňuje získat z bohatších a ekologicky méně zatížených vrstev půdy řada důležitých živin. Přečtěte si více této velmi zajímavé léčivé rostlině – Vojtěška – nedoceněná rostlina.

 

Tekutý chlorofyl

 

Produkt Liquid Chlorophyll je tekutý chlorofyl získaný z mladých lístků vojtěšky. Pro jeho značné léčivé účinky je jeho využití opravdu široké. Doporučuji ho při jakékoli detoxikaci neboli očistě těla,  je velmi oblíbený také jako nápoj, který zkvalitní každodenní pitný režim – ředěný do vody nebo jako součást nejrůznějších koktejlů.

 

Účinky chlorofylu z vojtěšky

 

  • Detoxikační účinek – chlorofyl účinně zbavuje tělo toxických, odpadních a usazených látek, které vznikají nejen nevhodným stravováním s nadbytkem chemických látek, konzervantů, cukrů atd., ale také špatným zažíváním, používáním drogerie plné chemie či jen samotným pobýváním ve městě.
  • Zásaditý účinek – tekutý chlorofyl účinně působí proti překyselenému organismu a tím významně přispívá k prevenci řady nemocí.
  • Harmonizace střev, zažívání, vylučování – střeva a celé zažívání mají zásadní vliv na zdraví. Problémy v těchto oblastí jsou jednou z hlavních příčin zahlenění, náchylnosti k nachlazení, kožním i jaterním chorobám a nepříznivě ovlivňují průběh všech nemocí.
  • Zmírňuje pocit hladu – podle vědeckých studií i zkušeností je možné pomocí chlorofylu snížit pocit hladu a podpořit tak hubnutí
  • Podpora krvetvorby – podporuje tvorbu hemoglobinu, celkově zlepšuje krevní obraz
  • Antioxidační účinky – chlorofyl je jedním z nejsilnější antioxidantů
  • Podpora imunity – působí proti choroboplodným bakteriím a má významné protiinfekční účinky
  • Hojení ran – skvělé účinky na bércové vředy, popáleniny, ale i hemoroidy
  • Zpomalení stárnutí – chlorofyl zkvalitňuje schopnost krve transportovat kyslík a tím příznivě působ na regeneraci organismu a působí tak proti předčasnému stránutí
  • Eliminace nepříjemných tělesných pachů – chlorofyl je výborný deodorant, při dlouhodobém užívání účinně pomáhá při zápachu z úst (důvodem účinnosti nejsou jen deodorační vlastnosti chlorofylu, ale také jeho příznivé účinky na celý trávicí trakt, kde ve většině případech vzniká i hlavní příčina zapáchajícího dechu)

Tekutý chlorofyl se doporučuje i k dlouhodobému užívání, můžete z něj připravovat chuťově zajímavý a osvěžující nápoj, stejně jako přidávat do různých míchaných nealkoholických i alkoholických drinků a koktejlů.

 

 

 


Nakupujte kvalitně a výhodně – se slevou 25%

Liquid Chlorophyll – Chlorophyl

Green Health – VOJTĚŠKA

Rubriky Překyselení organismu, Překyselení, parazité, Účinné léčivé látky | Štítky | 5 komentáře

5 komentářů u Chlorofyl – chlorophyll – tekuté slunce

Napsat komentář