Archiv rubriky: Detoxikace – očista těla

*5 kroků ke zdraví a k sobě samému

více

Regenerace a očista jater

více

Je možné (vy)řešit paraziy bez ATB?

Ahoj, na biorezonacii mi našli Trichomonas vaginalis, ako riešť alternatívne , bez ATB ?

Ahoj :-)

Parazit jako parazit, není třeba řešit, jak se jmenuje a kde přesně se nachází. Vždy se tam nachází z jedno jediného důvodu – že mu naše tělo vytvořilo příznivé podmínky pro život.

Protiparazitová kůra může pomoci tělu zbavit se parazitů stejně jako antibiotika, navíc ho celý pročistit a spustit tím samoléčivé a regenerační procesy v celém těle (i v mysli :-) )

Ze zkušeností bych volila kombinaci

ParaProtex + Pure Yucca + Liquid Chlorophyll (návod k dávkování a další inspirace ke kůře zašlu)

(po jednom balení vyjde na první fázi kůry, což je necelý měsíc)

Začnete-li pár dní současně s jaterní regenerací, celý ozdravný a očistný proces bude probíhat rychleji a “příjemněji”.

Jste-li ze Slovenska, objednávky zde PrirodnouCestou.sk

 

 

více

Očistná kůra vhodná i pro kojící maminky

Stále častěji se na mě obrací maminky, jak postupovat, když si chtějí zregenerovat a očistit tělo a současně jsou těhotné nebo ještě kojí své miminko…

více

Nastartuj své ZDRAVÍ

 

Jsem moc ráda potěšená, kolik lidí se začíná stále více a do hloubky zajímat o to, jak přírodní zákony fungují a jak nastartovat své zdraví.

více

Jsou doplňky stravy nezbytností nebo vyhazováním peněz?

Tento článek jsem se rozhodla napsat po té, co mi během jednoho dne přišla podobně formulovaná otázka od 2 lidí najednou.  A poslední dobou ke mně tak nějak sami chodí otázky, na které si říkám, že by bylo fajn odpověď i veřejně, protože to třeba může zajímat více návštěvníků PřírodníCestou.cz

Moje cesta k doplňkům stravy

Když mi pozvolna docházelo, že tělo potřebuje víc než jen to, abychom mu dali “něco” najíst a napít, začala jsem pátrat po možnostech, jak tělu dodávat to, co v mém jídelníčku není dostatečně zastoupeno nebo to, co by mohlo mojí tehdy vzrůstající tělesnou i psychickou nerovnováhu nějak zmírnit.

V té době jsem ještě neměla syna, takže jsem jela jen na své “triko”, což bylo pro mě samozřejmě jednodušší, než kdybych se současně rozhodovala, co dávat i svému dítěti, když to sama nemám vyzkoušené. Nutno podotknout, že – jak jinak – každá firma se navenek tváří velmi vznešeně, přírodně a myslící především na zdraví svých zákazníků, na tom se jistě shodneme… Wink Takže jen z graficky propracovaných letáků, upoutávek, reklamy se známými lidmi v televizi atd. asi příliš o kvalitě usuzovat nelze, na což snad většina návštěvníků těchto stránek přišla nebo přijde záhy sama.

Musím přiznat, že sama jsem byla množstvím nabídek a prezentovanými zázračnými účinky doplňků stravy tak zahlcená, že jsem  absolutně nevěděla, jakým směrem se vydat, natož podle čeho svůj výběr řídit. Pro mě logickým vyústěním toho zmatku ve mně bylo to, že jsem se rozhodla “pochopit”, jak se věci mají a začala na různých úrovních studovat informace o výživě člověka, o vlivu na jeho zdraví a o možnostech, jak výživou léčit (a vyléčit) nejrůznější zdravotní potíže.

Následovalo několik let testování vlastního těla… :-D Když to hodně zkrátím – za ten čas jsem se přesvědčila, že výživa jako taková nás ovlivňuje mnohem víc, než jsem si na začátku připouštěla. Zajímavé taky bylo, jak různé kurzy zaměřené na “zdravou výživu” jsou značně rozdílné a také to, že řada lektorů i přes své znalosti nejsou prototypem zcela zdravého člověka. Řada z nich viditelně stárne, má vrásky, šedivé vlasy, někdy dokonce i tukové polštáře. Ne všichni, ale v některých kurzech mě to až zarazilo a postupem času dovedlo k závěru, že informace je dobré mít, ale nezajišťují nám to, že budeme skutečně zdraví…

Jaké doplňky stravy zvolit?

Všem, kdo chtějí jakýmkoli doplňkem stravy podpořit své zdraví doporučuji také přečíst článek Víte jaký je rozdíl mezi syntetickým a přírodním potravinovým doplňkem?

Absolvovala jsem několik kurzů zaměřených na výživu a v každém nás lektoři směrovali ke konkrétním doplňkům stravy – konkrétní značce.  Asi je to přirozené – doporučovali to, s čím mají zkušenost, čemu sami věří, že je kvalitní. Vzhledem k tomu, že se ale vždy jednalo o jinou firmu, došlo mi, že nakonec zůstane na mém osobním úsudku, pro co se rozhodnu nebo jaká kritéria si pro výběr vyberu.

Také mi došlo, že mě to táhne trochu jiným směrem než je běžné výživové poradenství. Sice jsem považovala doplňky stravy za výborné pomocníky ve “snižování” dopadů vzniklých nevhodnými stravovacími návyky nebo jako regenerační nástroje pro přetížené orgány, stále více jsem je ale začínala vnímat jako “ne bezpodmínečně nutné”.  Jinými slovy jsem přesvědčená, že skutečně zdraví lze být pouze tehdy, kdy žádné doplňky stravy nepotřebujeme!

Současně mi ale bylo a je také jasné, že dostat se do stavu, kdy jsou doplňky stravy nadbytečné, není jen tak a rozhodně v takovém stavu nejsou a ani být nemohou lidí, kteří pravidelně konzumují zpracovanou stravu. Pro ty naopak vím, že kvalitní doplňky stravy jsou nezbytností, abychom jimi pomohli tělu  alespoň částečně napravovat to, co v nás zpracovává strava vyvolává a tím je zejména:

  • překyselené prostředí
  • nadměrný obsah odpadních a toxických látek
  • s dvěma předchozími body úzce související prostředí vhodné pro bacily, viry, plísně a parazity
  • zvýšené zatěžování vnitřních orgánů

Kupte si multivitamín a budete zdraví? Snězte tabletku a budete štíhlí?

Reklamy se nás snaží přesvědčit, že stačí si vzít ten super nadupaný multivitamín a máte vystaráno, věříte tomu? Možná tomu nevěříte a žádné si nekupujete, možná tomu taky nevěříte, ale přesto je dlabete, co kdyby, že…:-)

Jak říká moje milovaná maminka – dej mi něco, ať jsem štíhlá, zdravá, plná energie, je mi fajn a můžu se přitom přežírat! :-D

Vím, že u mé maminky je naprosté plýtvání energií se snažit jí vysvětlit, že tahle příroda nefunguje, ona chce právě tu zázračnou tabletku, pro kterou si lidi chodí ke svým lékařům se slovy – dejte mi něco, hlavně, ať už je mi líp… Přestože podobnou cestou jde spousta lidí, mohu vás ubezpečit, že taková cesta k zdravě fungujícími tělu opravdu nevede. Jakou cestu si kdo ale zvolí už není naše starost – a to dokonce ani v případě naší rodiny.

Stačí si představit krabici plnou zatuchlých odpadků, do které vhodíte sebekvalitnější vitamín.. Myslíte, že se ty odpadky rázem rozplynou a začne vonět po fialkách? Jistěže ne. Udělejte maximum proto, aby jste své tělo mělo bez hromad odpadních látek, která ve vás vytváří toxické prostředí vhodné pro živočichy, kteří ho dělají nezdravím ještě víc…

Chtějte být zdraví, ne “jen” štíhlí! Když jste zdraví, jste štíhlí automaticky! 

Začněte s tím, že se své tělo budete snažit chránit před překyselením, ulevíte tak nejen všem orgánům, ale začnete postupně měnit své vnitřní prostředí, které se stane nevhodným pro všechny nevítané návštěvníky v podobě bacilů, virů, plísní a parazitů. Při všech “záhadných” nemocech nebo nemocech chronických či dlouhodobých je víc než vhodné si dopřát kromě protipřekyselujích prostředků:

1. jaterní regeneraci

2. protiparazitovou kůru, jejíž součástí je také očista tlustého střeva

Až se tělu pomůžete zbavit toho, co do něj nepatří a ubližuje mu, samo vám ukáže, jaké důmyslné a perfektně propracované způsoby samouzdravovacích metod má a jak k vám promlouvá… a jak ho vy konečně dokážete vnímat (což přes nánosy uvnitř v nás zkrátka nejde)

Autor: Anežka, www.PrirodniCestou.cz

Šíření článku je možné pouze v nezkrácené a neupravené podobě včetně této poznámky a se všemi aktivními odkazy. Díky :-)

 

více

Proč před očistou cíleně podpořit játra?

Základem zdravého fungování našeho těla je správná funkce našich vnitřních orgánů. S ohledem na náročný životní styl dnešní doby a na značné zatížení organismu škodlivinami, patří mezi ty nejnamáhanější bezesporu naše játra. Právě játra jsou hlavním pilíře přirozené očisty těla od mnoha toxinů a mají pro naše zdraví nezastupitelný význam.

Účinná detoxikace a regenerace pro játraPři jakékoli větší očistě je tělo zaplaveno velkým množstvím toxinů, což způsobuje značný nápor na organismus a správně fungující játra jsou v této době nezbytností. Plánujete-li tedy podpořit své zdraví například podzimní a jarní očistou střev nebo protiparazitovou kůrou, dopřejte předtím játrům náležitou péči. Čím v lepší kondici budou vaše játra, tím bude následná očistná procedura účinnější a zamezíte tak i možným komplikacím spojených s nadměrným vyplavením odpadních látek při detoxikací těla, kterými mohou být nevolnosti, nadměrná únava, bolesti hlavy atd.  

Játra podpoří kromě vhodné stravy nezbytné aminokyseliny a účinné látky jako je zejména kvalitní lecithin, dále pak například chrom, arginin. Vhodné je současně s jaterní bylinkou, kterou je ostropestřec mariánský. Více o naší vyzkoušené a velmi účinné kůře v podání výjimečného produktu Liver Aid + Lecithin se může dočíst v článku:  Detoxikace – očista jater a žlučníku

více

Zahlenění versus zanesená střeva

Různých problémů, které mohou postihnout naše tělo, je především v dnešní hektické době více než dost, a svým životním stylem si mnoho lidí na různé problémy doslova zakládá. Jedny z častých komplikací u mnohých lidí jsou komplikace spojené s dýchací soustavou, nejčastěji s plícemi a průduškami. Jedná se především o nepříjemné zahlenění, které způsobuje zhoršené dýchání a hlavně dráždivý kašel, při kterém samotný hlen můžeme dostat z těla ven.

Dnes již není žádným tajemstvím, že tyto problémy mají původ úplně jinde, než právě v samotných dýchacích orgánech. Pokud tedy máte s těmito orgány problémy dlouhodobě, zaměřte se na své tlusté střevo. Právě tento orgán je párovým orgánem s našimi plícemi, a tak problémy jednoho značí nesprávné fungování toho druhého.

Při zahlenění je vaše tlusté střevo zcela jistě zanesené a potřebuje vyčistit.  Očista tlustého střeva vám pomůže účinně odstranit usazené odpadní látky a zlepší se jeho funkce. Díky tomu se zlepší nejenom celkový zdravotní stav , ale detoxikací tlustého střeva odlehčíte také právě dýchacím orgánům.

Očistu našich střev bychom neměli podceňovat ani v případech, kdy se nás netýká přímo samotné zahlenění. Očistu střev bychom si měli dopřát všichni minimálně 1x za rok, ideální dobou je podzim, vhodné je také jaro.

Zdraví a čistota tlustého střeva má důležitý vliv na všechny vnitřní orgány a celkovou vnitřní rovnováhu.

více

celkem 19 článků na 2 stranách