Žaludek a slinivka

Žaludek plní jako sval vícero funkcí. Především skladuje polknutou potravu a pomalu ji rozděluje dál, drtí a rozmělňuje potravu na zažitinu (blátivá hmota). Potravu sterilizuje kyselinou chlorovodíkovou a ta se stará o usmrcení většiny námi spolknutých virů. Produkuje pepsin – enzym štěpící bílkoviny. Slinivka je žláza s vnitřní sekrecí a najdete ji vlevo pod žebry. Vyrábí hormon inzulin a glukagon, regulující hladinu krevního cukru. Přispívají rovněž k trávení.

 

Duchovní pohled na slinivku a žaludek

Žaludek ukazuje, jak si poradíme s příchodem, přijetím, zpracováním a opuštěním různých situací. Pokud jsme neustále nepokojeni, blokuje se slinivka špatnou funkcí žlučníku. Slinivce se říká „orgán lásky”, protože její stav ukazuje na um mít harmonický tok lásky, na schopnost dávat a přijímat lásku. Slinivce škodí nedůvěra, nedostatek lásky, hodně starostlivosti a pochybovačnost.

Očista žaludku a slinivky

Nejlepší dobou k očistě žaludku a slinivky patří léto. Doba mezi 15.7. až 14. září. Co nejvíc jezte vývary ze zeleniny, vařenou a blanšírovanou zeleninu, obilninové kaše. Stravujte se dělenou stravou a podle zásad krevních skupin. Cucejte pendreky s lékořicí,  uvařte si jáhly, naopak vynechejte sladkosti, cukr, uzeniny, maso, kořeněné potraviny, mléko, mléčné výrobky a tvaroh. Nejvhodnější volba barvy je v tomto čase oranžová a žlutá. K léčbě se doporučuje práce se zemí – na zahrádce. Slinivka tvoří energetický celek se slezinou, doplňkovým orgánem je žaludek.

Problémy s žaludkem

Pamatujte si, žaludek by neměl zastávat kousací funkci, takže potravu dobře rozmělňujte v puse. Nezapíjejte potravu, tělo si samo vyrobí dostatek šťáv k trávení. Pokud dostane tekutiny zvenku, přestane je vyrábět. Nejčastější těžkosti vznikají díky překyselení organismu nebo vyrábění malého či velkého množství žaludečních šťáv.

 

 

 

Rubriky Detoxikace - očista těla | Komentáře nejsou povoleny.