Příprava těla na očistu-detoxikaci

Pokud jste se rozhodli k očistě organismu, tak je to jedině dobře. Nezáleží na tom, jestli vás k tomu přiměl pochroumaný zdravotní stav nebo zjištění, že jsme to opravdu jen my, kteří jsou odpovědní za své zdraví.

Každá očista podléhá určitým pravidlům. Jen tak docílíte pozitivního výsledku ve velmi krátkém časovém horizontu. Před samotnou očistou organismu ho musíme nejdříve připravit tzv. změkčit a tím vytvořit ideální podmínky pro odstranění letitých usazenin.

Pokud se do očisty organismu pustíte v nesprávném sledu a bez řádné změkčující přípravy, nemůžete očekávat rychlé a efektivní výsledky. Pouze v zachování řádu, víry a trpělivosti je skryto zdraví. Následně si uvedeme několik postupů nebo prostředků, které drobí kameny a zřeďují usazeniny, což napomáhá k lepšímu výsledku.

 

  • Ze všeho nejdůležitější je alespoň jeden týden před první očistou výrazně změnit svůj jídelníček a vprůběhu déletrvajících očist vněm i pokračovat. Především se vyvarujte kyselinotvorným potravinám a špatným kombinacím, které vedou ke kvasu. Na stole se za žádných okolností nesmí objevit maso, ale i ryby, mléčné výrobky, rafinovaný cukr, pečivo a jakékoliv výrobky zmouky. Zapomeňte také na sladkosti, příliš vysokou dávku škrobu. Tyto potraviny působí jako lepidlo na všechny orgány od plic až po ledviny. Vyhýbejte se jim, stravujte se jednoduše a střídmě spřevahou ovoce, zeleniny (co nejvíce v syrovém stavu) a provádějte očistu organismu. To je jediný způsob, jak své tělo očistit, znovu vněm nastolit rovnováhu a tím se zbavit svých zdravotních komplikací.

 

  • Jezte co nejvíce přirozené rostlinné stravy, která vás svým životadárným nábojem popostrčí jak ke zdraví fyzickému tak velmi příznivě působí i na vaši psychiku. Vaše tělo začne obnovovat buňky a poškozené opravovat. Poskytujte svému tělu tu nejlepší potravu, která se nabízí, a nenechte se ovládat jen svými chutěmi, převezměte nadvládu nad svým životem vy! Vaše tělo vás za to odmění zdravím a energíí.

 

  • Myslete také na nepříznivý vliv povětrnostních podmínek. Chraňte se před průvanem, chladem, suchem, ale i déletrvajícím vlhkem. Také klimatizace bez patřičného filtru není tím nejlepším pro naše dýchací orgány.

 

  • Velikým strašákem moderní doby je samotný tělesný pohyb. Zde se budete muset překonat a začít uvažovat nad tělesnými aktivitami. Celodenní sezení u PC je zatěžkávající zkouškou pro celý organismus. Pokud se rychle nevzpamatujete, tak nemůžete od svého těla chtít nápravu. Vyměňte auto za jízdní kolo, zaměňte městskou hromadnou dopravu za chůzi. Snažte se denně ujít, alespoň 2 kilometry rychlou chůzí. Začněte sjakýmkoli pohybem, který vás láká. Hlavně se hýbejte a zaktivujte svůj unavený metabolismus.

 

Příprava na detoxikaci organismu je stejně důležitá jako samotný průběh celé očisty. Abychom se vyvarovali nepříjemným a někdy i bolestivým reakcím těla na odchod škodlivin z těla je důležité všechny ucpávky, kameny a usazeniny rozředit popřípadě rozdrobit na menší části. Jen tak se stane průběh detoxikace všeobecně snesitelnější. Výše uvedené body k tomu po všech stránkách napomáhají. Pokud víte, jaké části těla máte oslabené, pomozte těmto místům teplými obklady, nahřívači, masážemi. Pokuste se v těchto orgánech nebo kloubech rozproudit krev teplem a tím usnadnit odchod usazenin.

Rubriky Detoxikace - očista těla | Komentáře nejsou povoleny.