Špatná voda je novodobý fenomén

Máte kvalitní vodu ve vodovodu, nebo ve svých studních? Tak to by byl opravdový zázrak. Naše prostředí je totiž tak silně znečištěno, že se na naší planetě nachází pouze 0,1 % pitné vody. Co tedy pijete? Pijete vodu normalizovanou, ale nikoliv pitnou. Dle norem EU může pitná voda obsahovat… a pak následují čísla. Tyto čísla stanovují limity látek, které vám přímo neublíží, ale budou vám ubližovat postupně.

Stát nás ani v tomto nezachrání

Na vládu se v tomto spoléhat nemůžeme. Ta má totiž vytvořený represivní systém (až se něco stane, no tak něco uděláme). Jakmile se ve vás tyto špatné látky naakumulují v těle, tak budete mít problém. Zajdete si do nemocnice a dostanete prášky. To ale nic neřeší, protože prášky vám nemoc pozastaví a ve stáří se rozbouří ještě více. Velice těžko se to píše, ale pro stát je optimální, když zemřete ještě před důchodem.

Nespoléhejte se tedy úplně 100 % na náš zavedený systém. Naše okolí je zamořené, což zamořuje i nás. Průmysl mění pH půdy, znečišťuje vodu a vypouští pro život nebezpečné látky mezi nás. V zemědělství se používají pesticidy a půda, která se využívá pro zemědělství je značně znečištěná. Odpadové hospodářství se více zabývá ničením odpadu nežli tím, aby odpad nevznikal. Směsný odpad se ukládá do země a plasty se převážně „recyklují” spalováním za účelem vzniku tepla pro výrobu průmyslových výrobků. A kam to tedy všechno jde? Pryč? Žádné pryč neexistuje. Je to v nás.

Stále více se zamořujeme

Jsme stvořeni z „odpadových výrobků”, což způsobuje náš špatný zdravotní stav. Žijeme v nečistém prostředí. Jíme potraviny, se kterými se naše tělo velice špatně vypořádá. Nemáme dostatek živin pro správnou funkci těla. Tělo musí zákonitě nějak zareagovat, aby nás upozornilo, že se děje něco špatného.

Nedostatečný příjem vody

A když už tu špatnou vodu pijeme, tak ve velice malém množství. Voda je ale pro náš organismus velice důležitá. Jsme složeni až ze 70 % pouze z vody. Koloběh vody v našem organismu zajišťuje odstraňování odpadních látek (močí, potem, stolicí). Když tělu neumožníme tento čistící proces uskutečnit, tak sami sebe zanášíme. Naše funkce pak nefungují a orgány pomalu začínají selhávat, protože se skládají z odpadních látek.

Můžeme se bránit

Tyto negativní dopady našeho prostředí už ale jdou velice jednoduše změnit pitím zdravé vody a jedením zdravých produktů. Jaké jsou ale naše stravovací návyky? Většina potravin má po zpracování v našem těle kyselé pH. Kyselé látky jsou právě látkami odpadními. Tělo se jich potřebuje zbavit. Kdysi to dělalo pomocí vody. My ale nejenže nepijeme zdravou vodu, my pijeme další kyselé nápoje (nápoje s vysokým obsahem cukru apod.). Pití kofeinových nápojů nás dokonce dehydratuje.

Buďte jiní – buďte zdraví

Voda potřebná pro čištění našeho organismu je znečištěná, přijímáme ji málo, vyplavujeme ji a čistící proces proto nefunguje. Promiňte, že jsem to trošku zevšeobecnil, ale slovem „my” myslím převážnou většinu populace. Snad se z této většiny vymaníte a konečně si budete užívat zdravého života.

Související články:

Ionizovaná voda a její účinky

Ionizátor a filtr na vodu AQUARION

Rubriky Pro zdraví a harmonii, Voda - základ života | Komentáře nejsou povoleny.