Většina lidí si uvědomuje, že zdravotní stav člověka má určitou souvislost s psychikou. Ovšem jen malá část z nich se o to zajímá hlouběji. A to je škoda! Pro někoho je pohodlnější spolykat několik balení nejrůznějších prášků, než aby si v klidu sedli a udělali čas na to, aby se zamysleli nad sebou, svým životem a příčinou svých nemocí. Proto bychom Vám na našich stránkách rádi tuto problematiku přiblížili.
Pesimista nemoc netrpělivě očekává
Ten, kdo pochopil, že psychický stav mysli je úzce spjatý s fyzickou schránkou, je na půli cesty k úspěchu a zlepšení zdravotního stavu. Vlastně to souvisí s celým postojem k životu. Vždyť se stačí podívat kolem sebe – věčný pesimista, kterému se podle jeho slov „nic nedaří”, si za sebou obvykle táhne i slušnou sbírku nejrůznějších zdravotních neduhů a má tak alespoň další důvod si stěžovat. Najednou kolem něj projde zdravá, veselá a optimisticky naladěná osoba a náš pesimista nechápe, jak je to možné. Říká si: „No, prostě má asi štěstí. A já už zase cítím ty zpropadené klouby a rozbolela se mi hlava. Všechno je špatně”. Řekněte, nepřipadá Vám to podezřelé?
Klasická medicína neznamená většinou řešení
Možná za postoj drtivé většiny jedinců může naše klasická medicína. Člověk je zvyklý přijít k doktoru, svěřit mu své neduhy a postěžovat si. Lékař mu předá několik receptů na tabletky a mastičky a nemocný odchází spokojený, protože má pocit, že se mu uleví – a ono se mu, možná, skutečně uleví, ale nemoc se po čase vrátí. Nevyřešila se totiž její příčina a podstata, nýbrž se potlačily pouze její projevy. Nemocný se tedy znovu vrátí nafasovat medikamenty a tak to bude pořád dokola.
Příčinu nemocí hledejme u sebe
Pokud skutečně chceme vyřešit náš zdravotní problém, musíme se zaměřit sami na sebe. Jak vlastně funguje tělo? Jak moc ovlivňuje jeho fungování to, jak co jím, jak se chovám, jak co prožívám?