Adaptogeny – rostliny harmonizující psychiku

Často lidé, když se necítíme dobře nebo se nám v něčem nedaří, takříkajíc klesají na mysli, kdy všechno vidí když ne přímo černě, tak ne příliš optimisticky. Důvodem je to, že se jim příliš nedaří myslet na něco jiného, než co souvisí s tím, co je momentálně trápí.  Mnoho z nás nemá možnost si vzít na pár týdnů volno z práce, od rodiny a věnovat se hledání rovnováhy ve svém nitru. Jednou z možností jsou přírodní adaptogeny.

Adaptogeny jsou výjimečné rostliny obsahující látky, které zlepšují naši schopnost vyrovnat se se stresujícími životními podmínkami a obecně se změnami v životě. Adaptogeny kromě dalších různých účinků konkrétní rosliny zlepšují schopnost překonat únavu, pomáhají zlepšit paměť, koncentraci, vůli a vytrvalost. Adaptogeny dokáží být pro naši unavenou psychiku první pomocí, po které se uvolní první vlna napětí a stresu. Mezi nejznámější adaptogeny patří rozchodnice růžová, ženšen, klanopraška čínská, kustovnice, aloe, rakytníky, eleuterokok, jinan dvoulaločný, lesklokorka lesklá, borůvky, zázvor nebo česnek..

Zharmonizování psychiky velmi pomůže i při léčbě všech nemocí a očistách organismu. Čím více podpoříte při léčení vaší psychiku, tím rychleji se srovná také tělo.

Výborné zkušenosti máme zejména s rozchodnicí růžovou – Rhodiolinem. Tato rostlina má kromě adaptogenních účinků zvyšuje také hladinu serotoninu a melatoninu a synergicky podporuje řadu procesů potřebných k nastolení rovnováhy nejen v mysli, ale také v těle.

 

Rubriky Léčivé rostliny a bylinky, Přírodní doplňky stravy, Přírodní léčba nemocí | Štítky | 2 komentáře

2 komentáře u Adaptogeny – rostliny harmonizující psychiku

Napsat komentář