Zdravé mlsání

Pokud si myslíte, že zdravé stravování je nudné a že chuť musíte vyměnit za prospěšnost, mýlíte se. V našem eshopu najdete v sekci živá strava mnoho dobrůtek, které vás přesvědčí o tom, že i vyvážená strava může být doplněna řadou chutných a přitom opravdu zdravých pochutin.

Námi nabízené produkty společnosti Lifefood jsou klasifikovány jako „živá strava” (raw food), jsou vyrobeny 100% z rostlinných surovin (vhodné pro vegany) a při jejich přípravě se používají pouze produkty ekologického zemědělství.

Funkční potraviny

Všechny produkty v této sekci se řadí mezi takzvané funkční potraviny. To znamená, že kromě výživové hodnoty mají také prokazatelný vliv na zdraví člověka. Dělíme je podle doby, po které se prokazatelně projeví jejich konzumace na krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé. Důležitá je především jejich pravidelná a dlouhodobá konzumace, protože i při rychlém pozitivním účinku (např. snížení hladiny cholesterolu působením fytosterolů obsažených ve lněném semínku je pozorovatelné v řádu týdnů) se po vysazení funkční potraviny vše vrací k původním hodnotám.

Dbejte na to, aby váš jídelníček obsahoval dostatečné množství funkčních potravin – o to méně léků a umělých přípravků budete muset užívat.

Podle zákona nesmí být na obalu funkčních potravin (resp. potravin obecně) uvedeno, že jde o doplňkové léčivo, jejich zásadní vliv na organizmus je však dostatečně prokázaný. Pokud si nevíte rady s účinnými látkami nebo se nevyznáte v potravinových doplňcích na přírodní bázi, informujte se přímo na našem e-shopu.  

Lněnky a lněné krekry

Lněné semínko má celou řadu pozitivních vlastností na lidský organizmus. Působí blahodárně na růst vlasů a nehtů, dokáže předcházet riziku infarktu a je také důležitým zdrojem omega 3 mastných kyselin.

Lněnky a lněné kvekry jsou vyrobeny v kvalitě BIO a v naší nabídce najdete několik druhů a netradičních příchutí. Vyzkoušejte báječně křupavé krekry mexické, cibulové nebo s přídavkem medvědího česneku, který působí zejména na trávící soustavu, potlačuje plynatost a zastavuje průjmy.

Nepečené vita placky BIO

Nepečené placky jsou vhodnou alternativou ke všem druhům pečiva, neobsahují lepek ani mouku a jsou vyrobeny lisováním za studena výhradně z produktů biozemědělství. Dejte si je ráno ke snídani nebo odpoledne jako zdravou a chutnou svačinku.

Nepečené placky nabízíme v několika variantách – klasik s přídavkem mrkve a majoránky, italské se sušenými rajčaty a bazalkou a rozmarýnové s přidáním voňavých bylinek.  V nabídce máme také rodinná 1kg balení za zvýhodněnou cenu.

Pohánky BIO

Zdravé mlsáníPohánky jsou nepečené sladké placičky vyrobené z pohanky a dalších příměsí. Pohanka je významná funkční potravina, má nadprůměrný obsah bílkovin, esenciálních aminokyselin a vlákniny, obsahuje draslík, fosfor, vápník, železo, měď, mangan, zinek a selen.

Vyzkoušejte naše kokosové pohánky ochucené sladkými rozinkami, skořicí a muškátovým oříškem nebo kakaové s datlemi, vanilkou a nepraženým raw kakaem.  

Kromě těchto produktů nabízíme také celou řadu sušených plodů vhodných na vaření ale i na přímou spotřebu, semínek, nepražených kakaových bobů a mnoho dalšího.

Tyčinky Lifebar

Tyčinka vhodná pro jakoukoliv příležitost obsahuje pouze sušené ovoce, ořechy, a dle druhu, buď raw čokoládovou hmotu nebo sušené třešně – až 25% obsahu.

Tyčinky samozřejmě nejsou nijak doslazovány, obarvovány ani jinak dochuceny – jedná se o čistý produkt a zdroj energie, který si můžete vzít kamkoliv s sebou.   

Rubriky Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny.