Mateří kašička

 

Mateří kašička je zvláštní výživná látka, mimořádně bohatá na vitamíny, bílkoviny a aminokyseliny. Je ideálním prostředkem přirozené výživy. Mateří kašičku, která slouží ke krmení včelí královny, vyrábějí včelí dělnice ve svých slinných žlázách. Jde vlastně o speciální koncentrát živin, který královně umožňuje žít déle než pět let, ačkoli dělnice se dožívají pouze 2 – 4 měsíců. Tytéž živiny královně umožňují v období kladení vajíček snést 2000 – 3000 vajíček během 24 hodin. Není bez zajímavosti, že váha vajíček je rovna váze samotné včelí královny.

Mateří kašička zdrojem vitamínů a účinných látek

Mateří kašička obsahuje celý komplex vitamínů B, vitamín B5 (kyselina pantothenová) a B6 ve vysokých koncentracích. Je jediným přírodním zdrojem čistého cholinacetátu. Dále obsahuje různé minerální látky, vitamíny A, C, D a E, enzymy, 18 různých aminokyselin a látky zabraňující rozmnožování baktérií a virů.

Pomocník proti mnoha nemocem

Velmi dobře se osvědčuje v boji proti astmatu, jaterním onemocněním, ziomeninám kostí (fraktur), kožním chorobám a posiluje imunitní systém. Zkušenosti potvrzují, že mateří kašička celkově osvěžuje organismus, oživuje jej a udržuje ve zdravém stavu kosti a klouby. Může ji konzumovat kdokoli nezávisle na věku a pohlaví. Není náhodou, že je mateří kašička už řadu let známá a oblíbená v mnoha zemích světa. (V anglické jarykové oblasti se nazývá Royal Jelly.)

Na co dávat u mateří kašičky pozor

Vzhledem k tomu, že mateří kašička vzniká z květinového pylu, medu a výměšku slinných žláz včelích dělnic, osoby alergické na květinový pyl musí zahájit její používání opatrně. Dojde-li k alergické reakci, je třeba užívání preparátu ihned přerušit. Je vhodné mateří kašičku konzumovat současně s medem, zvyšuje se tak její účinnost. Měla by být skladována na chladném místě, protože se v teplém prostředí snadno rozkládá. 

Bee power – mateří kašička s možností 25% slevy a dalších výhod.

 

Rubriky Účinné léčivé látky | Komentáře nejsou povoleny.