Noni – ovoce plné výjimečných živin a účinků

Noni organic

Noni organic

Každý dobře ví, jak důležitá je pro náš organismus konzumace čerstvé syrové zeleniny a ovoce. Vitaminy, minerální látky a vlákniny, které jsou v nich obsažené, jsou základem našeho zdraví. Noni (Morinda citrifolia) však svým obsahem živin a širokým spektrem účinnosti přesahuje vše, co jste doposud poznali… Tato léčivá rostlina, která má svůj původ v Polynésii, na Tahiti a Hawaii, je jako potrava a léčivá bylina užívána již po staletí, všeobecně známou se však stala až v současné době. Produkty vyrobené z plodů noni dnes patří mezi nejoblíbenější potravinové doplňky na světě.

Pozitivní účinky této rostliny zabezpečuje mnoho jejích složek, mezi které patří aminokyseliny, enzymy, vitaminy, minerální látky, xeronin, proxeronin, scopoletin, damnacanthal atd.

Noni obsahuje 18 aminokyselin, které podporují zpevňování svalů a zabraňují jejich ochabování. Jejich účinek se ještě zvyšuje pravidelným cvičením. Sodík, draslík, železo, mangan a bořči1z, které jsou v noni obsaženy, přispívají k potřebným denním dávkám minerálních látek. Vedle toho v ní byly prokázány i zvláštní účinné látky, kterým tato rostlina vděčí za své mimořádně pozitivní účinky. Protože noni zvyšuje výměnu látek mezi buňkami, zasluhuje si zvláštní pozornost její regenerační účinek na buňky.

Scopoletin podporuje funkci epifýzy a zvyšuje hladinu serotoninu a melatoninu v organismu, čímž předchází častým změnám nálady a kladně ovlivňuje přizpůsobování se střídání denních dob. Působí příznivě na přechody mezi spánkem a bděním a stimuluje cyklus spánku. V organismu rovněž podporuje produkci oxidu dusnatého, což společně se svalovým antispasmatickým účinkem scopoletinu umožňuje uvolnění arterií. Hraje tak důležitou roli při snižování vysokého krevního tlaku vzniklého v důsledku napětí a nervového stresu – normalizuje krevní tlak. Oxid dusnatý dále pomáhá lépe prokrvovat tkáně, snižuje sklon k tvorbě krevních sraženin, čímž chrání organismus před infarktem myokardu a snižuje riziko mozkových příhod. Díky svým antioxidačním účinkům a schopnosti zachytit volné radikály zabraňuje oxidaci cholesterolu LDL, čímž dále posiluje obranu proti onemocněním srdce a cévní soustavy.

Další důležitou účinnou látkou noni je damnacantbal. Jeho úkolem je dozor nad diferenciací buněk a tkání a nad řádným průběhem rozdělení buněk. Zabezpečení optimální hladiny buněk T a B, dále lymfocytů a fagocytů umožní, aby imunitní systém bojoval účinně s nemocemi.

Díky svému obsahu damnacanthalu vykazuje noni výborný protinádorový účinek a v případě již existujících nádorů zpomaluje jejich růst. Pravidelné užívání přípravků z noni hraje důležitou roli v oblasti protinádorové prevence.

Díky svým složkám xeronin a proxeronin má noni výborné antidepresivní účinky. Zvyšuje produkci endorfinu; uvolňování této látky vyvolává dobrou náladu. Dále snižuje silnou bolest způsobenou záněty a opotřebováním kloubů, přičemž se nejedná o návykový přípravek.
V případě výskytu nádoru se v organismu snižuje množství enzymů xeroninu, proxeroninu a proxerogenáz – právě tyto enzymy však ve značném množství obsahuje noni. Díky svému adaptogennímu účinku promění odlišně fungující buňky znovu na normální.

Xeronin dále nastartuje protizánětový mechanismus organismu, má protialergické účinky a zvyšuje obranyschopnost organismu proti virům a bakteriím – proto se doporučuje konzumace přípravků z noni každému, kdo je často postižen onemocněním horních cest dýchacích. Díky tomu, že podporuje tvorbu trávicích šťáv, působí pozitivně i na řadu zažívacích problémů.

Může být užitečným doplňkem léčby návykových nemocí (např. kouření, alkoholismus, drogová závislost), protože užíváním přípravků z noni se každý těchto zlozvyků snadněji zbavuje.

V nabídce máme Noni Liquid a nově také Bio Organic Noni a s jejich užíváním máme my i naši zákazníci ty nejlepší zkušenosti. Noni CaliVita patří bezpochyby do top ten doplňků stravy vůbec.. :-)

 

VSTOUPIT DO E-SHOPU – kategorie NONI

 

 

 

 


 

Rubriky Léčivé rostliny a bylinky | Napsat komentář

Napsat komentář