Překyselení organismu – civilizační choroba?

Poznatky o kyselosti nejsou žádným moderním výmyslem dnešní doby, o čemž svědčí i výrok Hippokrata z r. 400 př. n. l.: „Ze všech složenin našich tělesných sil se kyseliny projevují jako ty nejškodlivější.”

Nevhodný způsob života jako určující faktor délky života

Tělo každého člověka je uzpůsobeno k tomu, abychom se mohli dožít až 130 let. Volbou našeho životního stylu určujeme, jestli si budeme moci zachovat zdraví až do vyššího věku, či zemřeme předčasně.

K pomyslnému odečítání bodů z našeho životního konta dochází v důsledku zlosti, stresu, nevhodné stravy apod.

Říká se, že existuje nespočet různých nemocí, ale pouze jedna jediná příčina – nevhodný způsob života. Nezdravého způsobu života se můžeme dopustit buď z nevědomosti či z nedbalosti.

Dříve či později se každý z nás bude muset začít zabývat svým zdravím a čím dříve s tím začnete, tím lepších výsledků dosáhnete. To však ale neznamená, že například pro 80letého člověka je už pozdě začít něco dělat. V každém věku člověk může výrazně zlepšit svůj zdravotní stav, a to i během několika málo hodin.

Důležitost rovnováhy mezi kyselostí a zásaditostí

Překyselení organismu je v dnešní době velmi nebezpečnou nemocí. Lidské zdraví má bezprostřední souvislost s rovnováhou mezi kyselostí a zásaditostí našeho těla. Překyselení je zodpovědné za většinu nemocí, a tak je základem léčby důkladné odkyselení a doplnění minerálů v těle. V popředí terapie je následně přirozená strava bohatá na zásadité látky.

Mluví se o kyselém dešti, ale co překyselení lidského těla? Je nutné si uvědomit, že tytéž škodliviny, které ničí naše lesy, ničí i náš organismus – kyselý déšť se dostává do půdy, do potravin a poté i do našeho těla. Když dojde k narušení našeho tělesného prostředí, objeví se nemoci a předčasné stárnutí.

Lidské tělo ani příroda nejsou stavěny na kyselé prostředí

Naše tělo si zpravidla udržuje hodnotu pH v rozmezí od 7,35 – 7,4 (občas nastanou malé výkyvy). Pokud by nastal výraznější pokles této hodnoty, zemřeli bychom.

Když se ponoříme do přírodního léčitelství, zjistíme, že základ každé léčby tvoří dosažení rovnováhy mezi kyselostí a zásaditostí těla. Bez toho by žádná terapie nemohla být účinná. Vyváženost zásaditokyselého prostředí těla je opravdu nezbytnou podmínkou našeho zdraví, avšak tento poznatek je klasickou medicínou poněkud přehlížen.

Kyseliny mají ničivý účinek a dokáží rozrušit i kámen nebo kov. Bezpochyby tak umí v lidském těle způsobit nejrůznější nemoci.

Spousta lidí si myslí, že nemoc je zcela přirozeným jevem, která doprovází stárnutí a stáří, avšak opak je pravdou. To zdraví je přirozeným stavem, což dokazují různé kmeny a dlouhověké národy. Nemoci vznikají pouze naším nahromaděným nesprávným chováním. Překyselení je zodpovědné například za zubní kazy, revmatismus, artritidu, dnu, ledvinové kameny,…

V ničem z toho, co nám poskytuje příroda, nenajdeme kyseliny – naše látková výměna si tedy nedokáže s kyselinami poradit. Ovoce sice obsahuje kyseliny, ale ty mizí během dozrávání. Jenomže to by nebyli lidé, aby sami sobě neškodili – ovoce se bohužel sklízí nezralé, aby přežilo dlouhý transport atd.

Tělo dokáže kyseliny neutralizovat, ale…

Nevhodné stravovací návyky, zloba, stres, starosti – to vše kyselost zvyšuje. Tělo je schopno kyseliny neutralizovat do té doby, dokud si může brát zásadité látky z vaziva, cév a kostí. V důsledku toho však dochází k redukci minerálních látek a vitamínů v těle, řídnutí kostí a k jiným komplikacím.

Překyselení aktivizuje, ale zároveň ochromuje – člověk je neklidný a rozrušený, ale současně malátný a rychle se unaví.

Příčiny kyselosti

Všeobecnými příčinami překyselení organismu jsou: špatná výživa, špatné stravovací návyky a špatný způsob života. Když to konkretizujeme, jedná se o přebytek bílkovin, cukr, alkohol, nikotin, nasycené mastné kyseliny, toxiny v životním prostředí, chemické léky, zlost a agrese, stres, duševní zátěž apod.

Překyselení a imunitní systém

Jak jistě víme, imunitní systém sídlí z největší části ve střevech, takže očista střev je nezbytností.

Nadbytek kyselin a zahlenění působí negativně na náš imunitní systém, v důsledku čehož jsme více náchylní k nemocem. Za naše nemoci tedy nemohou viry a bakterie, ale přetíženost imunitního systému, snížená obranyschopnost.Výhodné dvojbalení Liquid Chlorophyll + e-book a dárek pro nové členy Tak kupříkladu takové rakovinné buňky se v těle každého člověka tvoří každý den, avšak teprve kyselé prostředí je podpoří v bujení.

Nemyslete negativně a nebuďte pesimističtí – škodíte totiž sami sobě. Takový přístup podporuje kyselé prostředí a trvale oslabuje váš imunitní systém.

Co proti překyselení?

Vyzkoušejte osvědčený tekutý chlorofylLiquid Chlorophyll, z kterého získáte velmi chutný nápoj, který zneutralizuje vnitřní prostředí vašeho organismu

Zdroj: Tepperwein, K. Pryč s kyselostí! + vlastní

Rubriky Překyselení organismu, Překyselení, parazité | 39 komentáře

39 komentářů u Překyselení organismu – civilizační choroba?

Napsat komentář