Pomoc při závislostech (Abraham-Hicks)

OTÁZKA: Jsem poradce a pracuji s množstvím lidí, kteří hledají pomoc nebo osvobození od různých druhů závislostí: drogy, hazardní hry, jídlo, alkohol. Chtěl bych jim poskytnout nejlepší podporu, jakou jen dokážu poskytnout a rád bych využil vaše rady.

ABRAHAM: Takže, ohledně všech těchto závislostí je tu ještě další forma touhy, která je ještě hlubší a překračuje rámec touhy po dané látce na buněčné úrovni.

Vy všichni, kteří se projevujete v hmotném těle, jste plní nehmotného proudu Energie, který vás vytváří a udržuje. Jste vědomím, které je ztělesněné v tomto těle z masa, krve a kostí, ale když pak vidíte nesouhlas v očích mnoha vůkol vás, a každý den kvůli něčemu jinému jdete hlavou proti zdi, postupně se pro vás odmítání proudu Energie stane běžné.

Oni všichni pociťují slábnutí, ale někteří ho cítí intenzivněji než ostatní. Ti, kteří přijdou s intenzivním rozhodnutím zůstat připojenými k proudu Energie, ti, kteří přijdou s velmi silným odhodláním vyjádřit to, co vědí o tomto proudu Energie, ti pak velmi trpí, když se rozhodnou pro vibrace, které zcela znemožní napojení na proud Energie.

Ale téměř nikdo nemluví o vibracích. Bylo by velmi vzácné slyšet na setkání alkoholiků nebo drogově závislých, jako jeden druhému přes stůl říká: „No, víš, vytváříš myšlenky, které tě udržují vibračně odděleného od toho, kým opravdu jsi.“ A přece je to tak. A tak prázdnota, kterou pociťují, ten nedostatek radosti, nedostatek jasnosti, nedostatek Energie, nedostatek života, toto prázdno se snaží naplnit tím, že koupí ještě jednu věc a přinesou ji domů nebo užijí látku, která je v daném okamžiku odpoutá od věcí, co je nutí jít hlavou proti zdi.

Když užijete drogu nebo alkohol, tak na začátku jste stejně jako při hypnóze či meditaci rozrušení z jakékoliv myšlenky, která vás drží v pomalejší vibraci. A tak když jste rozrušení z toho, co vás tam drží, vaše vibrace roste. To je důvod, proč se tomu říká výšina nebo vrchol – anglicky „a high“ – v překladu nadopovaný, zfetovaný (pozn. překl.).

Toto je první věc, kterou jako poradce musíte chápat, abyste to mohli zprostředkovat vibračně, i když to nevyjádříte slovy: Jejich závislost spočívá v pocitu, že se cítí lépeJsou závislí na tom, že se cítí lépe. Jsou závislí na vyšší vibraci. A požehnejme jejich srdcím, že se tak dlouho zmítaly kolem, dokud nenašli způsob, který jim to usnadnil. A pak řeknete: Ne. To je v konečném důsledku pro vás špatné. Nutí vás to dělat špatné věci. A tak vezmeme tento způsob, který jste našli, jediný způsob, který jste byli schopni najít, abyste se dostali do vyšší vibrace, takže vám ho vezmeme, protože to není pro vás dobré. A pak vás zaškatulkujeme a odsoudíme a budeme vámi pohrdat.“

Velká část populace je absolutně ochotna být nešťastnou, ale někteří z vás jsou méně ochotni být nešťastnými a utrápená.

Doporučujeme připojení

Nepodporujeme závislosti. Doporučujeme připojení. Ale někdy pomůže, když jim můžete zprostředkovat a vysvětlit, proč měli tyto impulsy. A někteří z nich jsou připraveni vyslechnout si to od vás, a dává jim to smysl, a někteří z nich toho nejsou schopni. Raději bychom viděli někoho osvobozeného od závislostiNebrali bychom jim jejich podpůrnou látku, dokud bychom jim neposkytly alternativní most k připojení. Mnoho lidí tlačí příliš tvrdě proti závislosti samotné, protože ji nechápou, a tato slova se jim nebudou dobře naslouchat. Myslí si, že první věc, kterou musíme udělat, je dostat tu látku od nich pryč.

Pokud by uživatelé stáhli návykovou látku ze svého těla, asi po třech dnech by ji buňky přestaly vyžadovat a fyzická touha by dočasně ustoupila. Ale důvod, proč s tím vůbec začali, nebyl cílený. A jakmile se prohlédnou kolem sebe, něco jim připomene to, co je stáhne zpět do nižší vibrace, a pak velmi touží po pocitu úlevy, který jim daná látka zajistí.

Tři dny od svobody

Každá fyzická závislost, a nezáleží na tom, jak dlouho to již berou nebo jak velké množství této látky mají v těle, prostě každá závislost, by byla v průběhu tří až třiceti dní zcela vymazána z těla. Obvykle spíše za tři dny jako za třicet dní. Ale musí zde být cílená emocionální touha.

To, co musíte říct dané osobě a pomoci jí pochopit, je následující, „Jste úplně v pořádku a nikomu není nic do toho, jakou cestu jste si vybrali.“ Ale toto není zrovna způsob, jakým by fungovala většina podobných programů. Většina programů říká, „Musíte uznat, že jste odpadlíky. Existuje fáze, která říká, že musíte jít za všemi těmi lidmi, kterým jste ukřivdili a musíte otevřít své srdce a musíte přiznat, jací jste bezcenní a zkažení.“ Byl to přesně tento pocit, který je přivedl k pití, takže nyní se jim chystáte říct, „Vezmeme vám látku, která vám přináší útěchu, a budeme vás šťouchat do žeber, pokud ji budete chtít znovu. Budeme vás trápit a přivedeme vás zpět k důvodu, pro který jste s pitím začali, ale nedovolíme vám pít.“ A oni řeknou: „Dobře. Potom skočím z mostu.“ Nebo jednu závislost nahradí nějakou jinou, která je stejně odsouzeníhodná, a pravděpodobně nelegální, což přináší jen celou řadu dalších znepokojujících myšlenek.

Uklidnili bychom je

Co bychom udělali my, kdybychom byli na vašem místě, ať už v roli poradce nebo přítele, nebo dokonce cizince? Ten, kdo je napojen na proud Energie, je mocnější než miliony lidí, které na něj napojeny nejsou. Pokud bychom měli požehnanou možnost mít někoho takového v naší blízkosti, řekli bychom: „Nedělejte si s tím starosti.“ Udělali bychom všechno, co je v našich silách, abychom je upokojili, zmírnili pocit prázdnoty.Ocenili bychom je, chválili bychom je, poukázali bychom na pozitivní aspekty, ukázali bychom jim jak se soustředit, učili bychom je znát emoce, ukázali jim rozdíl mezi tím, jaký pocit jim přináší tato myšlenka a jaký zase tato myšlenka, a povzbudili bychom je v tom, aby si vybrali myšlenku, ze které mají lepší pocit.

Učte jejich sobectví

Nejvíc ze všeho je budete muset naučit sobectvíMusí být dost sobečtí na to, aby se nestarali o to, co si o nich ostatní myslí, a to není jednoduchá věc. Všichni jste součástí společnosti, kde velmi záleží na tom, co si lidé myslí. To je nejtěžší překážkou pro většinu z vás. Záleží vám na tom, co si ostatní myslí, protože většina z vás byla vzdělávání a vyškolená tak, aby téměř 100 % vašeho napojení na Energii plynula z toho, že někdo je na vás fyzicky soustředěný a uznává vás.

Již ve svých raných fázích většina z vás začne soupeřit o uznání. Postavte se i na hlavu, ale i tak zjistíte, že nemůžete získat proud Energie od někoho, kdo k němu není napojen. Pokud nejsou dost sobečtí na to, aby se napojili, nemají nic, co by vám poskytli. I kdyby chtěli. Vaši rodiče vám chtějí dát vše, co potřebujete, ale nemohou vám to dát, pokud k tomu nejsou napojeni. Existují různé typy lidí, kteří jsou na sobě závislí kvůli svým odkazům.

To je důvod, proč se učitelé jako my a učitelé jako jste vy setkali v této hmotné časově/prostorové realitě, aby vám všem připomněli, jak si vytvořit své vlastní připojení. Aby vám pomohli najít spojení s Jádrem Energie, takže si můžete nastavit vlastní tón a už nikdy nebýt závislými na tom, co si někdo jiný o vás myslí. Takže pokud máte těžký den, nepotřebujete alkohol nebo drogy. Meditujete a znovu se napojíte nebo uklidníte svou mysl, nebo vše přehodnotíte a napojíte se, nebo si vyberete ze stovek příjemných představ, které máte stále po ruce. Vyberete si jednu z nich a rozprostřete ji ve své mysli. Ukážete sami sobě, jak si upravit vibraci. Už nikdy více nebudete závislí na vnějších podmínkách při úpravě své vibrace. Můžete zapomenout na to, co jste se naučili o podmíněné lásce, a stanete se někým, kdo miluje bezpodmínečně, a řeknete si: „Nic není důležitější než to, že se cítím dobře.“ A na začátku to někdy může znamenat: „Potřebuji drogu. Potřebuji nějaký alkohol. Potřebuji přítele, který je napojen. Potřebuji odrazový můstek, aby mi pomohl se napojit.“ A to je důvod, proč říkáme, že bychom drogu nedávali pryč. Povolily bychom drogu, než je naučíme důležitějšího odkazu.

Děti to vědí

Proč ne každý, kdo pije se stane alkoholikem? Proč ne každý, kdo užívá drogy … ? Děti to dnes mají těžké. Všechny protidrogové kampaní hlásají, „Drogy jsou špatné.“ Vědí, že známí umělci, hrdinové i sportovci jsou do nich zapojeni. Oni to vědí. Vědí o signálech. Vědí o kódech. Znají symboly. Znají znamení. A znají lži. Oni vědí. Vidíte? Takže lidé, kteří nevědí, říkají, „Nedělej to.“ Zatímco lidé, kteří to dělají, vynikají.

Je to stejné jako když ti, kteří chtějí ovládat, řeknou: „Držte se těchto pravidel a budete patřit mezi požehnaných , a porušte tato pravidla a budete odsouzeni.“ A pak příliš mnoho lidí vidí množství těch, kteří porušují pravidla a přece jsou požehnaní, a řeknou: „Hej! To je absurdní. Dělám všechno, co je na tomto seznamu a přece nepatřím mezi požehnané. A oni porušují všechna pravidla a mají vše, co chtějí. Jejich život je lepší než ten můj. “ A pak nějaký velmi moudrý manipulátor řekne, „Och, nic nemůžete soudit podle svého života zde na Zemi. Teprve po smrti se vám dostanou zasloužené odměny a tresty.“ Takže to znamená, že čím lépe se cítíte, tím horší to je. „Myslím, že bych měl/a trpět a bojovat a zbavit se všeho, po čem bych mohl/mohla toužit, abych pak v nebi dostal/a svou odměnu.“ A my říkáme, „To je největší absurdnost ze všech.“ Protože Zákon přitažlivosti je stejný v hmotné i nehmotné sféře. Když se naučíte najít vibraci připojení, vibrací připojení je už navždy vaše.

Jste čistou Energií

Když opustíte tuto hmotnou sféru a stáhnete z ní vaši pozornost, necháte za sebou všechny nižší vibrace, pomalejší vlastnosti, a vaše vibrace se zvýší na nejvyšší úroveň A, proto neexistuje žádný způsob, abyste se mohli stát tak špatnými nebo tak negativními nebo tak odpojenými, že by to mohlo mít vliv na váš posmrtný život, protože v okamžiku svého přechodu jste čistou pozitivní Energií.

Zákon přitažlivosti na vás neustále reagujeA cokoliv vibračně nabízíte, je z hlediska projevu užitečné, a spojitost je nejsilnější a nejdůležitější součástí našeho hmotného i nehmotného Vesmíru.

Máte mnohem více, než jste očekávali, že dostanete, ale je to v srdci všeho, o co žádáte.

Čím detailnější si vytvoříte svou vizi, tím lépe umožníte Vesmíru uspořádat věci a často z vize můžete odstranit chyby použitím své představivosti ještě dříve, než začnete jednat. A pokud tam nejsou žádné chyby na odstranění, nebo alespoň nejsou velké, pak váš pocit z ponořování se do toho bude mnohem silnější .

Zdroj: http://www.abraham-hicks.com/lawofattractionsource/journal.php?eid=579

Překlad: Petra Šarmová alias Anežka

www.Rozkvest.cz

Originálně přeloženo a vydáno na www.Rozkvest.cz. Šíření článku je možné pouze v nezkrácené a neupravené podobě včetně této poznámky a se všemi aktivními odkazy. Díky Smile

Rubriky Pro zdraví a harmonii, Síla myšlenek a emocí | Napsat komentář

Napsat komentář