Archiv rubriky: Nemoc – most ke zdraví

Když už strach neochromuje, ale posiluje

více

Změna (i nemoc) je život

více

Most ke zdraví – Nervové potíže

Nervový systém ovlivňuje všechny naše vědomé činnosti. Jde o komunikační systém, kterým neustále přijímáme nebo vysíláme informace do mozku. Záběr a význam nervové soustavy je velmi rozsáhlý a jeho “výpadky” nebo “omezení” nás ovlivňují na více úrovních.

Nedostatečná, neotevřená či nejasná komunikace na úrovni nervů symbolizuje totéž mezi částmi naší bytosti, ať jde o koordinaci pohybů, reakce na něco nebo rozpory mezi tím, co cítíme a tím, co vyjadřujeme navenek.

“Pevné” nervy – správně fungující – nám pomáhají vhodně zpracovat přicházející podněty, stejně jako na ně reagovat z místa svého středu.

Nervové potíže nás učí novému vnímání, upozorňují nás na to, že nevnímáme od(ze) srdce, ale skrze přesvědčení, která nejsou v souladu s ní cestou. Nabádají nás ke sjednocení vůle naší osobnosti s vůlí srdce. Nervové potíže ovlivňují řadu nemocí, jde-li přímo o neurologický základ, souvisí to s “nevědomím” sama sebe ( 7. korunní čakra), kdy je narušené spojení s životem, s vůlí být (1. čakra základní).

Rozmotávat klubko může zevnitř skrze otevření se pochopení – Cesta ke zdraví nebo zvenku podporou těla – Most ke zdraví: Nervové nemoci.

 

více

Nemoc – most ke zdraví

Ať se nám to líbí nebo ne – každá nemoc a neharmonie těla a mysli je „jen” určitý druh informace, která se k nám má stůj co stůj dostat. Čím více se ji vyhýbáme, přehlížíme a odmítáme vzít na vědomí, tím větší konflikt v sobě vytváříme.

Nemoc nás donutí přijmout stav, které naše tělo nebo mysl potřebuje – ať už je to jen pročištění hlavy, fyzický odpočinek, uvědomění si životních priorit nebo třeba naprostá změna pohledu na život.

více