Nemoc – most ke zdraví

Ať se nám to líbí nebo ne – každá nemoc a neharmonie těla a mysli je „jen” určitý druh informace, která se k nám má stůj co stůj dostat. Čím více se ji vyhýbáme, přehlížíme a odmítáme vzít na vědomí, tím větší konflikt v sobě vytváříme.

Nemoc nás donutí přijmout stav, které naše tělo nebo mysl potřebuje – ať už je to jen pročištění hlavy, fyzický odpočinek, uvědomění si životních priorit nebo třeba naprostá změna pohledu na život.

Máme dar – život

Na světě nejsme proto, abychom to tu jen nějak „přežili”, smyslem našeho života je se rozvíjet, žít svůj život naplno v souladu s přírodními zákony a vlastní individuální životní cestou.

Zdravotní potíže, nemoci i nehody jsou jen ukazateli toho, že nerespektujeme přírodní zákony nebo jsme sešli ze své cesty…

Přestože to může znít někomu zvláštně – buďme za své nemoci vděčni! Buďme rádi za to, že díky nim máme možnost uvidět, pochopit a hlavně změnit sami sebe. Je to jedna z možností, jak poznat sám sebe.

Ptejte se hlavně sami sebe

Proto si neklaďte otázky: Jaký lék mi pomůže/uzdraví/zbaví bolesti. Ptejte se: V jaké oblasti něco neřeším, co přehlížím, před čím zavírám oči?

Nemoc vždy ukazuje na vychýlení se ze své harmonie, ze svého středu na nějaké úrovni bytí. Nemoc je informací, že nějakou částí naší bytosti neproudí světlo – my sami, nějakým svým chováním, způsobem vnímání, postojem atd. světlu bráníme, odrážíme ho od sebe, místo abychom jej sebou nechali zářit.

Samotná nemoc – projevený příznak – už to samo o sobě je totiž informace, že již jsme v procesu nápravy – léčení. Už samotný příznak nemoci znamená, že tělo se snaží dostat zpátky do rovnováhy, aby opět mohla energie volně proudit a být v souladu se s naším rozšiřujícím vědomím. Nemoc je signál od našeho světelného systému – je to poblikávání, které značí, že přes “hustotu” v nás (ať v našem těle nebo v naší mysli), světlo neprosvítí.

A je na nás, zda se otevřeme informací, které nám světlo přináší..

Světelný systém naší bytosti

Ať si to uvědomujeme nebo ne – jsme bytosti utkané ze světla. A v samém nitru mám každý z nás 7 základních rotujících světelných center, kterými proudí světelná energie z různých zdrojů. Všechny tyto centra jsou vzájemně propojená a probíhá skrze ně po energetické stránce příjem a vstřebávání všech životních energií. Celý tento komplexní systém zrcadlí náš osobní růst a je nástrojem, který spojuje vědomí z hmotou.

Bráníme-li (vědomým či nevědomým jednáním) proudění tohoto světla, projevuje se to buď na našem těle nebo prostřednictvím toho, co k nám přichází – zrcadlením v našich životních situacích.

Pochopíme-li princip našeho světelného systému a jednotlivých centrem, navzájem tyto centra propojíme, objevíme svojí jedinečnou mapu, která nám ukáže, jak se v určité životní oblasti zorientovat a uvědomit si, kterým svým chováním, jednáním, vnímáním blokujeme proudění světla v dané záležitosti.

Postupně začneme na PřírodníCestou.cz vkládat nové články, v kterých se na nemoci podíváme z pohledu symboliky, kterou nám přináší, z pohledu světla, které chce prosvítit a prozářit každý kousek nás. A právě konkrétní nemoc nám může pomoci odkrýt, v kterých koutech nás tomu světlu stavíme překážky ♥

www.PrirodniCestou.cz

Máme radost z nekomerčního sdílení článku s ostatními. Děkujeme za zachování plně originálního znění, aktivních odkazů i této poznámky :-)

Rubriky K podstatě zdraví, Nemoc - most ke zdraví, Nové články, Přírodní léčba nemocí, Pro zdraví a harmonii, Psychické příčiny nemocí | Komentáře nejsou povoleny.