Archiv rubriky: Sebepoznávání

Seznam článků v rubrice

Psycho-emoční příčiny nemocí: Krk

Krk je oboustranný most mezi fyzickým tělem a naší myslí. Krkem prochází naše myšlenky a zároveň je jím možné ventilovat také vnitřní pocity – proudící přímo ze srdce.

Krk je z energetické úrovně místo, na kterém se zrcadlí, jakým způsobem projevujeme navenek sami sebe – zda v souladu s námi samými, s tím, kam nás vede naše srdce skrze pocity (ne emoce) nebo kam nás vedou naše navyklé myšlenkové vzorce a emoční otisky.

více

Psychické příčiny nemocí – Absces, otok, edém

Abces je nahromaděný hnis, edém je vážnější otok, ve všech případech jde o těkutiny.

více

Psycho-emoční příčiny nemocí: Kolena

Koleno - zrcadlení - psychicke a fyzicke priciny

Kolena jsou část těla, na které si můžeme snadno vyzkoušet, jakým způsobem nás náš život (v tomto případě zejména naše fyzické tělo) vede k tomu, abychom si uvědomili své myšlenkové vzorce a zamysleli se, jestli nepřišel čas se jich vzdát a tak nějak se na sebe a svůj život podívat z jiného úhlu pohledu.

více

Psycho-emoční příčiny nemocí: Ledviny a močový měchýř

V ledvinách začíná proces vyměšování, čistění krve od škodlivých látek a udržování hladiny živin. Ledviny obecně souvisí se strachem ze vztahů, strachem z vyjádření (zejména toho negativního) a se základním strachem týkajícího se samotného přežití.

Močový měchýř je jako sběrná komora pro škodlivé tekutin před vyloučením. Tato část našeho tělesného systému úzce souvisí

více

Psycho-emoční příčiny nemocí: Plíce – dýchání – nemoci dýchacího ústrojí

Psychické příčiny nemocí - dýchací systém, plíce

Náš dýchací systém je symbolem individuálního života. Vdechováním vzduchu říkáme “ano” životu a souvisí ponejvíce s 3. a 4. čakrou.

Plíce jsou uprostřed hrudi, což je oblast vnitřní identity a Já, takže problémy v této oblasti souvisí zejména s vnímáním sám sebe a zrcadlí nám naše strachy ze života či neochotu zde naplno existovat. Pokud v této oblasti nemáme jasno, může nás snadněji ovládat někdo jiný. Pokud si nejsme jisti, zda tady chceme být, je mnohem jednodušší, když bude někdo , kdo nám život bude řídit a dělat rozhodnutí za nás.

Dech je život, ale většina lidí využívá jen malou část svého dýchacího potenciálu. Když se naučíme plně a zhluboka dýchat, rozproudí se v nás nová energie a chuť k životu.

více

Osobní vůle – slabá, nadměrná nebo zdravá?

Síla naší vůle je něco, co dokáže změnit celý náš život. Když umíme se svou vůlí zacházet, vše může být jednoduší, protože dokážeme říkat ne i ano, dokážeme si chránit svoje hranice a je pro nás snazší být změnou, kterou si zvolíme. Pokud naopak na osobní vůli klademe důraz příliš, často nás to vzdaluje od vnímání a porozumění své intuice.

Osobní vůle je úzce propojená s odvahou – odvahou postavit se sám za sebe – jak v rámci vnějších vztahů, tak v rámci sám sebe.

Vůle je energie, která udržuje naše osobní hranice celistvé a chrání naši integritu.

více

Přepis limbického otisku – placentární trauma

Placentární trauma je částí našeho limbického otisku, která asi nejvýrazněji ovlivňuje náš život. Dochází k němu při předčasném oddělení placenty hned po porodu. Placenta nás provázela celé těhotenství, byla naší spojnicí mezi námi a tělem naší matky, reagovala na naše potřeby tím, že dokázala změnit fungování těla matky tak, že například zvýšila tlak její krve, abychom dostali více živin a kyslíku, ovlivňovala její chuťové buňky a podobně. Pupeční šňůra byla již v děloze naší oblíbenou “hračkou”, kterou jsme svírali ve svým malých prstíkách, komunikovali s ní a svou placentu jsme nejednou použili jako měkoučký polštář, do kterého jsme zabořili svou malou hlavičku. Výživa nenarozeného miminka ale není jediným úkolem placenty, porodem její poslání nekončí.

více

Přepis limbického otisku – porod

Ačkoliv žijeme v osvícené době, kdy máme všechny informace, které potřebujeme dostupné, stále jen malé procento lidí si uvědomuje sílu vlivu, jaký na náš život má náš vlastní porod. Porod je úžasný zážitek, který je mnohdy přirovnáván k okamžiku početí. Je to velmi intimní proces, při kterém tělo matky vytváří bránu pro dítě do hmotného světa. Porod je stejně intimní prožitek jako je sex, ale možnost přirozeného porodu byla v polovině minulého století ženám odebrána a ženy byly systémem vmanipulovány do představ, že porod je život ohrožující záležitost a že bez lékařské péče porodit nedokážou. A tak se porody z domácího prostředí přesunuly do porodnic, které spíše než bezpečným místem pro příchod nové duše na svět byly a stále někdy jsou továrnou, kde ženy jako na běžícím pásu rodí děti tím způsobem, jak je to nejpříjemnější pro zdravotnický personál, ale rozhodně ne pro ženy samotné a pro jejich děti. Otisk, který v takový porod v dětech zachová, je plný strachu, osamělosti, nepochopení a závislosti.

více

Přepis limbického otisku – těhotenství

Těhotenství je nádherné období v životě partnerů, kteří se chystají na příchod miminka na svět. V době těhotenství se vždy objeví mnoho výzev, které nás nutí svůj život přehodnotit, vyloučit z něj to, co už nám neslouží a přivést do něj to, co v něm mít chceme. V těhotenství ženě velmi stoupne hladina ženských hormonů, tedy začne se více projevovat jako žena a muž tedy automaticky musí ve vztahu zharmonizovat jin a jang zvýšením svojí mužské energie. A právě na tomto sladění nových úrovní mužské a ženské energie závisí harmonické či disharmonické prožívání vztahu v průběhu tohoto posvátného období.

více

celkem 80 článků na 8 stranách