Psycho-emoční příčiny nemocí: Roztroušená mozkomíšní skleróza

Roztroušená skleróza (Sclerosis multiplex) je onemocnění centrálního nervového systému. Jakou “učební látku” tato nemoc symbolizuje?

Lidé s touto nemocí se mají naučit spolu-pracovat s přirozenými vlnami životních změn bez manipulace s druhými nebo stavěním se do role oběti, která je závislá na chování druhých (nebo se tyto stavy různě kombinovat).

Při této nemoci se má člověk naučit, že pro plynulý chod věcí není třeba druhé a okolnosti kontrolovat a ovlivňovat, ale jít svojí vlastní cestou a totéž umožnit druhým.

Je třeba se naučit komunikovat v klidu (5. čakra) a být otevřený k pochopení vlastních emocí (2. čakra)

Není třeba hledat viníka – v sobě ani v nikom jiném.

U lidí s roztroušenu sklerózou je v nerovnováze zejména 5. čakra – krční  (tedy i 2. čakra) a také 3. solar plexu. Mají se otevřít pochopení, že nemá smysl rozdělovat svět na světlý a temný, ale objevovat harmonický střed sám v sobě. Přicházející změny nevnímat jako “karmu” a osud, který je nutné si “odžít”, ale přijmout své “teď”, naučit se rozlišovat signály “masek” od znamení našeho vnitřního vedení.  A poté začít toto vnitřní vedení – boha v nás, s důvěrou následovat.

Fyzické projevy:

Problémy se zrakem symbolizují skryté konflikty, neupřímnost k druhým nebo k sobě samému. Dvojité vidění – měření dvojím metrem, nevyrovnaná 3. čakra

Poruchy rovnováhy, závratě – ztráta pevné půdy pod nohama, nedostatečné uzemnění 1. základní čakry

Únava – odvracení se od života, snaha vyhnout se převzít život do vlastních rukou (1. čakra)

Nervové potíže symbolizuje vnímání skrze filtry našich přesvědčení, která nám neslouží.

Jak můžeme pomoci harmonizovat přírodními látkami?

Noni (Morinda citrifolia) – účinkuje přímo na úrovni mozkové kůry. Snižuje riziko relapsu příznaků a výskytu nových příznaků. Napojuje na naše vyšší já.
Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) – zklidňuje nervový systém a zvyšuje vyplavování „hormonů štěstí“. Projasňuje vědomí.
Mangostan – dodává fyzickou i psychickou sílu, zvyšuje mobilitu celého těla.
Omega 3 mastné kyseliny – obecně posilují funkce nervového systému

www.PrirodniCestou.cz

 

 

 

Rubriky Psycho-emoční příčiny | Napsat komentář

Napsat komentář