Psycho-emoční příčiny nemocí: Ledviny a močový měchýř

V ledvinách začíná proces vyměšování, čistění krve od škodlivých látek a udržování hladiny živin. Ledviny obecně souvisí se strachem ze vztahů, strachem z vyjádření (zejména toho negativního) a se základním strachem týkajícího se samotného přežití.

Močový měchýř je jako sběrná komora pro škodlivé tekutin před vyloučením. Tato část našeho tělesného systému úzce souvisí s čištěním a uvolňováním negativních emocí skrze moč. Jde primárně o emoce týkající se našeho vztahu s ostatními, s našimi reakcemi na druhé lidi a interakcí na vnější svět.

Ledvinové kameny signalizují lpění na starých myšlenkách, postojích a přesvědčeních, kterých jsme se již dávno měli vzdát nebo poukazují na dlouhodobý smutek.

Zánět močového měchýře je projevem řady nevyslovených emocí například strachu ze samoty, obavy z odmítnutí a ztráty, uražené pýchy. Neprožité a zadržované emoce se mohou týkat v podstatě čehokoli. Zánět močového měchýře je prostředkem těla, jak nahromaděné emoce alespoň částečně uvolnit.

Ledviny a močový měchýř jsou spojeny zejména s tématy prvních 3 čaker.

Pro podporu ledvin a močového měchýře na fyzické úrovni je vhodné zaměřit se na stravu, pitný režim, existují také rostliny, které působí blahodárně na tyto orgány, více v článku Detoxikace – očista a regenerace ledvin a močových cest.

V případě zájmu o výklad vašich konkrétních nevědomých vzorců a emočních otisků souvisejících  s nemocemi ledvin a močového měchýře si jej můžete objednat zde.

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Psychické příčiny nemocí, Psycho-emoční příčiny | Napsat komentář

Napsat komentář