Psycho-emoční příčiny nemocí: Tlusté střevo

Stav našeho tlustého střeva odráží naší ne/schopnost čelit tomu, co nám život přináší. V užší rovině ne/schopnost být otevřený tomu, co vyplývá na povrch z našeho nevědomí.

Tlusté střevo symbolizuje vše, co je pro nás v  naší realitě “nestravitelné”. Stejně jako peristaltika a rytmické pohyby svalů udržují tlusté střevo v pohybu, stejně tak vnější podněty jsou impulsem k neustálé duševní činnosti – vstřebávání toho, co k nám přichází a integrací do našeho vnímání světa a stávajících myšlenkových vzorců.

Symbolickým významem tlustého střeva je naše nevědomí, “stinná” stránka nás samých. Něco, na co raději nechceme myslet, připomínat si a už vůbec ne odhalovat ostatním.  Něco, čeho se chceme zbavit, ale nevíme jak. Nebo tušíme, ale obáváme se tím směrem vydat, protože ta cesta obsahuje nádech neznámého a tím potencionálně nebezpečného..

Říká se, že většina nemocí má základ v našem tlustém střevu. Možná najdeme takové nemoci, které v tlustém střevu základ nemají, ale zcela jistě i přesto s tlustým střevem nějakým způsobem souvisí. Ať řešíme jakýkoli zdravotní problém a zaměříme se na očistu, regeneraci a zdravé fungování tlustého střeva – zcela jistě se tím pohneme směrem k uzdravení.

Ať je naším problém tlusté střevo jako takové, potíže s konečníkem, hemoroidy nebo například parazité či kvasinky, rozhýbejte střeva a provětrejte své navyklé myšlenkové vzorce. Zbavte se starého a otevřete se novému.

Tlusté střevo se váže k 1. čakře/spirále, ale tak jako všechny témata nižších čaker ho nelze oddělit také od 2. a 3. čakry – týkají-li se vás témata jakékoli z prvních 3. čaker, zaměřte se při péči o své tělo na své tlusté střevo.

Z energetický uzlík související s oslabeným tlustým střevem vám mohou pomoci rozmotat zejména karty Ďábel a Soud.

 

www.PrirodniCestou.cz

Rubriky Psychické příčiny nemocí, Psycho-emoční příčiny | Napsat komentář

Napsat komentář