Pochopením podstaty emocí k uzdravení těla

Každá nemoc nebo zdravotní problém je signálem, stejně jako signálem každá emoce. Výhodou emocí je to, že je jich odezva je velmi rychlá – cítíme jí hned a máme možnost jí hned jako signál vnímat. Nemoc je vlastně už odrazem toho, že jsme to poselství emocí k sobě nepustili. Buď se točíme v kruhu, kdy hledáme vnější viníky nebo je různě potlačujeme a obviňujeme z nějaké nedostatečnosti sami sebe.

Abychom to poselství z emocí mohli přijmout a zpracovat, musíme přijmout samotnou emoci. Neodvracet se, nezlehčovat jí, nezveličovat – přijmout jí takovou jaká je.  Což je v nějaké aktuální emocionální bouři většinou obtížné. Nejsme zvyklí vnímat nepříjemné emoce jako signály, ale jako nepřátele, stejně jako ty nebo co si myslíme, že je způsobují – jiní lidé, okolnosti, určitá situace.
Jak je nemoc odrazem nepochopených emocí, tak je emoce odrazem našich vnitřních schémat – vzorců chování, podle kterých jsme navyklí reagovat. A právě emoce nám ukazují, jestli jsou dané vzorce odrazem nás samých nebo nás od sebe samých drží.

Naučte se emoce vnímat nově tak, aby jste byli schopni snadno identifikovat jejich podstatu a nefunkční vzorec chování, které je způsobuje. Naučte se vnímat souvislosti, volit vzorce, kterými podpoříte sami sebe a tím také zdraví. Aktivovat nové vzorce není snadné, když si neuvědomujeme ty současné, inspiraci získáte v cyklu Spirály života a kurzu Intuitivní léčení a život.

Rubriky Mentální a emoční vzorce, Přírodní léčba nemocí, Pro zdraví a harmonii | 2 komentáře

2 komentáře u Pochopením podstaty emocí k uzdravení těla

Napsat komentář