Osobní vůle – slabá, nadměrná nebo zdravá?

Síla naší vůle je něco, co dokáže změnit celý náš život. Když umíme se svou vůlí zacházet, vše může být jednoduší, protože dokážeme říkat ne i ano, dokážeme si chránit svoje hranice a je pro nás snazší být změnou, kterou si zvolíme. Pokud naopak na osobní vůli klademe důraz příliš, často nás to vzdaluje od vnímání a porozumění své intuice.

Osobní vůle je úzce propojená s odvahou – odvahou postavit se sám za sebe – jak v rámci vnějších vztahů, tak v rámci sám sebe.

Vůle je energie, která udržuje naše osobní hranice celistvé a chrání naši integritu.

“Nezdravá” osobní vůle tvoří hranice, které jsou buď příliš volné a neumožňují nám využívat svojí energii směrem, kterým chceme/máme nebo jsou příliš pevné a držíme se v nich ze setrvačnosti či nás uvnitř nich drží naše nevědomé vzorce myšlení a emoční otisky.

Osobní vůle přímo souvisí s 3. čakrou, naším mentálním polem, naší sebehodnotou a funkcemi orgánů ve střední části těla – žaludku, sleziny, jater, slinivky břišní, žlučníku, částečně také ledvin.

Zdravá osobní vůle je nepostradatelným nástrojem na cestě ke zdraví, sobě samému a k rozvoji v souladu s našimi aktuálními hodnotami.  Zdravé osobní vůle se drží plánu – zvolené otevřené hodnotové struktuře. Jeho ukotvení v životě současně vyžaduje energetické změny také na úrovni 1. a 2. čakry.

Osobní vůle je část nás, co je často buď přeceňovaná neb nedoceněná.

V klubu Harmony with heart je připraven energetický otisk zdravé osobní vůle, který si samozřejmě každý může přepracovat v souladu s jeho aktuální situací a vedením své intuicí a podpořit pomocí něj a to, co vnímá nyní jako podstatné.

Rubriky Mentální a emoční vzorce | Napsat komentář

Napsat komentář