Přepis limbického otisku – těhotenství

Těhotenství je nádherné období v životě partnerů, kteří se chystají na příchod miminka na svět. V době těhotenství se vždy objeví mnoho výzev, které nás nutí svůj život přehodnotit, vyloučit z něj to, co už nám neslouží a přivést do něj to, co v něm mít chceme. V těhotenství ženě velmi stoupne hladina ženských hormonů, tedy začne se více projevovat jako žena a muž tedy automaticky musí ve vztahu zharmonizovat jin a jang zvýšením svojí mužské energie. A právě na tomto sladění nových úrovní mužské a ženské energie závisí harmonické či disharmonické prožívání vztahu v průběhu tohoto posvátného období.

Miminko je v průběhu těhotenství plně vědomé toho, co se kolem něj děje a přejímá vnímání reality hlavně skrze pocity svojí matky. I když si málo kdo z nás pamatuje na to, jak se v děloze cítil, naše emoční paměť uložená v limbickém systému obsahuje vše, co jsme v té době prožili. Kromě toho, jak se cítí naše matka při svém nitroděložním vývoji vnímáme i to, co cítí ve vztahu k nám, jak přijímá svoje těhotenství, jestli se bojí jak zvládne být matkou, jak zvládne porodit, jestli svůj život svému jinému stavu přizpůsobila a podobně. Mnoho žen totiž ani v těhotenství není ochotno změnit svůj životní styl, takže kouří, pijí alkohol a doslova tráví svoje miminko nezdravým jídlem. Ačkoliv placenta je schopná hodně selektovat to, co se k miminku dostane, v případě toxických látek, jako je nikotin, alkohol či jiné návykové látky se dítě doslova topí v zamořeném životním prostoru a prožívá velikou úzkost, protože touží z tohoto místa odejít a zároveň ví, že by to nezvládlo. Takové miminko zaplavují obrovské pocity bezmoci, které se mohou později v životě projevovat buď jako odevzdanost nebo naopak jako boj o přežití i v případě, že žádné ohrožení objektivně neexistuje. Zrovna tak problémy ve vztahu rodičů miminko jasně cítí. Cítí strach své matky při lékařském vyšetření a vnímá to jako nedůvěru v sebe. Proč mi máma nevěří? Je na mně něco špatného? Strachy matky o materiální zabezpečení a to, jak zvládne svou finanční situaci s miminkem s minimálním příjmem taky miminku na sebedůvěře nepřidá, vždy právě kvůli němu maminka nemůže chodit do práce a vydělávat peníze. Takovýchto otisků může miminko získat obrovské množství a dohromady tvoří originální koktail emocí, které pak na nevědomé úrovni ovlivňují jeho život.

Pokud se chceme minimalizovat takové vlivy na svoje nenarozené dítě, je třeba brát miminko už v děloze jako svého partnera, který má právo vědět, co se děje, proč se to děje a jestli se má do situace nějak zapojit. Tedy komunikovat, komunikovat a komunikovat. Tedy když prožívám nepříjemnou situaci, říct miminku, že vše je v pořádku. S energetické otisky Harmony with heart je velmi žádoucí pracovat i během těhotenství, vysoké vibrace, které k nim přes vás proudí (i přes tatínka ;-) ) jsou miminkou velmi blízké ♥

Pro členy klubu Harmony with heart je níže připraven další materiál k tématu.

 

 

 

 

 

 

Rubriky Přepis limbického otisku | Napsat komentář